Aktuálně: 4 979 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Vakcinace chovanců

bouda
bouda (77 příspěvků) 19.09.2009, 19:44:45 xxx.xxx.236.253
Všem chovatelům měkkožravých přeji dobrý den. Momentálně řešíme s kolegy různé veterinární aspekty našich chovů. Řeč se dostala i na vakcinaci proti salmonelóze, kokcidióze atd..Táži se tedy, zdali má někdo z vás s očkováním ptáků zkušenosti.
bouda
bouda (77 příspěvků) 22.09.2009, 15:39:50 xxx.xxx.236.253
Prozatím vidím, že o toto téma není mezi chovateli příliš zájem, ale přispívám alespoň se zjištěním, že v pražské zoo očkování neprovádějí.
gazd
gazd (193 příspěvků) 22.09.2009, 18:20:52 xxx.xxx.133.22
Ahoj Adame.
Mne by zajímalo, jestli se vakcinací myslí podání nějakého preparátu, který zabezpečí zamezenní výskytu onemocnění. Jedná se o jednorázový úkon ? Vakcinace se provádí jednopu ročně ? Jaká je cena vakcinace ? Můžeš napsat více informací ? Promiň mi mou zvědavost, ale chytil jsem ji zřejmě od mé ženy. G.Z.
Jerrys (neregistrovaný) 28.09.2009, 19:30:16 xxx.xxx.197.43
Zdravím, osobně se k vakcinaci nepřikláním ta podle mne nebude vhodná a učinná. Pokud ale zjistíte, že sde vám v chovu vyskytla salmonela a nebo něco jiného takl samozřejmě po konzuktaci s veterinářem zvolit vhodnou léčbu. Pokud se chcme vyhnout kokcidioze či salmoneloze tak zde hlavně dodržovat hygienu a pokud si do chovu přinášíte nové ptáky tak prosím KARANTENA - ta je moc důležitá, protože tak si můžete do chovu zavléct mnoho různých nežádoucích mikroorganismů. Dále podotýkám, že pokud máte možnost, finance a prostředky chovejte si vlastní hmyz, dávejte vlastní vypěstovanou zeleninu a ovoce. Už hodněkrát se stalo, že ptáci se nakazili podáváním moučných červů, kteří byly nevhodně krmeni!!! Nikdy nemáte jistotu jaká je hygiena chovu červů a jiného hmyzu, ovšem pokud si tento hmyz budete cho¨vat sami tak samozřejmě víte co jim dáváte!!!
bouda
bouda (77 příspěvků) 28.09.2009, 21:03:54 xxx.xxx.236.253
Dobrý den. Děkuji za názor do diskuse. Chtěl bych se však (i za ostatní chovatele) zeptat, proč podle vás vakcinace není učinná ani vhodná. Děkuji Adam
Jerrys (neregistrovaný) 29.09.2009, 10:33:12 xxx.xxx.146.132
Zdravím, pokud dodržujeme v chovu správnou hygienu tak si myslím, že se nemusíme bát mikroorganismů. Víte proč třeba vakcinovat zdravé ptáky. Víte co vše ta vakcinace obsahuje? Nikdy nevíte co může vakcinace vyvolat za vedlejší učinky. Alše pokud se rozhodnete pro vakcinaci je to vaše volba netvrdím, že po vakcinaci Vám chovanec uhyne, nemusí mít ani žádné vedlejší učinky. Já osobně ale preferuji homeopatiia a dodržování hygieny. Jinak jak jsem psal dávat si pozor odkud odebíráte krmný hmyz. Pokud ale v chovu zjistíte třeba kokcidiozu je jasné že musíte po konzultaci s veterinářem nasadit účinnou léčbu a možná Vám vakcinace bude doporučrna. Pokud ale ve vašem chovu se niuc podobného nevyskytlo neprováděl bych vakcinaci!!

Toto je pouze můj názor a prostě vím, že když se o ptáky starám a sleduji a dodržují hygienu - NENI problém. Pro jistotu sem tam dejte třeba rozbor trusu, sledujte svůj chov, jedině tak bude kvalitní a bez různých nepříjemných onemocnění.
bouda
bouda (77 příspěvků) 29.09.2009, 15:16:08 xxx.xxx.236.253
Ano. Samozřejmě s vámi souhlasím, že pokud člověk dodržuje dobrou zoohygienu, pak by mělo být vše v pořádku. Totéž samozřejmě platí, jak uvádíte, o krmném hmyzu a rostlinné potravě. Opravdu nemůžeme vědět v jakých podmínkách je hmyz chovácn a rostliny pěstovány. Osobně si například hmyz (až na moučné červy) taktéž chovám sám. Nám se spíše jedná o to, abychom měli určitou jistotu. Když se nám třeba v chovu objeví nemocný jedinec, tak abychom si mohli říct - "kokcidióza, salmonelóza ani New.choroba to být nemůže, proti ní jsou již ptáci očkováni, budu se tedy dívat po další možné příčině". Například chovatelé domácích holubů své chovance očkují běžně, a ve venkovních voliérách ani při úzkostné čistotě nezaručíme, že se pták nenakazí od divoce žijícího opeřence. Ale je to opravdu názor od názoru. Každopádně se pokusím zjistit všechny podrobnosti u jedné veterinární lékařky specializované na ptactvo, a informace napíši.
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 11.10.2009, 17:35:02 xxx.xxx.134.209
Dobrý den, tak , asi před třemi lety jsem řešil možnost prevence kokcidiozy. Kontaktoval jsem výrobce vakcíny: LIVACOX proti této nemoci u drůbeže od fy. BIOPHARM. Jelikož jsem chovatel bažantů myslel jsem že by to neměl být problém, nicméně pracovník této fyrmy mne ujistil, že vakcína funguje jen a pouze pouze u kura domácího. Zdravím a přeji mnoho zdaru v chovu Míla
bouda
bouda (77 příspěvků) 11.10.2009, 18:40:53 xxx.xxx.236.253
Ahoj Mílo, tak to je skutečně podstatná informace. Mě zase veterinární lékařka nabízela jistý preparát na vakcinaci holubů, ale o mpžné účinnosti/neúčinnosti na další druhy a skupiny ptáků řeč nebyla. Díky moc za další ujasnění.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.