broučci u křečků

moc prosím před týdnem nám umřel křeček, všimla jsem si takových hnědých pidi broučků v srsti a ted mi docvaklo že to vlezlo zjevně na nás. Já samý pupínek šíleně to svědí a dnes už i 7měs.dcerka a 8letý syn.. Takjsem dnes šla skontrolovat toho druhého a měl zanesenou celou klec. V podestýlce černé broučky a všude kolem akvárka a na policích mezi hračkama lezou takový hnědý užší broučci. Šílíííím co s tím musím to nahlásit a jak se léčit. Od rána se koupu obracím byt vzhůru nohama. Porísm odpovědět na mejl Pajulinazet@seznam.cz

neregistrovaný pajulinazet neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele pajulinazet z 20.09.2014, 20:29:37

Jsou to pravděpodobně čmelíci, či podobní  parazité. Navštivte kožní lékařku ta vám všem předepíše mast se sírou, kterou se všichni přemežete, včechno doma vygruntujete. A s křečkem na veterinu tam ho také zaléčí. Rada do akvárka: nedávejte piliny, ty jsou plné parazitů od krys, ale kupujte lisovanou buničinu, která je hygienická. Měli jsme to také od potkánka a zbavili jsme se toho.Přeji pevné nervy.

neregistrovaný monikastrakova100 neregistrovaný
Náš první křeček mněl rozkousanou kůži(srst) ,poté zemřel než zemřel v jeho kleci jsme si všimli malí červeno hnědých broučků.Teď máme nového máme ho 4 měsíce všimli jsme si toho až dnes,ale než jsme si toho všimli mněli jsme po celém těle štípance,mysleli jsme si že to je od nějakého komára.Ale to byl omyl už mi to došlo to ti brouci,prosím napište radu díky
neregistrovaný vanassa šafaříková neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele vanassa šafaříková z 07.11.2017, 14:17:10

Vlastní zkušenost: Vydesinfikovat klec, dávat pouze kupované hobliny. Vzít křečka a opatrně ho potřít Frontlinem nebo jiným přípravkem proti blechám. Postačí ho trošíčku potřít, aby mu to neublížilo. Po třech dnech je to vhodné ještě jednou křečka natřít aby na něj již nic nelezlo. Je nutné i důkladně umýt jeho domeček a vše, co v kleci má. Vygruntovat okolí klece, umýt skříně, vyluxovat, vytřít a vyprat. Poté již budete mít klid. Tito broučci jsou parazité, kteří sají křečkům krev a působí svědění. Křečci se pak vztekle drbají a může je to i zabít. Pokud se parazité přemnoží, lezou z klece ven a sají krev i lidem. Šíleně to svědí, ale lze je velmi rychle zlikvidovat. ;-) Je to prostě stejné, jako když má pes blechy. Stejný princip. 

neregistrovaný Marti neregistrovaný
Mohli byste byt prosim konkretnejsi? Jak lze vyhubit? Nam byl potvrzen dravcik, vlezlo to i na nas a nevim jsk to z nas dostat.
neregistrovaný Pavlina neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »