dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda papoušek zpěvavý se dá ochočit jako andulka vlnkovaná a zda se také naučí mluvit. Chovatel nás ujistil že ano, ale mě se nezdá nebo pořád jenom sedí na bidýlku a žádnou aktivitu neprokazuje proti andulce. V sobotu mi umřela andulka a dcera mi koupila v neděli papouška zpěvavého nebo jsem byla moc špatná z té ztráty. Zatím se vůbec nijak neprojevuje, děkuji za odpověď a byla by jsem ráda kdyby jste mi napsal na email khomar@seznam.cz

neregistrovaný Marie neregistrovaný

Dobrý den, jsem si jistý že ano, chce to jenom trpělivost a dát mu čas. Samozřejmě záleží jak je papoušek starý, jestli je z venkovní voliéry nebo ručně dokrmovaný, ale s dobrou péčí a stráveným časem si určitě zvykne.wink 

Ps: najděte ji jeho oblíbený pamlsek a skuzte mu ho podávat prvně přes mříže a pak když si zvykne tak to zkuste z rukyyes

Přeji hodně štěstí.

neregistrovaný P.Svoboda neregistrovaný

Podle mě to nejde, protože papoušek zpěvavý je hrozně plachý. Jednou jsem zkusil ho dokrmovat, tak první rok byl docela ochočený, ale pak začal křičet, štípat a hodně se nás bál. 

Takže pokud chcete, tak si pořiďte např. aymaru. Je to něco podobného, jak andulka a lehce se ochočí.

Dalibor Lípa

DagosLiso DagosLiso 30 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 3 (celkem 3)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »