Aktuálně: 5 019 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

poranění papouška

anonymní (neregistrovaný) 06.12.2009, 21:35:11 xxx.xxx.85.66
poradíte mi," poprali" se mi papoušci (aratingové) a jeden má malou ranku na zátylku. všiml jsem si toho před chvílí když jsem se koukl, že je víc načepířený než druzí.čím to vydezinfikovat (nekrvácí)? samozřejmě že co nejdřív navštívím veterinu, jen se ptám co by se dalo dělat nyní momentálně. díky za každou radu
anonymní (neregistrovaný) 06.12.2009, 21:55:01 xxx.xxx.16.33
jestli je ranka mala a nekrvaci, bude to ok. zraneni ptaku se hoji dobre a rychle. jako dezinfekci lze pouzit betadine
sunflowersman (neregistrovaný) 06.12.2009, 22:29:36 xxx.xxx.175.194
Dobrý den. Jen Vy sám musíte posoudit o jak závažný čin se jedná. Papoušci se občas nesnesou. Drobné ranky mažu jakoukoliv oční mastí. V menší dávce má velmi hojivé účinky. Větší rány jsem vždy řešil nadbytkem vitamínů řady B. Vždy se krásně zacelí. Pokud jsi nejste jistý, poproste o radu zkušenějšího chovatele, nebo zkušenéno veterináře.Těch je podstatně méně.
Tomáš (neregistrovaný) 05.02.2011, 18:32:04 xxx.xxx.155.137
Dobrý den, dnes mi papoušek naletěl na kaktus a poranil si nohy. Ma je v křeči stažené do klubíčka. Nemůže tedy stát na žádné větvy nebo bidle. Nevím co s tím dělat a jestli se mu to zlepsi samo nebo se to musi nejak lecit. Trny v noze zadne nema,jen se bodl.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 06.02.2011, 19:35:08 xxx.xxx.85.66
pro 85.66, už jsem tady o tom jednou psal, dával jsem dohromady aru nobilis která měla podobné (trochu větší zranění) od toho jak se chytila o hranu pletiva. krém Betadina mohu také doporučit, jednak místo zvláční a zabrání rozšíření infekce, pro lepší hojení mohu doporučit 2x denně aplikaci krému AKNÉ MÍŇ jedná se o přípravek volně prodejný v lékarně pro aplikaci na akné, je tam přísada kvasnic která dobře napomáhá hojení. Pokud to nekrvácí je to v pořádku a rána se do 7 dní zcela zacelí.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 06.02.2011, 19:42:10 xxx.xxx.85.66
pro 155.137, bodnutí po kaktusu může zavést infekci a ozdravná reakce imunitního systému papouška může způsobit mírný otok v místě vpichu a bolestivost. doporučil bych také mírnou aplikaci Betadinou pro zamezení možné infekce, ale jinak by se mělo pobodání zpravit samo, papoušci mají nožky hodně citlivé tudíž i bolestivost je vyšší.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.