Ako ho odnaučiť hrýzť? :/

Dobrý deň. Moj papagáj Benji (Pyrura zelenolíca) je naučený na ruky, ľudí. Problém je to, že bezdôvodne kúše. A kúše hlavne do prstov a rúk. Samozrejme že "ohlodáva" napr. uši. Kúše do prstov napr. vtedy, ked mu dávam nejaký kúsok jablka alebo piškótu. Pomôže mi prosím, ako ho to mam odnaučiť? A čo ho k tomu vedie ? Prosím napíšte mi rady☺ Vopred ďakujem
neregistrovaný Matus neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Matus z 13.12.2017, 11:50:21

Možná řešení:

  1. Dávejte mu piškot nebo jablko pinzetou.
  2. Nechte ho vyhladovět, podejte kousek jablíčka, a rychle ucukněte, než Vás stihne kousnout.
  3. Krmte ho mimo klec, možná kousat přestane. Jakmile kousne, další jídlo mu už nedejte.  Když nekousne, dejte mu další kousek piškotu.
  4. Dejte mu do klece větvičky ovocných stromů, které bude moci "ohlodávat".
  5. Když kousne, chyťte ho za zobáček a podržte chvilku.

Napište, co pomohlo.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Ďakujem za rady, ja mu tie piškóty a jablká dávam mimi klietky. Oto mi ani tak nejde ze ma pokúše keď mu dávam jesť. Skôr ma trápi že ma bezdôvodne kúše.A keď mu to jablko alebo piškotu podam z ruky niekde k nemu, tak to si zoberie. V klietke má hračky, a tie ohrýza, takže by mu to nemalo chýbať. To s tým zobáčikom som už skúšal, a prestal, len som to nikde nepočul,ani nečítal, tak som sa bál aby nestratil dôveru. Ale teraz som už ujistený že to môžem robiť
neregistrovaný Matus neregistrovaný
Ja sveho mniska naucil tak, ze pokazde, kdyz klovnul, zarval jsem na nej a odesel jsem na 5 minut z mistnosti. Udelal jsem to 4x a od te doby neklove. Ale je pravda, ze pul roku stary.
neregistrovaný Tomáš neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Matus z 13.12.2017, 11:50:21

Dobrý den,

ano je to tak, pokud kousne odejít a nebo ho vyhlat do místnosti, kde bude sám, nemusí to být klec. Je to jediné co pomáhá. Chytání za zobáček si nejsem jistá zda se dá označovat za trest, protože u nás je chytání za zobáček, jako součást hry a většinou je tím rozdovádím.

Lenkok Lenkok 74 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »