Aktuálně: 5 175 inzerátů172 197 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

křik alexandra

Pavel (neregistrovaný) 31.07.2006, 12:36:34 xxx.xxx.37.155
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jak je to s hlasovým projevem alexe malého zeleného,mám doma samici a je celkem uřvaná,poradí mi někdo jak to zmírnit a jestli je to u nich běžné?děkuji Pavel
zbynek
zbynek (916 příspěvků) autor webu
31.07.2006, 15:40:15 xxx.xxx.111.1
Zdravím. Je pravda, že jsou alexandři malí celkem uřvaní a těžko s tím lze něco dělat. Je to pro ně přirozené a to hlavně v ranných a večerních hodinách. S tímto už se má počítat při jeho pořízení. Já je mám ve venk. voliéře, kde se jeho křik rozléhá a není tak silný. Pokud máš možnost, tak ho dej také ven, v panelovém domě třeba na balkón. Jinak existují určitě metody, jak křik omezit ale právě proto, že je přirozeným projevem ptáka bych tyto metody nedoporučoval. Snad se vyjádří se svým názorem ještě někdo další.
Obrázek
melounek
melounek (1 příspěvků) 06.08.2006, 14:49:46 xxx.xxx.156.14
Ahojky, já mam taky samici a mohu to jen potvrdit, rano a večer prostě řve, ale takto si vyžaduje jen pozornost, prostě takový jsou a je dobře že se ti hlasově projevuje pořád lepší, než mít papouška, který sedí v kleci a nevydá ze sebe ani hlásku. Bud rád, že je zdravý a že se má čile k světu, je radost na to pohledět. Verča
Tom Junga
Tom Junga (21 příspěvků) 26.03.2012, 19:12:47 xxx.xxx.6.1
Já mám taky Alexandra Malého a je taky velmi uřvaný ale nevím jestli se to dá zmírnit ale když hodně řve tak ho pouštíme z klece ven nebo mu dáme třeba piškot.A můžu se zeptat jestli máte ještě jednoho papouška?Pokud ano tak u mně je to tak že když toho druhého papouška dám pryč a on ho nevidí tak začne řvát jak o život.Ale myslím si že řvaní je u nich docela normalné. S pozdravem Tomáš Junga...
Peťula (neregistrovaný) 27.03.2012, 11:31:48 xxx.xxx.6.82
ahojky, taky neporadím. Jsou jistě hlučnější druhy, ale alexandři malí jsou křiklouni. U mě jsou jak hlídací psi, jen se objeví v blízkosti voliery někdo cizí, hned to vím i doma. Jak to zklidnit nevím, snad jen co nejvíce zabavit.
Jana B. (neregistrovaný) 27.03.2012, 17:12:03 xxx.xxx.147.101
Ty slova pana Jiřího jsou vystihující :-) Ale když to tak vezmete ... psi taky štěkají, děti taky řvou a kočka když mrouská ... to je kravál týden téměř vkuse.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.