Aktuálně: 5 002 inzerátů173 737 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Andulky-páření

Orina (neregistrovaný) 21.03.2010, 12:16:28 xxx.xxx.127.71
Je to téma pro začátečníky, kterým se nedaří odchovat u andulek mláďata, protože samička a sameček vedle sebe sedí, mají budku a žádný zájem o hnízdění. I u andulek si musí pár padnout do oka a když k sobě necítí náklonost tak o páření zájem mít nebudou. Mám to vypozorované po několik let, kdy jsem se snažila vnutit samci samici a naopak a vše bylo marné. Letos jsem chtěla vyměnit samici loňského samce za jiného, z důvodu mutace. Seděli spolu v kleci měsíc. Dnes mě to přestalo bavit, tak jsem samce vyndala a dala jsem samici toho původního. Během půl hodiny začala šmejdit v budce a už se připravuje na hnízdění. Zrovna tak je to s některými novými páry, kde jsem vybrala pár jako takový a o hnízdění není žádný zájem. Takže začátečníci: pokud koupíte pár andulek, ještě neznamená že od nich odchováte mladé. Určitě ještě napíšu jak bude párování těch co o sebe nestojí pokračovat, když je nechám celé léto spolu. Jeden pár jsem měla takhle dva roky a nic. Letos mám problém se třemi páry. Neznamená ani, že andulky musí hnízdit v kolonii a že dva nebo tři hnízdící páry se víc ke hnízdění stimulují. Všechny hnízdící páry na sebe vidí a slyší se , takže stimulace určitě byla.
Ještě k tomu proč jsem původního samce vyměnila. Nejen z důvodů mutace, ale i proto, že se ve společné voliéře náramně dvořil jedné samičce, tak jsem si říkala, že to zase takové neštěstí nebude, když je prohodím. Po přendání jeho samičky ven ze společné voliéry se přestal ostatním samičkám dvořit zalezl do kouta a seděl na bidýlku sám. Tak to vydržel celý měsíc. Tak teď se zase shledali a bude nové hnízdo fialových.
hubas.lukas
hubas.lukas (196 příspěvků) 21.03.2010, 13:24:57 xxx.xxx.30.250
Dobrý den, jsem začínající chovatel a chtěl bych se zeptat je to moje první sezóna. Včera jsem dal svým andulkám budky a hned o ně začaly mít zájem, ale zarážející je natom to ,že z misek nemizí skoro žádné krmení vždy byly misky vymetené a ted skoro nic. Můžou to mít za následek přidané budky ?? Andulky jsou normálně aktivní takže žádná nemoc by nemusela hrozit. Díky za odpověd Lukáš
Orina (neregistrovaný) 21.03.2010, 16:29:52 xxx.xxx.91.18
Andulky se většinou v době námluv víc zajímají o budku než o jídlo. Zkuste dát naklíčené proso, určitě o klíčené nebo alespoň přes noc namočené proso budou mít zájem větší. Můžete dát taky krajíček chleba, tak jak ho ukrojíte, jestli ho budou hned zobat. Připravte lžíci míchanice, aby měly andulky snahu rychle zahnízdit. Po snesení druhého vajíčka dávejte zase jen suché zrní a do misky strouhanou mrkeva do mříží na pletivu nebo nějakém úchytu dávejte plátek jablka.
anonymní (neregistrovaný) 29.03.2010, 17:01:36 xxx.xxx.168.11
Paní Orino,já mám problém opačný. Mě se andulky páří pořád,nevím proč,budku nemají,zrní jen suché,sice velký výběr.Posledně snesla samička vejce,dala jsem ji tedy budku a na vánoce jsme měli 5 mladých,celkem měla 15vajíček. Mám obavu aby se situace neopakovala,aby třeba nezadržela vejce.Moc nelítá,sameček ji hlídá.Už takhle mám v obýváku hejno.Díky za radu jak tomu zamezit.
Orina (neregistrovaný) 29.03.2010, 17:51:10 xxx.xxx.89.123
Bohužel, pokud samičky snáší, zabránit se tomu nedá. Dokáží snést vajíčko i z bidla. Abyste se hejna zbavili dejte inzerát někdo si určitě váš odchov rád koupí.
t.hurtík (neregistrovaný) 15.04.2011, 13:39:19 xxx.xxx.75.6
Dobrý den,Orino potřeboval bych poradit.Jsem taky začínající chovatel.Sameček samičku milu je to aji naopak ale nechcou se pářit,budku mají samec jí pořád ozobává a krmí.Mají se moc rádi ale nechcou se spářit.díky t.hurtík
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 15.04.2011, 13:45:56 xxx.xxx.102.36
Někdy se pár páří v budce ani o tom nevíte. Nebo se páří brzy ráno, když ještě nejste u klece. Někdy můžete mít taky budku zavěšenou měsíc a teprve po měsící se pářit začnou. Zatím vydržte do května nebo do června je času dost aby byly v budce mladé andulky.
thurtik (neregistrovaný) 15.04.2011, 13:49:11 xxx.xxx.75.6
Děkuji za radu.Ale samicka byla v budce je jednou.Moc tam nechodí samicka 7 mesicu samecek 9 mesicu.
