Had pro začátečníka

Ahojte, uz delsi cas uvazuju o porizeni hada. Rad bych se tomuto konicku venoval do budoucna vic ale nevim ktery druh bude pro zacatecnika nejvhodnejsi. Libi se mi treba Python regius nebo Boa constrictor .

Za kazdou odpoved budu vdecnej.

neregistrovaný Mecenáš528 neregistrovaný

Tak nevím, jak Vám to říci. Domnívám se totiž, že chovaný živočich v bytě by měl mít alespoň minimální schopnost být ochočen, schopnost alespoň trochu se řídit pokyny člověka a být přátelský k člověku. O hadech nevím, že by něčeho takového byli schopní. A je u nich nebezpečí, že člověka kousnou a že to může být kousnutí jedovaté. Ale i nejedovaté kousnutí je nebezpečné vniknutím infekce do organismu člověka. Kromě toho hadi jsou ÚTĚKÁŘI !!! Zkrátka mohou z terária uniknout do Vašeho bytu nebo do bytu sousedů a tam někoho kousnout, nebo přinejmenším nepříjemně vyděsit. Nevím, zda jste se někdy pokoušel v bytě chovat myš (která bývá hlavní potravou hada). Ale taková myš, když uteče v bytě pod postel a pak za skříń, a Vy ji nestačíte před odchodem z bytu chytit, tak taková myš Vám za Vaší nepřítomnosti během jednoho dopoledne dokáže rozkousat koberec. A nenajít v bytě uprchlého hada a ve dne v noci mít strach, že na něho někde v bytě ve tmě šlápnete, tak toto také není žádná pohoda, ale spíše veliký stress.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Co říkáš na užovku červenou, ta nelíbí? Hroznýš není sice nějak problémovej ale potřebuje velky terko. U regiusek bývaj problémy co se týče žraní. Povahově ale ano, je klidný a pěkný. Pro úplného začátečníka ale nejlepší řešení vidím jako užovku červenou. S jejím chovem no problémo. Ale rozhodni jak to cítíš, ale pokud se rozhodneš pro regius, tak si projeď na netu různy články od chovatelů. Ať se daří.

neregistrovaný Maty neregistrovaný

Dobrý den. Lze použít na osvětlení a zdroj tepla infražárovku? Děkuji za odpověď :) http://www.svitidlo-levne.cz/zarovky-a-zarivky/3385-rovka-reflektorova-ge-92365-100w-cervena-e27-43168450317.html

morcatko88 morcatko88 3 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele morcatko88 z 18.06.2015, 16:12:10

Žárovky jsem kupoval v tomto specializovaném obchodě a spokojenost :)

neregistrovaný Patrik neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Mecenáš528 z 16.03.2015, 13:51:42

Ve škole chováme hady a máme tam hroznýšovce duhové, jsou téměř bez nároků, stačí jednou za měsíc podat 2 myši a denně kropit a dolévat vodu :) jsou super a nejsou ani rychlí, jsou hodní a s výjimkou, že se netrefí do myši nebo si vaši ruku spletou s myší tak vůbec nekoušou,možná mládata, ale od mladých to nebolí 

neregistrovaný Nelča neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »