Aktuálně: 5 042 inzerátů173 732 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Nová finta-podvod ?

Biker70 (neregistrovaný) 02.06.2014, 20:14:27 xxx.xxx.48.30

Po podání inzerátu mi přišla na e-mail lámanou češtinou-(překladač ) odpověď.  Dále kopíruji.....stále k dispozici pro prodej?    Moje  odpověď,že ano a další reakce ...

Dobrý den, díky za Vaši odpověď .. Mám zájem, v jakém stavu to je a jaká je konečná cena, kterou chcete jej prodat?   Hello, thanks for your response.. I am interested, in what condition is it and what is the final price you want to sell it?                                                                          Znovu jsem napsal cenu a zaslal aktuální foto   A přišel  další e-mail ..  ... Dobře, budu dělat další platby za poplatky za dopravu, když jsem platbu dopravní prostředek přijde na to, pošlete mi vaše údaje Bankovní tak mohu pokračovat s platbou a také pošlete mi vaši domácí adresu, takže agent může najít vám.  Čekám na vaši odpověď.   Alright, i will make additional payment for the shipping charges, after i make the payment the transport agent will come for it, send me your Bank details so i can proceed with the payment and also send me your home address so that the agent can locate you. I await your response        Na to jsem reagoval pouze...... Odkud jste a jak si představujete dopravu ?   Na další odpovědní e-mail čekám. Co z toho vyleze ??☹️
biker70 (neregistrovaný) 02.06.2014, 20:16:28 xxx.xxx.48.30

Co si o tom myslíte?  Už jste někdo na něco podobného narazil-a  ????  Inzerát byl na sbazaru.   Biker70

J.M. (neregistrovaný) 02.06.2014, 21:47:23 xxx.xxx.168.107

Teda pane BIKER 70, domnívám se, že je velmi nebezpečné neznámému cizinci sdělovat Vaše číslo účtu a Vaši klasickou adresu. Doporučuji, abyste to nedělal. Za to vysoké riziko podvodu a zneužití Vašich důležitých osobních údajů to nestojí. Lepší by bylo, kdybyste sehnal kupce z Čech, z Moravy nebo ze Slovenska a osobně se s tím člověkem nejdříve setkal a sepsal kupní smlouvu, možná i za asistence advokáta.  Vím, že někteří papoušci jsou velmi drazí, takže by bylo důležité, abyste platbu za ně dostal od kupce z ruky do ruky a ještě bude nutné, abyste si ověřit pravost bankovek. Inzeráty podávají různí lidé, a nemusí být vždy féroví.

J.M. (neregistrovaný) 02.06.2014, 21:47:23 xxx.xxx.168.107

Teda pane BIKER 70, domnívám se, že je velmi nebezpečné neznámému cizinci sdělovat Vaše číslo účtu a Vaši klasickou adresu. Doporučuji, abyste to nedělal. Za to vysoké riziko podvodu a zneužití Vašich důležitých osobních údajů to nestojí. Lepší by bylo, kdybyste sehnal kupce z Čech, z Moravy nebo ze Slovenska a osobně se s tím člověkem nejdříve setkal a sepsal kupní smlouvu, možná i za asistence advokáta.  Vím, že někteří papoušci jsou velmi drazí, takže by bylo důležité, abyste platbu za ně dostal od kupce z ruky do ruky a ještě bude nutné, abyste si ověřit pravost bankovek. Inzeráty podávají různí lidé, a nemusí být vždy féroví.

biker70 (neregistrovaný) 03.06.2014, 06:14:52 xxx.xxx.48.30
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 02.06.2014, 21:47:23

Nebojte. Jak píšu,tak...... Na to jsem reagoval pouze...... Odkud jste a jak si představujete dopravu ?   Má pouze e-mail.z inzerátu.  A vypadá to,že se už nebude nic dít. Zatím žádná další reakce.

Biker70 (neregistrovaný) 04.06.2014, 18:46:49 xxx.xxx.48.30
Odpověď na příspěvek uživatele biker70 z 03.06.2014, 06:14:52

Tak se opravdu nic dalšího neděje.  Chtěl to číslo účtu a to nedostal,tak už nereaguje.   

biker70 (neregistrovaný) 08.06.2014, 12:13:09 xxx.xxx.48.30
Odpověď na příspěvek uživatele Biker70 z 04.06.2014, 18:46:49

Možná tuším důvod,proč chtěl číslo konta.  Pravdě-podobně se jedná o praní peněz-hledání bíleho koně.  Na podobné jednání mě upozornilo varování v internetovém bankovnictví. Pošlou peníze a pak je chtějí poslat někam dál a tím pádem jsou peníze čisté-jednoduše řečeno......☹️  Takže pozor.☝️

biker70 (neregistrovaný) 12.03.2015, 20:36:01 xxx.xxx.48.30

Tak tu máme nový pokus o něco...tentokát přez  PayPal dampesy@live.com se zajímá o váš inzerát "Nabízím letošní (2015) ochočenou pyruru Roseifrons. K..." a píše: hello seller, is this still for sale ? Moje odpověď Ano. Ale pouze osobní odběr a platba v hotovosti. Odpověď -Hello,  Thanks for your reply..i'm interested to buy, but how long have you owned it? and how much do you want for it in EUR ? You can also send some additional photos. Regards, Překladač-Dobrý den,  Děkujeme za vaši reply..i'm zájem koupit, ale jak dlouho jste ho vlastnil ? a kolik chcete za to v eurech ? Můžete také poslat nějaké další fotky. S pozdravem, Moje odpověď Zdravím...130 Eur. Je to letošní mládě 2015 Další reakce zájemce - Nice Hearing back from you.. I'm quite satisfied with the condition and price and i would arrange for the transportation to my home in USA where this is needed but i would be paying through PayPal as it is the fastest & easiest way to pay... and do not worry about paypal charges, i will take care of that directly from my account Okay? And I would appreciate if you email me with more pictures (if available) too since i won't be be able to see this in person, If you agree with this. So if you accept the proposal, you should send me your info requested below if you have an account already:- Name : PayPal Email : Mobile Number: Total amount : or you can send me a PayPal money request, so that i can proceed with the transfer and then we can arrange for my transport agent to come for the pick up after you received your money. I will need your home address too for the pick up to be arranged. Regards,  i expect your reply soon A přeloženo... Pěkný slyšení se od vás.. Jsem docela spokojený s podmínkou, a cenou, a já bych zařídit dopravu do svého domova v USA, kde je to potřeba, ale já bych platit přes PayPal, protože jenejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak zaplatit... a nebojte se o paypal poplatky, bude i postarat se o to přímo z mého účtu, ano? A já bych ocenil, kdybyste mi email s více fotografií (jsou-li k dispozici ), příliš, protože jsem se nebudou moci vidět osobně, Pokud souhlasíte s tím. Takže pokud máte návrh přijmout, měli byste mi poslat své údaje níže požadovaný pokud máte účet již : - název : PayPal E-mail : Číslo mobilního telefonu : Celková částka : nebo mi můžete poslat žádost o peníze PayPal, takže můžu pokračovat v převodu, a pak jsme schopni zajistit pro své dopravní agenta, aby se zavyzvednout po obdržení peněz. Budu potřebovat vaši domácí adresu i navyzvednutí musí být uspořádány. S pozdravem,  i očekávat, že svou odpověď brzy.

 

Anonymní (neregistrovaný) 13.03.2015, 07:28:26 xxx.xxx.238.181

No to je velmi zajímavá finta, co myslíte, že si tím podvodníci slibují? Nechcou narozdíl od dřívějška žádné peníze jen váš účet, chtějí se do něj nabourat? Nebo co mají zalubem?

raven_kix
raven_kix (465 příspěvků) autor webu
13.03.2015, 10:03:27 xxx.xxx.143.97

Zajímavý příspěvek a taky by mě zajímalo o co jim jde. Taky mi krátce po zveřejnění inzerátů chodí podobné odpovědi (vždy z sbazaru). Když se to stalo poprvé, tak jsem podal jen jeden inzerát, odpověď přišla cca do půl hodiny. Česky byla správně, ale bylo v ní  pouze obecné: "Dobrý den, je tato položka ještě k dispozici? Měla bych zájem." Nenapadlo mě, že by mohlo jít o podvod, tak jsem odepsal, ale už se mi nikdo neozval. Po krátké době jsem podával další dva inzeráty a na oba mi opět cca půl hodiny po vložení přišla stejná odpověď. Přitom každý z nich nabízel různé věci. Až v tu chvíli mi došlo, že se jedná o nějaký podvod. Víc jsem na tyto odpověďi nereagoval a doporučuji to i ostatním. Nejlepší je takové odpovědi ignorovat.

biker70 (neregistrovaný) 14.03.2015, 19:16:46 xxx.xxx.48.30
Odpověď na příspěvek uživatele raven_kix z 13.03.2015, 10:03:27

Tato odpověď mi přišla už po druhé. Taktéž sbazar.  Prvně jsem si říkal náhoda. Podruhé už ne.   Jen co tím sledují... PayPal pokud vím funguje jinak,než platba z účtu.   Nebo se už dokáží prokopat i přez tohle ??  Každopádně,když jsem žádné číslo neposlal,tak konvezace ustala.....


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.