Papoušek - je skutečně nemocný?

Dobrý den,

máme papouška agapornise, u nějž se v poslední době vyskytly anomálie v trusu. Bílá část se projevila jako tekutá. Tmavá část trusu je v pořádku. Ptáčkovi jsme pořídili kapky, které mají účinkovat jako probiotika (nicméně sestřička na veterině nevypadala úplně jistě, jak jsem pochopila, problémy s papoušky zřejmě příliš často neřešila) a ty z části pomohly. V současnosti to je tak nějak na střídačku, někdy se vykaká a bílá část je tekutá jindy to vyprdne a je to úplně v pořádku. Někde jsem četla, že  to může být jako důsledek stresu, je tedy možné, že tyto odchylky jsou působeny tím, že se pořád vyskytuje stresor, který papouška trápí?

Jinak se projevuje jako zcela zdravý papoušek, jakmile dostane do krmítka žrádlo, jde se najíst, rád se koupe, přes den nespí, peříčka má upravená, je aktivní v kleci, rád si hraje i mimo ni... 

Máte někdo podobné zkušenosti? Je papoušek tedy skutečně nemocný a máme s ním zajít k veterináři? Nechci ho tahat na kliniku, pokud to není nezbytně nutné, protože přeci jen, transport a to prostředí není zrovna přátelské pro malého ptáčka.

neregistrovaný xxx neregistrovaný
Dobrý den, Pokud papoušek žere ovoce, tak tekutá složka v trusu je běžná. Jestli má ale něco v trusu, na to vám nikdo neodpoví, zkontrolujte zda papoušek nemá znečištěné okolí kloaky. Pokud máte pocit, že není něco v pořádku, nechte si udělat rozbor trusu.
Lenkok Lenkok 74 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 2 (celkem 2)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »