Aktuálně: 5 013 inzerátů173 851 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Kakariky problem s opeřením

TuTi_fruTi
TuTi_fruTi (2 příspěvků) 30.01.2009, 13:07:58 xxx.xxx.163.137
Dobrý den,
mám doma jednu samičku kakarika uz asi jeden rok..ale posledni cca 4 měsíce je pořád oškubaná jak kuře...uz jsem zkousel spustu veci...davam ji dvakrat tydne do pisku ktery ma na dne voliery moucne červy..jablko taky 2x tydně..zrni měním kazdy den...nevim co delat dal....obden si dava i koupel...do směsy zrna mu davam trochu prosa...trochu slunečnice..a sušene ovoce...
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 30.01.2009, 13:17:57 xxx.xxx.88.30
Zkoušel jste jí dát drn trávy?? Problém opeření bejvá často v tom že nemají určité látky které právě získají jen z drnu trávi, měl by se dávat aspoň 1x za půl roku.. Já dávám radši aspoň jednou za 3 měsíce.. Jinak se podívejte na moje stránky třeba se tam dozvíte ještě něco.. ;)
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 08.02.2009, 13:17:20 xxx.xxx.91.162
Mě se takhle samice orve vždy před snůškou,pak ji trva 3 měsíce,než vypadá k světu.Vystele s tím peřím budku.Sousedovi to dělá samice taky tak.Nelámem si s tím hlavu,jsou v celoročních volierách,nijak nestrádájí a jsou to úžasné mámy:-) jinak se mi stalo,že jsem v září odebral budku a samice snesla 5 vajec do trávy a to byla teda orvaná na kůži,aby tam udělala jakž takž pelech.Od té doby mají kakarici budku celoročně,spí v ní,ale snáší až na jaře.A to jablko klidně denně,kakarici ho milují

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.