rucne dokrmená korela

dobry den prosimvás kolik stojí ručně dokrmená korela děku za odpovědi
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
okolo 1200,-Kč. Ale nejvíc záleží na chovateli :-)
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
od 1-5 dne dokrmovaná kolem 800-1000kč za klasické mutace, dokrmená třeba od 15-20 600kč ale ceny jsou orientační
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
Luboši, ty dokrmuješ i korely? Je o ně všeobecně zájem, nebo ne? Právě bohužel dokrmuji a už teď se děsím jestli mi třeba nezůstanou doma. Díky.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
dokrmuju korely andulky o andulky není téměř žádný zájem a o korely taky až tak moc ne když to vezmu o proti agapornisům, ono jak kdy
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
Já si myslím, že pakliže není o dokrmené andulky a korely takový zájem a zbydou doma, je to úplně zbytečná práce, protože ve voliéře postupně zase zdivočí. Není to snad až tak hrozné, ale pakliže se člověk nevěnuje každému ptáčkovi individuelně je výsledek za nějaký čas nulový. Záleží jak má člověk velký chov těchto papoušků, ale při více kusech není individuelní péče, pro hejno, možná.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Luboši ještě jsem se chtěla zeptat na ceny jak uvádíš. Jak se pozná korela dokrmená od prvního dne a od dvacátého. Po dokrmení jsou přece oba papoušci stejně krotcí nebo je nějaký viditelný rozdíl? Monika
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Díky za info Luboši, mě by dokrmování nenapadlo, bohužel na mě zbylo, rodiče nekrmili. Jsem dost omezená časem a nemůžu si dovolit kvůli zdravotním problémům je mít doma víc než je nezbytně nutné, tak snad se mi je teda podaří prodat, raději pod cenou než aby mě zbyli.
Moniko můžu potvrdit že chování korel je naprosto odlišné než třeba andulek, nevím jak to nazvat, ale korela má jakési "agresívní" chování už v hnízdě někdy bych řekla od toho věku dvou týdnů a věřím tomu že ochočování dokrmené korely v pozdějším věku je problematičtější než u dokrmované od pár dní života.
neregistrovaný ev neregistrovaný
to je právě ten problém který se velmi často zneužívá, na první pohled se to pokaždé nedá poznat, jestli je korela dokrmená od 1 nebo 20dne, tak je razantní rozdíl v tom, když jí budete mít chvilku doma nebo ji moci sledovat že korela dokrmená od toho 1 dne se otrkavá mnohem rychleji, rychleji se všechno učí a rychleji se kamarádí s vámy než korela dokrmená od 20dne, tudíž jí to způsobuje méně stresu a samozřejmě i vám. tam je snad jen rozdíl pokud se na ní jedete k chovateli podívat korela dokrmená od 1 dne se vás jako cizýho člověka bojí mnohem méně než korela od 20dnem jenže pokud si pro korelu jedete a nikdy jste nemohl porovnat různě dokrmené koreli bude problem to poznat. tam je jediná záchrana najít si spolehlivého a ochotného chovatele kterému lze věřit no a buď se na papoušky k němu jezdit čas od času dívat jak rostou pokud si ho u něho zamluvíte nebo alespoň by vám měl posílat fotky pokud si to budete přát, ale jak říkám je to těžké, už jsem viděl i inzerát vykoupím papoušky týden před vylétnutím z hnízda a ten samý chovatel inzeroval v jiném inzerátu prodám ručně dokrmené papoušky a co si kde si, to už svědší od takového chovatele toho mnoho nebrat.
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
Tak díky za vysvětlení. Přesně to jsem si myslela, že nějaký filuta dá do inzerátu prodám dokrmené korely a třebá já, když jsem dokrmenou korelu nikdy neviděla nepoznám od kterého dne je dokrmovaná a může mně prodávající povídat co chce, tak na to kývnu, protože uvidím, že se korela ruky nebojí. Jinak známí si koupili korelu na výstavě a teprve po roce s nimi začala komunikovat. Většinou ale lidi ani nepoznají jak je papoušek starý a vezmou si ho protože se jim líbí.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
dnes sem otci koupila rucne dokrmenou korelu,ihned po prineseni domu sla z klece,na ruku uplne v pohode,vlezla do klece,behem hodiny byla jak doma,,,je 2mesice pod odstavu,dala sem za ni 800,straka.samecek
cajka cajka 41 příspěvků
Luboši,kolik si můžu dovolit chtít za papouška horského dvouměsíčního,ručně krmeného od 2.dne?Byl sedmý a neměl mezi ostatními šanci na přežití.Nyní je krotký mazel,začíná létat na ruku.Posílám pár fotek,ale úplně poslední nemám.
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Nějak se nezadařilo,zkusím další.
  • Obrázek
Wera Wera 9 příspěvků
A tady miminko 2 dny staré.
  • Obrázek
Wera Wera 9 příspěvků
no to je těžký já je nikdy neprodával, ale tak o 500kč víc než se prodávají odchovy, možná i o něco více, u každýho papouška je to jiný, ručně dokrmenou andulku prodám za 500kž kdežto třeba pyruru za 2000kč je to téměř stejná námaha ale za andulku nikdi víc nedá, chce to prostě zkusit dát nějakou cenu, ale minimálně o těch 500kč víc aby se zaplatili ty náklady aspoň
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
Prosím vás ono je úplně jedno jestli je korela dokrmovaná od 1 nebo 20 dne.Záleží na tom jak se jí chovatel při dokrmování věnuje.Pokud se jen nakrmí a hodí hned zpět do klece nebo inkubátoru tak ji můžete dokrmovat třeba z líhně a stejně bude lekavá.Stejné je to u všech papoušků.Vykupujeme mláďata různých druhů a v různém věku a při správné péči jsou ze všech v době odběru mazlíci.Samozřejmě se musí zapojit celá rodina.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
s tím musím nesouhlasit, pokud budete dokrmovat ptáka od 1 dne nebo od 20dne je to velký rozdíl, péči věnuji všem a dokrmoval jsem jak 20ti dení tak i od druhého dne a můžu říci že je to rozdíl, vím že mě teď spousta chovatelů bude kamenovat, protože většina právě dokrmuje od 15-20dne a jistě si je vychvaluje aby byl odbyt, jistě proti tomu nic nemám, pokud se to řekně kupujícímu je vše v pořádku a i takový pták se bezvadně ochočí ale je nesmysl srovnávat od prvího dne nebo od 20 dne, rozdíl tam je. kdo si sám vyzkoušel jistě to také potvrdí.
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
Já jsem koupila od chovatele mládě senegalce vychovaného rodiči a od prvního dne se choval jako dokrmené mládě, naučil se mluvit a je to ohromný mazel.Hodně záleží jak se k němu od první chvíle člověk postaví a také jaké má vůbec papoušek dispozice stát se mazlíkem. Dnes pravidelně odchovává se samičkou mláďata a je vše bez problémů, žádné dokrmování, vše si obstarají sami.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
to ano to je myslim to nejdůležitější jak se k němu nový majitech chová, dokrmení je spíš ten základ, který vše ulehčí, zrychlí a zjednoduší, u hůře ochočitelných druhů (agapornis) z něho udělají dobře ochočitelného, co se týče senegalce to je trošku něco jiného, je to mezi papoušky vyšší kategorie ale ten přístup k němu je stejně důležitý jako ke kterému koliv jinému papouškovi.
neregistrovaný Luboš Jedlinský neregistrovaný
Ne není třeba Vás kamenovat a určitě to nepíšu abych měl odbyt.Na ten si nemůžu stěžovat.Napsal jen svůj názor a svoje zkušenosti za kterýma si stojím.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 50)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »