Aktuálně: 4 979 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Aymara pruhovaný - ztráta peří

Karolína (neregistrovaný) 28.12.2017, 16:15:22 xxx.xxx.135.189

Ahoj všem, obracím se na vás s dotazem, zda máme plašit a zajít na veterinu, nebo se jedná o běžnou věc, která se spraví ,,sama". Máme pětiletého kluka aymary pruhované, doposud byl naprosto zdravý, ale poslední týden a něco jsem si všimla, že má holý kousek hrudníku a v okolí kloaky, jakoby si vyškubal peří. Lysiny se nezvětšují a ani jsem si nevšimla, že by se škubal, žere normálně. Dnes jsme je pustili lítat a moc mu to nejde, nevím, jestli neztratil třeba i nějakou letku... Druhý aymarák je o rok starší a naprosto v pohodě. Taky jsem si nevšimla, že by toho druhé škubal. Co s tím? 

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 29.12.2017, 16:04:24 xxx.xxx.228.168
Odpověď na příspěvek uživatele Karolína z 28.12.2017, 16:15:22

Dobrý den,

předpokládám, že má parazity v trávicím traktu. Některé druhy parazitů prokují toxiny a ty papouška pak svědí. Zkuste zkontrolovat trus lupou a doporučuji i u veterináře rozbor trusu. Pokud rozbor trusu kontrolujete pravidelně, tak má pouze psychické škubání, vnější paraziti nejčastěji čmelíci, vám peří nebude vypadávat jen na jednom místě, ale všude. Papoušek pak vypadá, jako vyžraný od molů.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.