Aktuálně: 5 716 inzerátů166 201 diskuzních příspěvků17 630 uživatelů

Chameleon Jemenský - holka nebo kluk?

LadysB
LadysB (2 příspěvků) 05.02.2017, 13:27:50 xxx.xxx.106.22

Dobrý den, prosím o radu, rád bych začal s teraristikou a jako jasný favorit je pro mně chamík, terárko, světla atd studuji a hledám, už mám i vybráno jen stále nevím pořídit holku nebo kluka? Rád bych ho občas bral na ruku, času na něj mám dost, takže co by jste poradili? Díky moc za rady a typy. Dále jak se jmenuje váš mazlíček, stále nevím jak mu říkat, podělte se se jmény. Díky Vláďa 

Terezie
Terezie (13 příspěvků) 05.02.2017, 14:42:53 xxx.xxx.59.42
Dobrý den, pro začínající chovatele bych doporučila spíše samce, jelikož u samostatně chovaných samic bývají problémy s neoplodněnou a dále zadrženou snůškou, kvůli které většinou umírají, samec také bývá více aktivní.. A jak píšete o tom braní na ruku.. chameleoni jsou velice zvláštní zvířátka co se týče i chovu. Chameleoni nemají moc rádi chování, mazlení apod.. samozřejmě lze si chameleonka "vychovat", ale nezaručuji to.. když se s ním budete denně sbližovat, zvykne si na vás a máte šanci být dobrými přáteli.. určitě víte, že cca měsíc po přinesení domů ho můžete začít nějakým způsobem cvičit. Jinak celý měsíc lézt do terárka jen co se týče krmení a rosení. To je ode mě vše.. A jméno si třeba vyhledejte na internetu, tam je jich spousta..
Anonymní (neregistrovaný) 05.02.2017, 15:42:43 xxx.xxx.106.22
Odpověď na příspěvek uživatele Terezie z 05.02.2017, 14:42:53

terezo děkuji za odpověď. Vím ž to není mazlík pro to si ho ani nepořizuji jen ho občas "vyvětrat". Nad samečkem jsem uvažoval. Další můj dotaz by byl, co na dno do terária? Jaké jsou vaše zkušenosti? Písek / Lignocel.....?

Terezie
Terezie (13 příspěvků) 05.02.2017, 16:24:18 xxx.xxx.59.42
Já mám u terarijních zvířat především lignocel, to je dle mého názoru úplně nejlepší.. samozřejmě nezavrhuji ani písek ale řekla bych, že na čištění a při např. vyloží vody, tak je horší.. proto volím lignocel.. stejně bude chameleon většinu času trávit na větvích a vyvýšených místech hlavně kvůli světlu ale také pro přirozenost chameleonů
Zdeněk (neregistrovaný) 26.02.2017, 12:38:11 xxx.xxx.159.199
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 05.02.2017, 15:42:43

Většina chovatelu vám lignocel nedoporuci. U samce je to jednodušší ten nemusí mít nic. Stačí kousek lina. Každý ale chce, aby tera vypadalo hezky a mel chamik co nejlepší podmínky. Substrát bych tedy volil terarijni písek. U samic se většinou dělá písek a rašelina 1:1 kde se z teto směsi udělá i v tera kladiste.A urcite se snažit chamika moc nevyrusovat. Jak už bylo řečeno není to zvíře namazleni a maji rady svůj klid. Chamik je dost náchylné zvíře na stres. Takže manipulace s nim co nejmenší. Je to ale o povaze každého zvířete. Jeden na vas bude sycet a druhy se na vas bude sapat...mel jsem samce a ten zezacatku vylezl na ruku...postupem času a stáří byl agresivnější a své teritorium neopustil. Ted mám samičku a ta od rána "klepe" na dvířka abych ji pustil. Vyleze sama a je v byte na kytce nebo se prostě prochází . přejí at se daří a úspěšný chov bez jakýkoliv maleru či nemoci 

roman (neregistrovaný) 13.03.2017, 22:02:55 xxx.xxx.7.30

dobry den. Mam chamika. Dokud byl v terarku tak byl hodny. Pustil jsem ho 2x mimo terarko a uplne se zmenil. v jednom kuse vyzaduje vypustit. Kdyz se mu nevyhovy vysypava cvrcky z misky,rozhazi raselinu,vyrve kytky vzteka se a syci. toto provadi jiz vice nez tyden. Diky za odpoved

ivonita2770
ivonita2770 (3 příspěvků) 24.04.2018, 21:52:19 xxx.xxx.221.232

dobry večer já se htela poradit mam chemika 1 týden doma chamik byl takovi nesví kuli prostredi ale Oto my nejde on uz my 3 den ne-ji  vlhčicím a teplotu ma v poradku si mis lim ale kdys ho mam na ruce tak je hodny akorát to ze nejí prosím poradite my mam samečka

Mikka (neregistrovaný) 13.02.2020, 17:31:02 xxx.xxx.94.245
Ahoj my máme holku Barvičku a kluka Ferdu a holka vleze na ruku víc než Ferda ale je to individuální kamarádka má kluka a on se rád mazlí a spinká u kamarádky na ruce
Čermáková Martina (neregistrovaný) 27.01.2023, 02:12:53 xxx.xxx.220.200

Děkuji paní Burianové Lucii za poskytnutí půjčky 600 000 Kč, jsem tak šťastný, po všech letech hledání půjčky jsem konečně potkal dobrou ženu, která mi půjčku poskytla a nyní žiji šťastný život. Kontaktujte ji emailem..... Burianovalucie23@seznam.cz  WhatsApp ........+420604797516........a získejte svou urgentní půjčku

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.