Aktuálně: 4 979 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

papoušek konžský

anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 10:54:43 xxx.xxx.59.35
Dobrý den , chtěl bych se zeptat , kolik stojí papoušek konžsaký na dokrmení... Předem děkuji za odpovědi.
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 10:58:04 xxx.xxx.33.122
ted jsem viděla už dokrmeného za 12000 kč,tady v nabídce-inzerci!
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 11:22:21 xxx.xxx.59.35
Dobrý den , chtěl bych se zeptat , kdo by prodal papouška konžského do chovu cca kolem 6000Kč.. ěkuji
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 15:49:37 xxx.xxx.59.35
už sem prohledal ifaunu bazos tam byla samice ale už prodaná... hyperinzerci chovzvirat ale furt nic:( poradil by mi prosím někdo kde tak kolem těch - + 3000-max. 5000-6000 tis. sehnat konžského?
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 17:37:16 xxx.xxx.16.33
znacne nerealna cena, navic za samici, kterych je mene
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 18:25:48 xxx.xxx.59.35
prosím vás... dáte mi někdo kontakt na chovatele ze zl.kraje nebo z jihomoravského , kdo odchovává papoušky konžské pod rodiči? děkuji
Martin (neregistrovaný) 11.04.2009, 18:27:52 xxx.xxx.59.35
pane sýkora... máte mail nebo icq? děkuji Martin
cone
cone (1412 příspěvků) 11.04.2009, 18:28:56 xxx.xxx.85.196
O papoušky kožské obou u nás dostupných poddruhů / fantiensis a gulielmi / se zajímám intenzívněji od r. 2003, kdy jsem si první pár fantiensis pořídil. Jednalo se o pár z dovozu, platil jsem za pár tehdy 1O ti. Kč. Následujícího roku jsem je odchoval a odchovaný, ručně dokrmený kus se již prodával za 8tis. Kč. Stále cena rostla, až do loňského roku, kdy mladé obou již zmiňovaných poddruhů stály něco mezi 13 až 16 tis. Kč. Nyní, snad v důsledku krize, se cena o nějakou korunu snížila, ale pod 12tis. za jedince je to spíše velká, VELKÁ náhoda. Nyní mám volného ručně dokrmováného samečka, ale než bych jej měl dát za tak směšnou cenu jak píšete, tak si jej raději ponechám. V současné době mám pět párů a jsem s nimi maximálně spokojem.
Martin (neregistrovaný) 11.04.2009, 18:30:22 xxx.xxx.59.35
už jsem si vás pane sýkora přidal... nevadí?
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 18:31:19 xxx.xxx.16.33
martine, a co si tak kliknout na odkazy, ktere jsou uvedeny hned za jmenem? pan sykora uvadi svuj email, cislo icq i www stranky. kde opet vsechny predchozi kontakty najdes.
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 18:33:42 xxx.xxx.59.35
pane cone... já bych o tom samečkovi uvažoval... jenže já bych ho potřeboval do chovu a on je ručně dokrmený takže vhodný na mazlení... takže by se jen u mně trápil... kdyby jste měl i chovné na prodej , tak bych uvažoval...
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 18:34:49 xxx.xxx.59.35
už sem si ho přidal a všiml si toho
cone
cone (1412 příspěvků) 12.04.2009, 17:46:45 xxx.xxx.85.196
U použití do chovu ručně dokrmené jedince nevidím žádný výrazný problém. Samozřejmě musí být jen dokrmeni a ponecháni zbylý čas mezi ostatními jedinci, nikoliv vypipláváni a různě rozmazlováni , na roli PET mazlíčků občas připravuji dokrmené senegalce. U párů jen ručně dokrmených pap. senegalských jsem dosáhl již dvakrát odchovu, jednou dokonce přirozenou cestou. Nyní tento "dokrmovaný" pár sedí znovu a při normálním průběhu hnízdění raději zkusím zase přirozený odchov.
Sám mám ponechaného dokrmeného dvouletého samečka fantiensis ze svého chovu a spárovaného také s dokrmenou, ale neochočovanou samičkou a vše,tj. seznámení a vzájemné chování probíhá normálně. Vím, že se najde mnoho odpůrců takových spojení, ale ve většině případů si to tito lidé neodzkoušeli v praxi, jen něco někde nastudovali a dále tuto teorii tlačí. Navíc u krotších ptáků vím, že je mám, nemizí při mém příchodu do ptačince někde do boudy, a je jen na mně, jaký určím další kontakt. Samce / dokrmeného /obvykle při výměně misek zatahám k jeho velké nelibosti za nohu nebo mu poklepu na zobák, tím naše důvěrnosti končí, krotký pár senegalců nechávám bez povšimnutí a oni na mne reagují pouze těsnějším sesednutím k sobě a samec se snaží o dominantní postoj nade mnoo na bidle.
anonymní (neregistrovaný) 12.04.2009, 19:01:31 xxx.xxx.231.137
dobry den pane Siska. uz dlhsiu dobu pozorujem ze mate na tomto fore velmi dobre a odborne reakcie na prispevky, hlavne co sa tyka papousku dlhokridlych. sam sa ich chystam chovat v buducnosti, a velmi by som sa chcel o nich dozvediet nieco viac , ako je len precitat si popis jednotlivych druhov z knizky. velmi by som vam bol povdacny ak by ste mi na mail poslal nejake foto z vascho chovu, najme chovatelske zariadenie, velkost volier, a celkovo mi tak priblizil ich chov z vasho pohladu. vopred velmi pekne dakujem a tu prikladam svoj mail jurenab@azet.sk
cone (neregistrovaný) 14.04.2009, 09:51:28 xxx.xxx.85.196
P. Sýkora, má některý z těch vašich samců červené pod křídly již v tomto věku? Ten můj má, mysleli jsme s kolegou, že to mají samci, ale měl jsem dvě jisté samice / dna / a jedna červená byla, druhá ani pírko a samec z předchozího hnízda taky ani náznak. Rád bych si to občasné zabarvení nějak rozumně vysvětlil. V některých knihách píši že červená se vyskytuje, v dalších o tom není ani zmínka.Tak co si vybrat. P. Nožička na tento výskyt také ve svém článku o pap. konžském v čas. Papoušci také naráží.
atobajus
atobajus (44 příspěvků) 14.04.2009, 10:38:27 xxx.xxx.175.250
Dobrý den pane Šiška.Já jsem měl dle DNA a i mého odhadu 2,1 fantíky a červení pod křídly jsou všichni a hodně.Jeden ze samců má náznak oranžováho zbarvení i na holenním peří a na hlavě.
Byl u mě jeden chovatel a říkal,že podle jeho zkušeností budou mít hodně velké oranžové znaky.Usuzoval tak právě podle červeného pod křídly a podle náznaku oranžového zbarvení.
Tak nevím,uvidíme co se z nich vyloupne.Myslím,že s pohlavím to nebude mít nic společného.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.