Výběr druhu

Mám voliéru 2x14 m se zimovištem 2,5 x 2,5m. Voliéra je hustě osázena. Jaké druhy (hmyzožravého ptactva) tam mohu chovat, kolik a které lze chovat pohromadě? Za odpověď děkuji.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den, sestavení vhodných druhů pro společný chov je vždy citlivá zálžitost. Doporučená druhová skladba, která nečiní potíže u jednoho chovatele ještě neznamená, že se nevyskytne problém u Vás. U kažého ptáka je projev, jako agrese,nebo dominantní postavení individuální. U mne jsem měl ve splečném chovu Kardinály zelené, špačky pagodové a bulbly červenouché a vše bez problému do té doby, než došlo k toku a snaze o hnízdění u kardinálů zelených, kdy mi sameček kardinála málem ubil samečka bulbula. Rozhodně jsem tuto skladbu ptáků neměl v tak velké voliéře, jakou máte k dispozici, takže je také možné, že by to ve Vašem případě nečinilo potíže. Pokud více preferujete chov více druhů ve voliéře, kdy se jedná především o krásnou podívanou, tak by skladba druhu snad neměla činit při Vašich rozměrech až tak velký problém a snad se někdo, kdo s tímto má zkušenosti také zde vyjádří, ale v případě, že chcete dosahovat odchovu, zástávám osobně názor, že je nejvhodněší chov po páru. Šťastnou volbu při výběru.
gazd gazd 193 příspěvků
Můžete mne kontaktovat e-mailem, já Vám dám kontakt na chovatele, který má reprezentační voliérku s mnoha druhy. Určitě se Vám k tomu vyjádří.
gazd gazd 193 příspěvků
Dobrý den. Jak uvádí Zdeněk, vše je zcela individuální. Někdo, jako např. Mvdr.Palkovič, má zkušenosti s tím, že například turakové fialoví jsou klidní a mírní ptáci, jiný (např.já) má zkušenosti zcela opačné. Samozřejmě mnohé záleží i na voliéře. Na její velikosti, ale především na její členitosti. Pokud je voliéra dostatečně zarostlá a členitá, můžeme v ní s úspěchem chovat i druhy, které jsou na sebe jinak agresivní. Pokud chcete začít s chovem měkkožravých, tak bych doporučoval společný chov s některým druhem exotických holubů a hrdliček. Nedávno jsme byli na návštěvě zázemí pražské zoo, a shodli jsme se na tom, že asi nejvhodnějšími druhy pro společné chovy jsou bulbulové. I zde je však třeba trochu opatrnosti - bulbul a jiný druh opeřence je v pořádku, ale bulbul a jiný druh bulbula jsou na sebe agresivní. Sám jsem milovník "tématických" voliér, a proto mám víceméně všechny voliéry obsazeny několika druhy. Můžu uvést jeden můj příklad...ve velké, hustě zarostlé, zasíťované voliéře chovám bažanty mandžuské, hrdličky východní, holuby zelenokřídlé, holuby doupňáky a drozdy černoprsé, a toto seskupení je zatím zcela bez konfliktů.
bouda bouda 77 příspěvků
Dobrý den, moc děkuji. Dám na vaši radu, a začnu s bulbuly a k tomu holuby.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »