Aktuálně: 4 979 inzerátů173 938 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

teror v kleci

Luděk 13
Luděk 13 (19 příspěvků) 16.05.2008, 17:49:17 xxx.xxx.37.190
Dobrý den prosím o pomoc do dnešního dne mám ve voliéře párek pennantu vše šlo celkem hladce párek se k sobě měl krmili se dokonce samička snesla dvě vejce jenomže podle mě ( je to muj názor) se jí nechtělo moc do budky. a samcovi se to nezdálo tak ji tam zacal naháněta dnes odpoledne si ji NApadl naprosto brutálně tolik krve a peří jsem snad ještě nezažil.a netuším co mám dělat jestli je dát od sebe ale co s vajíčkama?a ted je vše zas vše v pohodě nebo klid před další bouří? dik za odpovědi
sunflowersman (neregistrovaný) 16.05.2008, 19:00:41 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Obětoval bych raději vejce, než samici a tudíž následovně i vejce, pokud dochází k tak drastickému napadání.Otázkou je, že ji mohl jen normálně nahánět a ona se o něco poranila, viděl jste útok na vlastní oči?
sunflowersman (neregistrovaný) 17.05.2008, 00:16:27 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer, nepodáváte v době sezení příliš mnoho živočišných bílkovin?
sunflowersman (neregistrovaný) 17.05.2008, 08:45:32 xxx.xxx.175.196
U rosel je nahánění typické, ale pokud jde o život samice tak byy se to mělo utnout.
Luděk 13
Luděk 13 (19 příspěvků) 17.05.2008, 15:04:02 xxx.xxx.37.190
Dobrý den tak jsem se dnes podíval do budky a jsou tam tři vejce jenomže samice sedí na jedné straně klece a samec na druhé a ještěě má něco s nohou ale asi to má od včerejška bohužel to nemužu říct jistě (ve dvě ráno jsem totiž odjel a vrátiljsem se ted) ale asi mu to opuchlo a už netuším co jsi mám počat za dest let co mám papoušky se mě nic podobného nestalo.Nic snad nepřeháním vše dostávají tak akorát
anonymní (neregistrovaný) 17.05.2008, 15:49:10 xxx.xxx.190.65
Ono se takhle na dálku těžko radí. Pokud je na tom samice hodně špatně tak ji odhyťte a zajeďte s ní na veterinu. Pak ji izolujte od samce. U rozel je sice nahánění tipické ale pokud to zajde až tak daleko je lepší je rozdělit. Já rozelám dávám po snesení 1.vejce jen suché.
anonymní (neregistrovaný) 17.05.2008, 16:24:37 xxx.xxx.37.190
ted jsem seděl na dvoře a pozoroal jsem je samice spala pak se probudila šla se nazobat a okoupat a jak se koupala tak doletěl samecšel taky zobat ona odletěla na druhou stranu celkem vzato celkem pohoha ale bojí se jeden druhého
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 17.05.2008, 19:39:45 xxx.xxx.48.29
Přesně co tu popisuje Luděk 13 se mi stalo u rosel žlutobřichých. Náhodou jsem získal ročního samce bez dvou prstů a začal k němu shánět samici. Po dovežení mladé samice jsem ji vypustil k samcovi. Od chovatele jsem se dozěvěděl, že před hnízděním napadá samec samici a je schopen ji i zabít. Ze začátku si sebe vůbec nevšímali ale jak přišel čas hladu samec se neznal. Na samici u krmítka dělal nálety až jednou tekla krev. Samici jsem tedy oddělil do vedlejší voliéry ke korelám, kde měli kontakt přes jednoduché pletivo. Nechal jsem je tak až do února a poté je dal opět dohromady. Samičce byl jeden rok a samcovi dva. Opět se vše opakovalo. Samici plně vysílenou jsem opět musel oddělit. Na podzim jsem vše opakoval ale bez úspěchu. Letošní rok jsem v březnu umístil rosely žlutobřiché spolu do voliéry a čekal. Umístil jsem zde více misek s krmením a pozoroval je. Ze začátku samec samici nenechal sedět na své větvy a stále jí odháněl. V dubnu jsem umístil kmenovou budku do voliéry. Ke hnízdění se měl jenom samec, který byl v toku ale samice stále nic. Stále samec samici proháněl po voliéře a také lezl do budky, kterou upravuje do dnes. Samičku jsem dnes viděl na bidílku budky, tak nevím co z toho bude. Niní už u sebe sedí na jedné větvi 10cm od sebe.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.