Aktuálně: 5 004 inzerátů173 754 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

arassari skvrnozobý

Marek (neregistrovaný) 07.03.2009, 13:12:40 xxx.xxx.215.44
chci se Vás prosím zeptat jak náročné je sehnat tento druh u nás nebo v Evrově. dík Marek
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 18.03.2009, 14:40:32 xxx.xxx.30.32
Zdravím,
osobně se nezabývám chovem těchto krásných ptáků, ale myslím, že sehnat tyto ptáky bude u nás těžké, bude to běh na delší dobu. Začal bych sháněním nejrůznějších kontaktu. Zeptejte se i v našich zoo případně je požádejte na nějaké kontakty do zahraničí pokud mají a budou ochotní Vám je dát!!! Takto se třeba můžete dostat k jiným druhům neméně zajímavým druhům arasariů!! Chce to pevnou vůli!!
Marek (neregistrovaný) 20.03.2009, 12:05:44 xxx.xxx.160.8
Zoo mě napadli jako první, bohožel zatím jsem neuspěl ani tam , mají je většinou výměnou a po jednom kuse, ale pokračuji dále. S těma penězma tak nějak počítám cca 15 - 20 tis kus. I tak bych je rád pořídil. Budu to zkoušet, dám vědět.
Pomohli by mě i Vaše zkušenosti a postřehy o úskalí jejich chovu i co máte třeba tzv. z druhé ruky. Moc toho není, něco jsem četl v exotě,nha internetu, něco odvozuji z chovu zoborožců, tukanů a to je asi tak vše. dík Marek
gazd
gazd (193 příspěvků) 20.03.2009, 18:02:13 xxx.xxx.133.22
Ahoj Marku,
kontaktuj e-mailem Adama Buru, který by Ti mohl dát kontakt na ošetřovatelku z Olomoucké Zoo, kde mají zkušenosti s chovem a odchovem arasariů zlatolících, pokud jsi už tak neučinil. G.Z.
anonymní (neregistrovaný) 21.03.2009, 15:58:58 xxx.xxx.215.44
Již jsem tak dříve učinil, chovatel, který je tam odchovával tam již delší dobu nepracuje, kontakt nemají. Arassari tam zůstal jen jeden, tuším 1,0. Ale díky za typ. S pozdravem Marek
bouda
bouda (77 příspěvků) 22.03.2009, 11:40:24 xxx.xxx.236.253
Pro neregistrovaného: Vaše informace nejsou zcela přesné. Chovatelem, který je odchovával myslíte zřejmě pana Mieslera, ale ten v olomoucké zoo nepracuje teprve od tohoto března. A arasariů zde mají rozhodně více než jednoho samce. Pokud si pamatuji dobře, tak jenom zlatolících 2 páry, z čehož jeden byl v době naší návštěvy v průběhu hnízdění. Osobně mám zkušenosti s chovem (ne s odchovem) arasariho zeleného.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 13:05:21 xxx.xxx.215.44
určitě to bude jak říkáte osobně jsem to nezjišťoval, informace mám od paní, která tam má funkci něco jako kurátor chovu, moc si na to již nevzpomínám tak ať tady něco ,,nekecám,, zřejmě se se mnou moc nechtěla bavit ale to je jedno, dík za opravu. A jestli Vám to teda nevadí napište nám sem Vaše zkušenosti s chovem díky moc Marek
bouda
bouda (77 příspěvků) 23.03.2009, 20:01:51 xxx.xxx.236.253
Mé zkušenosti jsou jenom ty nejlepší. Choval jsem samici, kterou jsem loni prodal do Německa, jelikož jsem nemohl sehnat samce. Ze všech měkkožravých ptáků které jsem choval či chovám (arasari zelený, banánovec fialový, vousák senegalský a červenožlutý), mi připadla jako nejméně náročný druh. V letní sezóně byla v kryté, hustě zarostlé voliéře bez možnosti záletu. Zimována byla při teplotě 14-15C. Jiné druhy jsem s ní chovat nezkoušel. Na chovatele si velice brzy zvykla, a bez problémů přijímala potravu z ruky. Ke krmení dostávala prakticky všechny druhy ovoce a plodové zeleniny (avokádo nepoužívám). Podobně jako ostatní ptáci, i ona si nejvíce oblíbila třešně, vinné hrozny a granátová jablka. Z hmyzu dostávala zophobasy morio, šváby : blaptica dubia a nauphoeta cinerea, sarančata stěhovavá i všežravá, a také smýkaný hmyz. Ale jak píšu výše, z těchto chovanců jak po zdravotní stránce, tak i ohledně příjmu potravy naprosto bezproblémový pták. Toť mé zkušenosti
Metod Macek
Metod Macek (8 příspěvků) 24.03.2009, 19:55:14 xxx.xxx.203.30
Tukan škvrnitozobý
Selenidera maculirostris

Dosplý jedinec meria 33-37 a váži 150-200 g. Tukan škvrnitozobý sa vyznačuje výraznými čiernymi škvrnkami na svetlom zobáku so žltým koncom. Samec a samica sa líšia. Samec má čiernu hlavu rozdelenú v zadnej časti žltým pásom, ktorý vychádza zo svetlozelenej plochy na boku tváre. Samica je menšia, má oranžovú hlavu a prednú časť.


Použitá literatúra: Vták- BirdLife International a David Burnie.
anonymní (neregistrovaný) 03.04.2009, 11:57:58 xxx.xxx.160.8
dobrý den,
předem Vám chci poděkovat za informace k chovu. Udělal jste mi velkou radost, jak odpvědí samotnou tak obsahem, zvláště o náročnosti těchto ptáků. Podobné informace již mám z více zdrojů, tak nyní už jenom sehnat alespoň nějaké ptáky. Ještě jednou Vám moc děkuji. Se srdečným pozdravem Marek
anonymní (neregistrovaný) 05.12.2011, 21:14:40 xxx.xxx.0.6
Dobrý den,jsem ošetřovatelka arassariů v olomoucké zoo.Nevím proč bych se z někým neměla chtít bavit.Kdo chce ať mi napíše na arapetra@seznam. cz.Odchovala jsem již velkou řadu mláďat,zvládne to i začátečník

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.