Aktuálně: 5 018 inzerátů173 887 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Problemy s žákem liberijskym

Jan (neregistrovaný) 25.02.2018, 10:49:41 xxx.xxx.193.80
Dobrý den mam doma už asi 23let žáka liberijskeho a asi před půl rokem si vyškubal všechna ocasní péra(asi den před tim mu 2 vytrhl pes ktery u nas byl) a umí si rozdrasat ocas uplne do krve,začal se oškubavat a taky má řídké výkaly a nekadi kolmo pod sebe ale moc dopředu nebo do zadu. Můžete mi poradit jak se těhle věci zbavit a říct kde jsem udělal chybu? Předem děkuji za odpověď.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.03.2018, 22:16:03 xxx.xxx.189.186

Asi si řeknete proč píšu, když Vám moc neporadím.

Ale zkusím to za druhé.

S tímto Vám dle mě, na 98% nikdo nepomůže. Veterině bych taky moc nevěřil, ani speciálům.

Žako sám o sobě je víc než komplikovaný tvor a i za normálních okolností může být problém.

Tipl bych, že to jeho škubání bude opravdu následkem onoho činu psa. A to může být problém v součinnosti s jeho věkem. Ten věk je slušně úctyhodný (né že by nežil déle), ale s jeho kontroverzní povahou bude takřka již zcela nemožné, ho vrátit do původní "rovnováhy". Prodělal prudký a nenadálý stres, to v něm nechalo stopu a nyní je otázkou zda se s tím srovná.

Může se stát, že se to podaří na určitou dobu zlepšit, ale bude to mít v sobě a kdykoli to udělá bez varování znovu.

Za mě. Jediná snad účinná možnost je nasazení přiměřeného límce. Otázkou je však, co to udělá, když mu ho budete dávat a posléze když ho bude mít už na sobě.

Přeji silné nervy a trpělivost.

Jiří


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.