papoušek hnědohlavý

Máte někdo zkušenosti s chovem papouška hnědohlavého v bytě ? Je to náš první větší papoušek, před tím jsme chovali kakarikiho a pyruru. Oběma se podařilo uletět smiley

cukle cukle 2 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele cukle z 10.04.2018, 10:10:45

... třeba se podaří uletět i papouškovi hnědohlavému ? smiley Ale nic ve zlém.  V každém případě Vám doporučuji, abyste k němu přikoupili samičku, aby nebyl sám. A pak je nechávejte vždy jednoho zavřeného v kleci, a druhého nechte prolétnout po místnosti. Ulétávají ptáčci, kteří jsou doma sami a stýská se jim. 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

..problém není v tom, že se bojím, že by uletěl. Žádný velký letec to zatím není, zajímají mne zkušenosti s jeho chováním. Papoušci hnědohlaví nejsou pestře zabarveni a k rozšířeným domácím mazlíčkům rozhodně nepatří. Měli by být jedni z nejtišších, jak jsem se dočetla, ale zkušenost je jiná. V březnu mu byl rok a začal být k manželovi neurvalý, štípe, syčí a teď dokonce dělá, že se ho bojí. Přitom ho manžel rozmazluje víc než já. Po konzultaci s chovatelem, jsme mu vybrali ze žrádla semena slunečnice, tak uvidím, zda dojde ke změně. Nejraději by ale náš Lojzík seděl celý den na mém rameni smiley.

cukle cukle 2 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele cukle z 11.04.2018, 14:30:18

Je známé, že papoušek si oblíbí jednu osobu z rodiny.  A k "lásce" k někomu jinému ho nedonutíte. Domnívám se, že byste mu měli přikoupit samičku; možná, že se jeho chování pak změní. Chovu zdar.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »