Aktuálně: 5 001 inzerátů173 743 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Rosela pestrá - pelichání peří

MojmírHolub (neregistrovaný) 25.02.2007, 16:44:34 xxx.xxx.33.1
Mám problém v chovu. Mám cca 12 rosel - z toho 4 páry. Už u 3 kusů se začalo projevovat pelichání peří,ptáci jsou načepýření a nevzhlední - jinak norm. Přijímají potravu. Prý se jedná o tzv.,,francouzské pelichání"? Pokud je to pravda dá se to léčit - nebo je to nakažlivé i pro ostatní ptáky? Prosím o radu.
Ivvča (neregistrovaný) 23.07.2007, 16:36:31 xxx.xxx.173.163
Dobrý den, mám stejný problém. Mám doma roselu, nevím jak je stará, protže jsme ji chytili venku a nikdo se k ní nehlásil. Měla na sobě parazitidké mušky (možná to jsou muchničky? nevyznám se v tom) tak jsme ji nastříkali a mušky už nejsou. Ale teď, asi po měsíci se začala strašně drbat a ztrácí peří. Vypadávají jí i letky a ocasní pera. Tak jsme ji dnes stříkali znova (čekali jsme až přejsou tropické vedra, aby jsme jí neuhnali infarkt, protože se nenechá chcytit lehce). Je hodně nervózní a probírá si peří strašně často. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli je to parazitama, nebo jestli to nemůže mít třeba i spojitost s přepeřováním. Vůbec totiž nevím, kdy vlastně rosely vyměňují peří. Anebo je to i ze stresu? Předem díky za odpověď a pokud byste mohli, napište mi prosím i na mail.
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 23.07.2007, 17:06:52 xxx.xxx.223.114
MojmírHolub: není to žádné francouzské pelichání, rosely letos začali přepeřovat dříve zvlášt pokud vám nezasedly, za pár týdnů budou zase v pohodě...
Ivvča: To pelichání je normální a k těm parazitům, kupte normální arpalit nebo jiný antiparazitální sprej a musíte pravidelně stříkat, hlavně ne do očí...mělo by se to časem spravit..pokud ji máte v krytých voliérách, tak zkuste zlepšit hygienu a mimo voliéru (třeba do krmné chodbičku) pověste mucholapku...fakt to pomáhá...
Romana (neregistrovaný) 05.08.2007, 13:34:56 xxx.xxx.234.36
Dobrý den, máme taky roselu bez peří.nevím čím to ani jak ji pomoct.jak tu píšete že by měla být za chvíli v pohodě-ona už to peří nemá tak rok a pořád si ho vytrhává.teď odchovala 6 krásných mláďat a dvoum vytrhala peří na krku.nevím jak jí pomoct.poraďte prosím
Jakub Podracký (neregistrovaný) 18.08.2011, 20:28:05 xxx.xxx.58.187
Dobrý den , chtěl bych se Vás zeptat , mám už 5 let roselu pestrou a poslední dobou má pocuchané peří a často si ho škube i když dostáva krmení pro střední papoušky a ovoce ..ve zverimexu mi poradili abych koupil další , že prý se nudí ..může to být kvůli tomu a pomůže mu společnost nebo to může být nečím jiným ? Moc děkuji za odpověď

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.