Aktuálně: 5 019 inzerátů173 906 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

teplota a krmení - bažanti

Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 28.08.2009, 18:41:47 xxx.xxx.151.22
mám bažanty diamantové, mám možnost je mít přes zimu v menší vytápěné voliéře nebo velké kryté která ovšem není vytápěná, mohli by být v té nevytápěné, kde teplota klesá pod bod mrazu? dále bych jim chtěl obohatit jídelníček, všude se píše že mají rádi zelené a ovoce, podávám jim jablka, zatím bohužel ze zeleného jen listový vrby, také podávám kukuřici a samozřejmě směs semen, touto cestou prosím zkušenější chovatelé o pár rad, děkuji Luboš
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 30.08.2009, 22:07:00 xxx.xxx.48.29
Ahoj Luboši, známí chová bažanty, má diamantové, zlaté a královské. Chov teď omezuje, ale chodím k němu docela často a vím čím krmí. Běžně podává pšenici, zelené, kukuřici, mravenčí kukly, moučné červy. Přes zimu je má ve voliéře, která je zastřešená a chráněná ze strany odkud jde vítr. Vytápění určitě není nutné.
Pepa F. (neregistrovaný) 31.08.2009, 10:19:19 xxx.xxx.6.158
Já osobně nechávám bažanty celý rok venku mají sice možnost přístřešku zakrytý folií ale i tak se rádi procházejí ve sněhu. Je to hrozně krásný pohled, když vidím takové krásné exotické ptáky jak chodí ve sněhu. Vůbec se to k sobě nehodí.
Co se krmení týká tak různé zrní . Mě osobně zobou jen pšenici, kukuřici a proso. A zelené. Nic jiného nechtějí, dřív jedli i šípky, jeřebiny ap, ale ted nevim proč vůbec to nechtějí. Dají si i rádi vařené brambory řepu a podobně je to podobné stravě slepic.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.