Aktuálně: 5 002 inzerátů173 737 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

dotaz

Marie (neregistrovaný) 13.10.2020, 10:22:12 xxx.xxx.73.133

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda papoušek zpěvavý se dá ochočit jako andulka vlnkovaná a zda se také naučí mluvit. Chovatel nás ujistil že ano, ale mě se nezdá nebo pořád jenom sedí na bidýlku a žádnou aktivitu neprokazuje proti andulce. V sobotu mi umřela andulka a dcera mi koupila v neděli papouška zpěvavého nebo jsem byla moc špatná z té ztráty. Zatím se vůbec nijak neprojevuje, děkuji za odpověď a byla by jsem ráda kdyby jste mi napsal na email khomar@seznam.cz

P.Svoboda (neregistrovaný) 16.10.2020, 10:50:59 xxx.xxx.245.29

Dobrý den, jsem si jistý že ano, chce to jenom trpělivost a dát mu čas. Samozřejmě záleží jak je papoušek starý, jestli je z venkovní voliéry nebo ručně dokrmovaný, ale s dobrou péčí a stráveným časem si určitě zvykne.😉 

Ps: najděte ji jeho oblíbený pamlsek a skuzte mu ho podávat prvně přes mříže a pak když si zvykne tak to zkuste z ruky👍

Přeji hodně štěstí.

DagosLiso
DagosLiso (35 příspěvků) 23.11.2020, 07:42:21 xxx.xxx.198.53

Podle mě to nejde, protože papoušek zpěvavý je hrozně plachý. Jednou jsem zkusil ho dokrmovat, tak první rok byl docela ochočený, ale pak začal křičet, štípat a hodně se nás bál. 

Takže pokud chcete, tak si pořiďte např. aymaru. Je to něco podobného, jak andulka a lehce se ochočí.

Dalibor Lípa


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.