Aktuálně: 5 015 inzerátů173 878 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

korela chocholatá

Zebra
Zebra (138 příspěvků) 06.04.2008, 18:43:47 xxx.xxx.183.213
Chov v kolonii je dost riskantní - rozbitá vejce, napadená nebo zabitá mláďata, boje samic o budky, atd. ale někteří chovatelé takto odchovávají. Já osobně bych to neriskovala...
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 06.04.2008, 19:07:33 xxx.xxx.182.2
Můj známý to měl přesně tak jako Vy.Ale ted už to má zase zpátky.Chov v kolonii měl bez problémů ale neměl místo na druhé pap. tak dal korely zase jak byli.já mám dva páry ve voliéře a zatím ok.Uvidím jakse to bude dál vyvíjet...
petak
petak (15 příspěvků) 09.04.2008, 14:17:02 xxx.xxx.48.38
nu tak dnes jsem přidal samce korely a nějak se nemusely ale asi si na sebe musí zvyknout ted už sedí vedle sebe tak snad je to pár ten nový samec je mnohem větší a když byl sám tak pískal a můj nepískal tak jsem zvědav.může někdo poradit prosím s krmnou směsí jak je navnadit k páření a poradit s odchovem mládat.a ještě ten nový samec byl asi 2 roky v kleci malé tak nelétá moc myslíte že se dá do formy a bude létat mám je volně v pokoji předem moooc dík za odpovědi
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 09.04.2008, 15:53:44 xxx.xxx.182.2
To že nelétá by se mělo za nějaký čas změnit.Navnadit je můžete tím, že budete překládat pestrou stravu.Jako je ovoce, zelenina, zelené a klíčené zrní.Tím krmte dokud nebudou mít vejce.Pak krmte jen sucho usměsí.Jakmile se začnou líhnout mláďata krmte zase pestře.Hodně štěstí.
Kolousek
Kolousek (13 příspěvků) 11.06.2008, 22:29:01 xxx.xxx.91.16
ahojik všem. ráda bych popovídala o korelkach.
Mám samečka - viz foto.
Ale nedaří se nám ho ochočit,můžete mi poradit? Stála nám křiičí při pohybu kolem klece. Nyní jsme jej naučili,že nesmí křiče když je doma a ví,že mu dáme najíst. Odebrali jsme mu jídlo a dáváme mu jídlo když jsme pryč. Až přijdeme domů vždy mu dáváme z misky.
Obrázek
papy
papy (447 příspěvků) 12.06.2008, 11:23:17 xxx.xxx.164.202
pěkné korely myslíte že mohou být dva páry korel u sebe ve volierce 170x100x100?v,š,d díky moc za radu.to sou moje korely je jim 9 let a spolehlivě vedou mladé.V prvním hnízdě měli 11 mladých.a všechny vychovali.
Hulenová Lada (neregistrovaný) 12.06.2008, 11:47:03 xxx.xxx.61.154
Věnuji se chovu korel již 20 let, ale tohle jsem ještě neslyšela. Chudák korela, co má asi dělat sama v kleci celý den? A vy jí jiště seberete jídlo. To je týrání! Křikem si vynucuje Vaši pozornost. Ochočit jí není jen tak. Záleží, kolik jí je. Starým korelám to může trvat měsíce, mladé korele to může trvat měsíc. Je potřeba na ní stále mluvit. Být stále u ní a pak jí zkusit podávat pamlsky, které má ráda /jablko, mrkev, žabinec ptačinec, pampelišku,.../.
Kolousek
Kolousek (13 příspěvků) 18.06.2008, 18:28:14 xxx.xxx.127.10
Je stary par mesicu.
Asi jsem se spatne vyjadrila.
kdyz jidla mel dostatek v kleci byl na nas mnohem vice agresivnejsi a doslova se rozebihal {v kleci] a naletaval az pak zacal klovat.
Jidlo jsme mu na par dni dali pryc a davame mu pravidlne v intervalech z misticky. Jinak behem dne v kleci ma zeleninu i ovoce a jeste tycinku s vitaminy. Vecer mu davame spise jidlo ktere ma nejradeji {proso,slunecnice] - presto se nas stale boji a otvira zobacek.
Predem dekuji za odpoved.
Lada Hulenová (neregistrovaný) 19.06.2008, 08:29:27 xxx.xxx.61.154
Já si myslím, že agresivita korely nemá s jídlem nic společného. Kdy korela běhá a klove? Když jste daleko od klece a nebo když jí do klece dáváte ruku? Jestli neklove a nesyčí protože se Vás bojí. Hájí si své teritorium. Nebo nemáte doma ještě nějaké jiné zvíře, kterého by se třeba bála?
Kolousek
Kolousek (13 příspěvků) 19.06.2008, 13:11:49 xxx.xxx.91.16
Korela vetsinou klove kdyz mu davame ruku do klece /obzvlaste kdyz mu chceme vymenit misku s vodou/ . Kdyz jej mame vedle sebe,je docela v klidu a obcas si i zpiva potichoucku.
Jeste máme doma kanárky,ale jsou spolu jen pres den venku na balkone,kdyz jsme v praci. Potom je kazdy oddeleny v jine mistnosti a zaroven maji moznost se opet proletnout.
Předem dekuji za radu.
Zbynda (neregistrovaný) 23.06.2015, 14:30:19 xxx.xxx.35.159
sejček: to jsou pěkný odchovy mě se korely nějak nedaří

Taky se mi to vubec nedaří,první páru co jsem měl tak ta ,když se ji mladí vylíhli tak se nestarali,a druhá pár kterou jsem si koupil do další voliéry mě taky nehnízdí,jsou staré rok a mají dvě budky ,mám už je dva měsíce a nic.

Lenka (neregistrovaný) 31.10.2018, 03:54:30 xxx.xxx.227.113

Ahojte.Kupila som si pred mesiacom korelu,vyzerá to že to bude samec a je asi 3 mesiace starý. Predtým som mala andulku,a s korelami nemám veľké skúsenosti,takze budem za každú radu vďačná. Snažím sa ho ochocit,ale ruky sa boji,syci a uteká....viem,asi to chce viac času a trpezlivosti.Chcem sa však spýtať...,v podrobných  diskusiách radite prilákať svojho maznacika na dobroty a pomocou nich sa s ním zblížiť.A však ten nás nič nechce.Klasu s prosím sa ani nedotkne...jablko ani nečinne...piskotu nechce...proste nič.Skusala som aj zeleninu,avšak neúspešne.

Poradte prosím,je to normálne?Mam mu dať viac času?

Vopred ďakujem za vaše rady.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.