Aktuálně: 5 003 inzerátů173 735 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

pohmozdeny zobak

valisa
valisa (58 příspěvků) 06.12.2009, 08:27:03 xxx.xxx.19.6
Dobry den, vcera se nam stala takova nehoda, nas kakariky se neceho lekl a pravdepodobne narazil do zdi. Dopadlo to tak, ze mu zustal zobak otevreny, nemohl ho zavrit. jeli jsem na veterinu, tam ho prispali a zobacek se snazili dat do puvodni polohy, bohuzel kvuli otokum to neslo. Tak ted cekame az mu otoky zmizi. Nemate nekdo prosim podobnou zkusenost. jak dlouho to muze trvat atd ? nemuze se totiz najist. jinak je celkem cily, stara se o sebe a cisti se, takze to urcite nevzdal :) moc dekuju za rady
valisa
valisa (58 příspěvků) 21.12.2009, 12:32:08 xxx.xxx.215.254
Dobry den, no dopadlo to tak, ze jsme po tydnu jeli k jinemu veterinari, byl to teda rozdil obrovsky, pani doktorka hned vedela co a jak, nemusela ho ani prispavat, ohmatala mu zobacek a zjistila ze to bylo nalomene, ale uz to srostlo - bohuzel trochu krive, takze zobacek nedovira doted. Doktorka byla prekvapena, ze je tak cily, cekala spise ze bude hodne apaticky:) no ted cekame, az mu trosku poroste spodni zobak at muze aspon nejake to zrni rozdrtit. davame mu drcene granule, ovocne kase a vitaminy do vody. Bohuzel se neustale drbe za levym okem, ma ho natekle a privrene, nevite co s tim ? Doktorka rikala ze zadny kozni problem nema,ale nevime jak to uhlidat, hodne mu to napucha... Tak drzte palce at se z toho dostane! Dekuju a hezky den!
anonymní (neregistrovaný) 21.12.2009, 13:58:32 xxx.xxx.76.70
to si musel dát pěknou šlehu. Je dobře že to dopadlo dobře : ))
anonymní (neregistrovaný) 21.12.2009, 23:04:18 xxx.xxx.85.66
měl jsem podobný problém s alex. velkým, po koupi jsem jej dal do menší klece aby se zklidnil a mohl jsem s ním lépe pracovat, byl poměrně dost divoký tak si od občasných nárazů do klícky mírně odřel ozobí. Z toho důvodu jsem si ho vytáhl z klece abych mu to mírně ošetřil ( drobně zakrvácené) a aby mě nekousl, držel jsem mu mírně zobák v rukavicích a jemně ošetřoval ranku, jenže do místnosti nečekaně (poměrně rychle) vstoupil starší syn a alex. se lekl, škubl hlavou a zobákem směrem dolů zavřískl a byl pryč. Než jsem ho chytil všiml jsem si že má zobák (horní část) o něco výš než je obyč. a že nemůže dovřít zobák. Nechal jsem jej do druhého dne v klidu nijak asi nestrádal, žral , pil probíral l si peří jako obvykle,ale zobák měl "dokořán" proto jsem si jej zkusil vytáhnout a opakoval jsem" proceduru" měl jsem silný dojem (i pohmatem) jakoby si zobák vyhodil z pantů.Tak jsem alexe uchopil jednou rukou v rukavici druhou bez , tou jsem mu chytil horní zobák jemným poškubnutím dolů jsem mu zobák "nahodil" zpět. Alex tentokrát ani nepípl i přesto že jsem ucítil a uslyšel zvuk a vjem jako když si křupnete malíčkem.Zobám mu skočil do původní polohy , s dovřením bez problémů. Alexe jsem posadil na bydlo a sledoval z povzdálí, spokojeností se rozčepýřil začal probírat peří a po chvilce se šel bez problémů nažrat. Měl jsem ho poté asi necelý rok a ani v jediném jsem nepostřehl jakýkoli problém se zobákem.
valisa
valisa (58 příspěvků) 22.12.2009, 08:32:06 xxx.xxx.215.254
dobry den, tak to jste mel vetsi stesti nez my. nase 'kure' je sice aktivni, propira si peri, pije, zere (vsechno musi byt ale nadrcene) ale uz to neni co to byvalo, ani nevydava zadne zvuky, byl to krikloun a ted nam to jeho 'meceni' chybi :( doktorka rikala ze to vsechno casem prijde, ze si jenom musi zvyknout, tak snad mela pravdu, je mu teprve rok, tak si rikame, ze je to prece mladoch tak ze se prizpusobi...tak drzte palce!jenom doufam, ze se prestane brzy drbat za tim okem, ma to natekle a skoro na nej nevidi :(
anonymní (neregistrovaný) 22.12.2009, 22:00:33 xxx.xxx.85.66
držím palce aby se to obrátilo k lepšímu,ale podle mého názoru s tím možná bude problém :-(, podle mého laického úsudku bych to vyděl bud na svědění po ("nějakém) hojení (což podle vašeho popisu tak nevypadá) ,nebo nějaký infekt který se mu po poranění (náraz do zdi) dostal do okolí či do oka, nebo horší scénař vnitřního zranění které dává tímto o sobe vědět.čas ukáže.Jediné co mě napadá asi rtg. ,ale rozpoznat něco při téhle velikosti bude asi problém.
valisa
valisa (58 příspěvků) 23.12.2009, 10:45:51 xxx.xxx.215.254
urcite to tak nenechame, jestli se to nezlepsi, chce to mozna cas a trpelivost, ale ta mi prave schazi. dekuju moc za rady a za podporu. jestli se z toho aspon trochu dostane,slibili jsme mu samicku, mame ji vyhlidnutou, ale kdo vi, jestli by mu to spise nepritizilo.na druhou stranu bude mit motivaci a nekoho kdo s nim bude kdyz my jsme v praci, uvidime. tak hezke svatky !:)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.