Aktuálně: 5 015 inzerátů173 875 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Alexandr maly

Petra Dittrich (neregistrovaný) 21.08.2007, 11:34:30 xxx.xxx.50.79
Ahojky, mám dva letošní alexandry malé ve venkovní volieře, ráno radostí vřískají jak pominutí, teda jen když má být hezky, ale pak už je celý den klid! Každý den jim pověsím na strop voliery celou větev, vydrží jim oždibování a houpání se na ní až do večera, dávají ji přednost i před ovocnou snídaní, chutnají jim ovocné stromy, a milují obyčejnou lísku i s oříšky!
Obrázek
Dominik Plonka (neregistrovaný) 08.09.2007, 09:48:15 xxx.xxx.144.138
Dobry den poridil jsem si alexandra maleho jsou mu 9 mnesicu a jmenujese Robin.Ale potreboval bych dobre poradit. uz piska jako ja ale nechce moc mluvit nevite jak bych ho mohl naucit mluvit. a nekdy je dost agresivni jinak vse v poho chtel bych aby nebl tak agresivni nevite co stim.a take to mluveni. prosim pomozte.nebo mi napiste na email-s.w.a.t.plonka@seznam.cz
Aky (neregistrovaný) 12.09.2007, 14:58:16 xxx.xxx.30.36
Ahoj.Tak já mám alexandra malého,,je to pravej opak toho co se tu píše.Koupila jsem ho ve zveráku,když mu bylo pět měsíců,hrozně se bál,,ted...cestuje po mě,,krade mi jídlo..chodí mě líbat,,a začal mluvit,,řáká už jednu větu.Že je hlučnej,to je tedy pravda,ale mě to nevadí,protože tím že se učí mluvit,tak breptá.Já si myslím,že to zaleží natom,jak se mu člověk věnuje..Sám se i vrací do klece.Ted mu je devět měsícu,,takže za 4 měsíce,jsem si ho naučila.Myslím,že pokud někdo chce alexandra,nezáleží natom zda je ručně dokrmenej,ale jak se mu bude věnovat,můj taky není dokrmenej,byl hodně plachej,,ted miláček a to je u mě krátce...Nebojte se a vymodelujte si ho.Pa Aky
Marty (neregistrovaný) 12.09.2007, 19:36:03 xxx.xxx.209.144
To je přesně to. Naprosto souhlasím s Aky. Když se papouškovi věnujete tak si na vás zvzkne a vše jde hned líp. A s tím mluvením myslím, že když mu budete často říkat nějaké slovo tak ho určitě brzy zopakuje.
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2007, 11:32:12 xxx.xxx.229.145
Ahoj, ja mam tiez alexa maleho 5 mesiacov, alex ma zhruba 7-8 mesiacov, nebol rucne dokrmovany, ale rozhodne nebol plachy, za tu dobu co ho mam sa naucil sice po dlhom boji ale naucil na ruku, nema problem priletiet za kymkolvek z rodiny, zatial sa nenecha pohladkat ale to mozno casom este pride.Co sa tyka rozpravania zatial nepovedal ani slovo, ludsky napodobnuje piskanie, v poslednej dobe sa snazi bud nieco napodobnit, alebo mozno povedat, zatial neviem..
pa Dany
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2010, 10:20:37 xxx.xxx.36.249
Můj soused má Alexandra malého na balkoně v bytovém domě a můžu Vám říct, že z pohledu člověka co papoušky nechová je to kazdodenní terror proti kterému se nedá bojovat. Škoda je moc pěknej, ale to že mě budí každý den od 7.30 je začíná být velké psycho! Soused ho pryč nedá a já ani nemám páky jak toho dosáhnout (až na soud, což je poslední a jediná instance, která je schopna zasáhnout). Nedá se ten papoušek odnaučit řvát nějak na dálku přes balkon? :)
Jan (neregistrovaný) 08.09.2013, 17:19:16 xxx.xxx.160.77
Ahoj já sem si taky pořídil Alexandra malého bylo mu 1 mesic ted uz ho mam 14 dni je dost plachý není ručně dokrmený prosím o radu jak si ho ochočit ale doufam ze se ochoci i tak bych chtel radu predem děkuji
anonymní (neregistrovaný) 15.09.2013, 13:14:09 xxx.xxx.98.107
Ahoj, máme také Alexandra malého, je mu 5 měsíců, doma ho máme třetí den. Je hodně plachý, ale už si zkouší brát z ruky, jen přes klec. Nebyl ručně dokrmený, žil ve voliéře ještě s dvěma alexi, tak už tohle je pro nás úspěch. Pořád ale ještě nevydal ani hlásku, ani pípnutí. Kdy se tak začnou ozývat?
anonymní (neregistrovaný) 17.10.2013, 00:32:13 xxx.xxx.178.11
Zdravím, mám Alexandra malého.. Dostala jsem ho před dvěmi lety k svátku..Přítel mi ho koupil ve zveráku..Tam ho snad chytali do sítí když uletěl..Byl dost plachý a strašně kousal.. Teď tedy kouše dál,ale když ho pustím příjde na stůl,jídlo si bere z ruky,opakuje pískání a sám se vrací do klece,pohladit se ovšem nenechá..Já jsem loni težce onemocněla a on se začal škubat a škube si peří dál..Bylo mi veterinářem doporučeno mu dávat vitamíny,ale to nezabírá..Mám o něj strach a nevím co dál..Prosím poradte..:-(
Ivana (neregistrovaný) 20.07.2016, 11:18:48 xxx.xxx.73.154

Zdravím,prosim vas mam dotaz chci si poridit papouska alexandra maleho budu si ho dokrmovat ale musim ho mit u sebe v praci chci vedet zda mesic stary papousek je hlucny.dekuji budu rada za kazdou odpoved.

Anonymní (neregistrovaný) 20.07.2016, 21:12:56 xxx.xxx.191.18

je to papousek. a ty cas od casu krici. Pokud chcete neco ticheho, kupte si ryby. 

jar (neregistrovaný) 08.10.2016, 11:34:55 xxx.xxx.254.189

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám Alexandra malého 6let /je mu cca12roků/, v srpnu mu začala vypadávat pírka na bříšku a křídlech ,postupuje to k hlavičce. Nyní je opeřený jen prachovým peřím, nová pírka, ještě zapouzdřěná / 1cm/si vyškubává.

Na vypadlých starých pírkách  jsem našla černé tečky,že by nějaký parazit??Papoušek je jinak velice čilý,žere,mlsá,koupe se. Vitamíny i minerály dostává od poloviny srpna.Poradíte mi,prosím, někdo.Díky. 

Michal (neregistrovaný) 23.10.2016, 10:41:00 xxx:xxx.6e47:fbd0

Dobrý den potřebuji poradit, dostal jsem alexandra malého jsou mu dva roky, předchozí majitel mi řekl že byl ručně dokrmován. Alexandr je velice plachý reaguje na pohyb člověka. Myslíte že se něco naučí a nebo jestli ho můžu pustit prolétnout po bytě? Děkuji za odpovědi

jar (neregistrovaný) 26.10.2016, 12:34:16 xxx.xxx.254.189
Odpověď na příspěvek uživatele Michal z 23.10.2016, 10:41:00

Dobrý den,

tento rod je opravdu náročný na trpělivost,naučí se,ale chce to mít na něj opravdu čas,klid a pohodu. Je ještě malý a na výletové podmínky ještě nepřízpůsobený/ nemyslím tím fyzicky, ale orientačně/. Jak byste ho chtěl dostat zpět do klece?

Já bych jej nechala ještě nějaký čas v kleci,ať se přizpůsobí Vašim pohybům a zažitému dennímu stereotypu.

Našemu jsem nad klec udělala velkou houpačku z lísky a kroucené prádlové šňůrky, jeho trasa je let po kuchyni,garnýž nad oknem a houpačka.

Je to můj miláček,kterého nalákám vždy na kousek namočeného piškotku.

Mějte ,,svatou,, trpělivost a výsledky se dostaví.

Anna (neregistrovaný) 18.04.2018, 00:09:22 xxx:xxx.ad4a:21ad
Prosím vás před 3 měsíci jsem si koupila Alexandra malého.Nedokaži ho ochočit nevím už co mám dělat mluvím na něj snažím se pískat vůbec nic nefunguje .Strašně se bojí je vyplašeny.Kdyz mu měním krmení strašně lítá po kleci. Když na něj mluvím sice reaguje svoji zvědavostí ale nic nezopakuje .Za celí den ani nezápiská.Kdyz ho pustím volně nemůžu se přiblížit ani na 1 metr hned letí na garniž. Už si nevím rady .Dekuji za radu
J.M. (neregistrovaný) 18.04.2018, 11:19:47 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anna z 18.04.2018, 00:09:22

Takže zřejmě jste si koupila už staršího papouška, který se mnohem hůře ochočuje, než mládě. Můžete ho vrátit tam, kde jste ho koupila a koupit si jiného, ručně dokrmeného.

Anna (neregistrovaný) 18.04.2018, 14:33:41 xxx:xxx.31fd:4218
Prosím vás jak zjistím staří Alexandra malého

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.