Korela - tření

mám malý problémek, nějak si to nedovedu vysvětlit, jelikož máme korelu poprvý.. prosím o radu

Naše korela stará cca půl roku - sameček, nám moc ráda sedává na nohách, ale poslední dobou se pořád tře "zadkem" o ně. co to je??? jak tomu zabránit??

neregistrovaný Dita neregistrovaný
tak sameček se chce pravděpodobně pářit nejlepší by bylo koupit kněmu samičku
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
no jenže pokud mu koupíme samičku tak přestane mluvit ne?
to bych nechtěla, protože jsme ho naučili dost slov a zvuků, je strašně společenský

dá se to vyřešit jinak?
neregistrovaný Dita neregistrovaný
Můj korelák to taky dělá, a to má jen něco málo přes půl roku. Jestli ho máte jako mazla, tak samici určitě nekupujte, většinou pak tito ptáci přestanou jevit o lidi zájem a můžou trošku zdivočit, zkrátka si vystačí se svojí novou samičkou. Odnaučit se to myslím nedá, tak jestli vás to nijak neobtěžuje tak ho nechte, mi ho to taky necháváme dělat, co jinýho.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
asi to budeme muset vydržet, pomůže maximálně to že tlesknu a on se vzpamatuje a přestane. trošku nám to vadí, ale co naděláme. samičku rozhodně nekoupíme, nechceme ztratit ten kontakt a to úsilí co jsme nasadili aby mluvil a komunikoval jak člen rodiny.
neregistrovaný Dita neregistrovaný
Může být korela neplodná?

Mám pár korel, samec a samice. Po roce se začali pářit, samice ale nesnáší žádná vejce ani se hlasově nijak neprojevuje. Oboum táhne na druhý rok help!
  • Obrázek
neregistrovaný Relavanch neregistrovaný
Pro Relevanch : 1. Vhodná budka ke hnízdění .2. upravit jídelníček aby šel samec do toku . Pak by se to mělo vydařit pokud máte opravdu pár a nejsou to 2 samci .
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
ted lutino vypada presne jako muj korelak a to jsem si jista ze korelaka mam ted mi po ranu zpiva a jak pisknu ja piskne on a soused o kousek dal je ma taky korely a jak se slysi tak rve a samice je ticho ignoruje ostatni ptaky
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Samice není lutino, je celá bílá a má jen mírně nažloutlou hlavu a samice to je určitě, protože má na ocasních perech zespoda vlnky.

V posledních týdnech mě ale hodně trápí, že samec jí začal vytrhávat peří z hlavy. Začnou se mazlit a prohrabovat si navzájem peří a po chvilce jí vyrthe peří a ona na něj začne křičet. V krmení to asi nebude, dostávají pravidelně suchou stravu a zkoušela jsem ji obněňovat i ovocem a zeleninou ...

Pokoušela jsem se jí najít nového partnera, ale nevybrala si. Chce jen tohodle.
  • Obrázek
neregistrovaný Relavanch neregistrovaný
honem ke zvěrolékaři který se zabíví papoušky
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Máte lutino, bílá je celá sněhově bílá i s hlavou a nemá ani líce.
Proč veterinář když ji škube samec?
Jestli si nevybrala v zimě, tak to je normální, zkuste teď na jaře jak dáte budku k ní dát nového, uvidíte že to půjde. Samozřejně s tím původním nesmí být v jedné voliéře a nejlépe ani přes pletivo ať na sebe nevidí. Jediná možnost je podle mě přepárování, třeba poradí ještě někdo něco.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Mám doma samičku od korely koupila jsem jí dřív než samečka byla ochočená koupila jsem starého samečka a nedá se ochočit a samička začala dít divoká.
neregistrovaný Leontýna Jelínková neregistrovaný
Dobrý den. Mám rok starou korelu a nevím, jestli je to chlapeček nebo holčička. Tre se mi o ruku a vím, že to dělá jenom jedno pohlaví, ale nevím které. Má sytě oranžové líčka a sytě žlutou hlavičku s pár světlých šedých skvrn. Křídla má bílé s šedými flíčky a ocas žlutý. Bříško žluté a hruď hnědý světlý.. prosím o radu. Děkuju
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 13 (celkem 13)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »