Aktuálně: 5 019 inzerátů173 906 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

potkani

mimo
mimo (62 příspěvků) 23.01.2010, 23:52:22 xxx.xxx.59.16
Nedávno sa mi vyskytol pri voliérach problém v podobe potkanov. Tento rok plánujem stavať nové voliéry s dostatočnými základmi, aby sa tam hlodavci nedostali. Tie voliéry, ktoré zatiaľ mám sú drevené a základy skoro žiadne. POdlaha je z betonu, ale je to pomerne tenká vrstva. Už som tam našiel aj diery smerujúce pod voliéru, zapchal som ich sklom, ale to asi nepomôže. Na dvore je pes, ktorý potkanov nechytá a otrava by asi nebola najlepšia vec. Chytať ich po jednom tiež nič moc, tak by som chcel kúpiť tento elektronický odpudzovač http://www.elektrocoleti.sk/elektronicky-odpudzovac-skodcov-p-628.html
Píšu tam, že je to aj na hlodavce, ale potkanov tam nikde konkrétne nespomínajú, a to som si všimol na viacerých druhoch odpudzovačov, že napíŠu na krtkov, hrabošov a tak, ale potkanov nespomínajú.
Myslíte, že to na nich bude mať tiež odpudzujúci účinok? ja som hladal radšej takéto odpudzovače, ktorých účinok je aj pod zemou a ultrazvukové tento nemajú.
anonymní (neregistrovaný) 17.01.2011, 17:26:07 xxx.xxx.155.190
Potkání si zvyknou na vše. Ale tady postavili vysilače telefonní a potkáni nám zmizeli, tak možná by to alespon na chvilku pomohlo. Bohužel nám jedy nepomohly. Soused choval prasata, tak nebylo možné se toho zbavit.Až ted když tu máme ty vysílače
anonymní (neregistrovaný) 17.01.2011, 18:05:17 xxx.xxx.193.236
to je věčný boj, nemáme sice potkany, ale trápí nás ve velkém myši, koupili jsme takové to "pískátko", které po zapojení do elektřiny vydává zvuk na vysoké frekvenci, pro nás lidi téměř neslyšitelné, dáváme parafínové bločky jedu pod podlahu chodbičky, pastičky, všechno marné, pořád dokola, řekla bych, že za jedy utratíme víc než za zrní pro papoušky.Souedi taky mají všelijakou drůbež, králíky a tak, takže myši migrují sem a tam, ach jo ... :-(
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 17.01.2011, 18:27:29 xxx.xxx.85.66
veškeré plašiče - odpuzovače jsou k ničemu :-( funguje to možná pár prvních chvil, pak se s tím hlodavci naučí žít a je to ve starých kolejích, na zahradě jsem takové věci zkoušel a výsledek byl stejný, jediné co částečně pomohlo, klasické dobré pastičky, když mají hlad tak se jdou nažrat a to je jim osudné. navíc podle mě tento odpuzovač má dosah pár metrů, takže při nejhorším se přestěhují o pár metrů dál ale zůstanou
kajik (neregistrovaný) 17.01.2011, 18:35:54 xxx.xxx.16.80
ja bojuji s podkany cely rok. Nelezou mi sice do volier, ale za to nici sklizen ve sklepe a pod. Jedine co pomaha je jed. Jen kupuji kazdy mesic jiny, aby si nezvykli.
Marty (neregistrovaný) 17.01.2011, 19:13:25 xxx.xxx.249.60
Základem by mělo být dostatečné zabezpečení a také dostatečná čistota ve voliérách. Pokud nebude ve voliéře vrstva napadaných semen, slupek a všemožných zbytků, tak myši nebudou mít důvod se zde stahovat. To je alespoň můj názor. Kdysi jsem měl ve venkovní voliéře pařez, ve kterém bylo i krmení pro křepelky, to bylo to nejhorší co jsem mohl udělat, pod pařezem si udělaly myši hnízdo a jednou jsem tam vyplašil celou myší rodinku, od té doby nemám na zemi žádné úkryty a křepelky mám raději v jiné voliérce, kde není od země přístup.
anonymní (neregistrovaný) 17.01.2011, 19:50:55 xxx.xxx.143.42
Dobry den,ja pouzivam klasicke drevene pasticky nastrazim na ne orech a tomu zadna mys ani potkan neodola,je dobre mit vic pasti treba v kazdem rozku a nechat v tom orech kdyz zmizi vite ze je tam nejaky hlodavec,date ho tam znovu a on se urcite casem chytne,vzdy na podzim se mi do dilny stehuje velke mnozstvi hlodavcu tak 10 a vse je do2 tydnu fuc a ted ani zivacek at se dari Arnny
Eva P. (neregistrovaný) 17.01.2011, 23:21:59 xxx.xxx.204.249
Zdravím, mohl by mi někdo napsat, jak hluboké základy jsou ideální, tak aby se hlodavci nedostali dovnitř?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.