Aktuálně: 5 002 inzerátů173 733 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

hnízdění korel

anonymní (neregistrovaný) 18.01.2009, 14:59:09 xxx.xxx.224.133
Mám korely venku a neodělál jsem jim budky a oni mě zahnízdily. Mají tam zatím dvě vajíčka.Mám jim tu budku odělat nebo nechat?
anonymní (neregistrovaný) 18.01.2009, 18:58:10 xxx.xxx.35.177
Na co jste jim nechával budku?
Budku oddělejte, vajíčka vyhodte. Pokud snese na zem, tak už max. jedno vajíčko - to přece není problém uklidit. A škoda snůšky není, dokážete si představit že budku necháte a vylíhnou se mladý, dyť to pochcípá.
A pokud odstraníte jen vajíčka a necháte budku tak za pár dní začne snášet zase.
Tady podle mě není co řešit, oddělat a hotovo. Vrátit až v březnu
Jana Bubenickova (neregistrovaný) 20.01.2009, 17:02:02 xxx.xxx.125.19
Dobry den,potrebovala bych pomoct od zkusenych.Mam 4 roky samecka a pred rokem jsem mu poridila samicku. Nyni se sparili s k dnesnimu dni mam v budce 3 vajicka. Vse probihalo dobre, ale od doby, kdy pareni zacalo a ja jim do klece dala budku., zacal byt samecek na samicku velice agresivni. On vubec na vejcich nesedi a kdyz jde ona sedet, tak na ni vlitne a odezene ji. Tudis treba pul dne na vejcich samicka nesedi. Vim, ze maji stridavou peci, ale nejradeji bych samce oddelila, protoze uz to neni normalni. Mate nekdo s timto chovanim zkusenost¨, Dekuji Jana Bubenickova
anonymní (neregistrovaný) 20.01.2009, 17:22:13 xxx.xxx.35.177
Vypadá to jako kdybyste měli malý prostor z životu a samec se nudil. vajíčka vyhoďte, jsou už na nic pokud ji nenechal sedět.
Pokud mám s prostorem pravdu, tak to zkuste napravit. Pokud se mýlím tak oddělejte budku, vajíčka jsou stejně už k ničemu pokud ji nenechá sedět a samice je ve stresu, počkejte třeba dva měsíce a zkuste jim dát budku.
Jak se choval samec před snůškou? Chodil navštěvovat budku sám? Pouštěl tam samici?
anonymní (neregistrovaný) 20.01.2009, 17:23:24 xxx.xxx.35.177
Pardon ... ptáci měli malý prostor k životu ...
Jana Bubenickova (neregistrovaný) 21.01.2009, 00:40:53 xxx.xxx.125.19
Myslim si, ze kleci to neni. Jeji rozmery jsou: v-80, S-50, d-80Budka je ve spodni casti klece, kam ani nechodi. Tak si myslim, ze by v pohybu nemel byt problem. Nikdy k ni nemel zvlast dobry vztah, ale neutocil na ni, jen ji respektoval. Cetla jsem, ze jsou parem na cely zivot, ale u nas to spis probihalo"kazdy zvlast" a tak jsem se divila, ze se zacali parit. To ale jejich vztah nezmenilo. Samec obyval budku temer cely den. Samicka vubec a prvni snusku nam snesla mimo budku. Volala jsem tedy nejakemu chovateli a ten mi poradil, abych budku premistila na misto, kde vejce postupne kladla.Dala jsem ji tam tedy dnes a cely den tam samicka nevlezla. Agresivita se stupnuje, kdyz se ke kleci priblizim, jako by ji ke me nechtel pustit a okamzite po ni utoci. Drive pred samici byl na me hodne vazany a nekdy take naletaval a utocil na pritele, proto jsme mu samici poridili. Mam tedy budku vyndat? Dekuji moc
anonymní (neregistrovaný) 21.01.2009, 01:35:50 xxx.xxx.35.177
Prostor je malý pokud je nepouštíte ven na jednoho ptáka, natožtak na dva, a při hnízdění už vůbec ne, korely jsou letci.
Můj názor je tedy ten, že je vše zbůsobeno prostorem, samec útočí na vás aby vás odehnal, brání si samici a v tak malém prostoru je to nemožné, nemá kam uniknout. Proto může být ve stresu a napadat i samici.
Páří se, tak až tak špatný pár to není, někde je prostě chyba.
Budku nedávejte, agresivita se může stupňovat. Zkuste jim vytvořit vhodné podmínky prostoru atˇmá samice možnost úniku před samcem a mělo by to být dobré.
Chyba nebude v ptácích ...
Říman
Říman (55 příspěvků) 21.01.2009, 08:06:38 xxx.xxx.0.70
Prostor je opravdu malý na odchov, v té kleci je můžete mít jen jako domácí mazlíčky . S agresivitou samce vůči samici jsem se v době hnízdění také setkal, ale po nějaké době to ustalo a byl klid . Dokonce o tom jsem četl v nějaké knize o korelách . Na odchov si opravdu pořiďte větši prostory .
Přeji hodně úspěchů.
Jana Bubenickova (neregistrovaný) 21.01.2009, 11:04:35 xxx.xxx.125.19
Dobre, dekuji za rady, oba ptacci denne letaji z klece venku. Ted mam tedy budku vyndat a vajicka vyhodit? Nemam je za ucelem mnozeni, zacali sami, tak jsem jim chtela pomoci a ted je mi to lito, protoze jsem jim nejspis pritizila. Dal uz samicka snaset nebude? A kdyz ano, mam ji to vajicko zase vzit? Jak to bude dal, kdyz na prvni dospelost se zacali parit.
Jana Bubenickova (neregistrovaný) 21.01.2009, 13:32:19 xxx.xxx.125.19
Jeste dotaz, kdybych jim prizpusobila prostor, jak by to melo minimalne vypadat? Musi byt voliera?Jeste jednou moc dekuji, komunikovala jsem s hodne lidma a vsichni mi rikali, to je normalni, ted vidim, ze o korelach vubec nic nevi a zbytecne jsem ptacky nechala ve stresu
anonymní (neregistrovaný) 21.01.2009, 14:10:11 xxx.xxx.35.177
Pokud máte možnost, tak prostornou voliérku můžete mít na zahradě, ale je to dost o penězích, ale je to ideální.
S prostorem vám asi radost moc neudělám, myslím že opravdu minimum je základna 200 x 80 při výšce 200 cm - sama je ale chovám ve větším a i tak bych řekla že na korely je to malé, jsou do st letci kterým moc nevyhovuje skákání jen z bidla na bidlo.
Tady na foru kdosi psal že má korely doma navolno a druhý radil dát budku na skříň, tak to taky není špatný nápad.
V těchto podmínkách budku určitě nedávejte a už vůbec ne když je tak agresívní, mohl by samici škaredě ublížit a pak byste si to vyčítala.
Ideální jsoiu faktzehradní voliérky, pták je na čerstvím vzduchu a navíc korely tam můžete mít celoročně poku jim to na zimu uspůsobíte
Alice (neregistrovaný) 07.03.2010, 15:38:19 xxx.xxx.127.169
Chtěla bych se poradit.Mám 5-ti letého papouška.Doposud jsem si myslela že je to kluk,ale začal mi nést vajíčka (jedno přibližně za tři dny).První dvě okamžitě rozkloval,ale o třetí projevil zájem.Vypadalo to, že na něm občas i sedí a ted snesl další-takže se stará o dvě vejce.Pochybuju že jsou oplodněné protože mám jen jednoho papouška a do styku s jinými nepřišel.Co mám dělat?Mám mu je odebírat a nebo mu mám zařídit budku do které by vajíčka umísťoval a dál se o ně staral??Taky mi připadá agresivnější a nemá rád ničí přítomnost.Mám ho tudiš přemístit do jiného (méně frakventovaného) pokoje,nebo naopak nechat v mezi lidmi?Děkuji.
anonymní (neregistrovaný) 07.03.2010, 19:54:36 xxx.xxx.174.103
Pokud snáší vajíčka kluk to určitě není:-) Jinak vajíčka jsou na100% neoplodněná,o tom u jedináčka netřeba pochybovat.Klidně jí nechte o vajíčka pečovat až do doby,dokud je sama neopustí.Budku dát můžete,ale nutné to není,taktéž klec bych nikam nestěhovala.Pokud má příliš pestrou stravu,trochu teď uberte,dočasně stačí suchá směs zrní+voda+obden kousek ovoce.Radost by jí určitě udělal ptačí partner:-)
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2010, 11:30:59 xxx.xxx.204.249
Budku rozhodně nedávat !!! Tím posílíte její pud a snášet bude neustále dokola a vysiluje se. Vajíčka jí zatím nechte.
ben (neregistrovaný) 21.04.2010, 09:24:57 xxx.xxx.44.42
Můžete mi někdo poradit? Mám páreček korel, již podruhé zahnízdily,ale po vylíhnutí mládě vydrží vždycky maximálně do druhého dne a chcípne. Velikost voliéry a budky je v pořádku .Névíte někdo čím to může být? Díky.
anonymní (neregistrovaný) 21.04.2010, 09:32:30 xxx.xxx.174.103
Příčin může být více, jsou mladé nakrmené? Nebo mají prázdná volátka? Mají rodiče k dispozici vhodné krmení pro mladé (vaječnou míchanici...)?
ben (neregistrovaný) 21.04.2010, 09:43:42 xxx.xxx.44.42
Vhodné krmení mají a krmily je, vypadalo to že se o ně starají vzorně.
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2010, 07:55:51 xxx.xxx.204.249
korely se možná až tak vzorně nestarají a nechali je prochladnout
Petra (neregistrovaný) 20.02.2012, 17:13:41 xxx.xxx.112.179
Zdravím mam samecka korely cca asi rok a samicku asi pul roku,dali jsme jim budku ale porad se nic nedeje,jen ona je hodne ukricena,krici a zpiva vice nez samecek tak vas zadam o radu co mam delat aby meli mlade dekuji Petra

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.