L (neregistrovaný) 15.04.2011, 15:54:12 xxx.xxx.174.89
4 thurtik: andulky máte ještě velice mladé, doporučuje se budku dávat až cca v roce života. Nevím kam pospícháte, ale zejména samičku by mohla snůška v tomto věku stát i život. Já osobně bych budku sundala a minimálně těch 5-6 měsíců počkala. Pokud je chováte doma, mohou mít mladé třeba v prosinci. Jestli je máte venku počkejte na další sezonu, pak se mladých jistě dočkáte.
anonymní (neregistrovaný) 15.04.2011, 16:30:42 xxx.xxx.112.110
pani orino a jak to udelat kdyz je mam venku dva pary starsi par a prosincovou samicku s lonskym samcem on krmi ale ona je jeste mlada,nechci aby zahnizdily ale starsi par jen,
anonymní (neregistrovaný) 15.04.2011, 16:45:37 xxx.xxx.109.90
V Austrálii vo voľnej prírode hniezdia andulky 2 mesiace po vyletení, takže bez obáv im búdku môžete dať.
anonymní (neregistrovaný) 15.04.2011, 19:56:56 xxx.xxx.86.229
Já odchovávám andulky po párech v boxech, takže ve voliéře budky nemají a je to jen jako proletovačka pro všechny. Pokud chci aby měl určitý pár mladé přendám ho do boxu a hnízdí samostatně. Hlavně v klidu a také vím, který samec se se samicí páří, prtože ve společné voliéře vám může jeden samec napářit i několik samic aniž o tom víte.
L (neregistrovaný) 15.04.2011, 20:40:54 xxx.xxx.174.89
109.90 nemůžu s vámi souhlasit :-( Nechat hnízdit takto mladé ptáky je dle mého názoru nezodpovědné a samici to zdravotně rozhodně neprospívá. Většina děvčátek je také biologicky schopno počít kolem 11-12 roku života myslíte si, že je to v pořádku ??? Ale pokud se nemůžete dočkat až za mladé dostanete 30 kč ve výkupu, tak do toho - dejte jim budky. No a pokud to samička nepřežije snadno za pár korun seženete novou !
anonymní (neregistrovaný) 15.04.2011, 20:59:19 xxx.xxx.109.90
Andulky nemôžete porovnávať s ľudmi .To, že Vy s Tým nesúhlasíte, ma vôbec netrápi, pretože to, čo som napísal je holý fakt,ak neveríte, pozrite si dokument Austrálie země plná papouškú, A čo sa týka tých 30 kč vo výkupe? Vážená pani -andulky už nechovám veľmi dlho, ale Vám poviem, že kvalitne chovaná andulka, prvé hniezdenie , zhruba polročná - 7mláďat a ďalšie hniezdenia pravidelne po 8 mladých - vlastná skúsenosť.
astrild (neregistrovaný) 16.04.2011, 12:51:04 xxx.xxx.136.183
Vážený pane 109 90,tady si p. Orina otevřela vlákno, kde radí začínajícím chovatelům andulek.Radí jim dle dostupné literatury a hlavně dle svých dlouholetých zkušeností jak začínat.Myslím, že by bylo na místě kdyby jste si i vy otevřel svoje vlákno a tam začínajícím chovatelům radil jak mají ve třech měsících pářit a odchovávat andulky. s pozdravem astrild
L (neregistrovaný) 16.04.2011, 16:45:54 xxx.xxx.174.89
Vážený pane 109.90 netvrdím, že je nemožné aby půl roční andulka odchovala mladé, otázka je co to udělá s jejím zdravím. Proto to přirovnání s lidmi. Vím, že vás můj názor nezajímá, přesto věřím že zdravý rozum začínajícího chovatele zvítězí :-)
anonymní (neregistrovaný) 16.04.2011, 19:34:01 xxx.xxx.109.90
Vážený p. Astrild ! Lepšie by ste urobil, keby ste sa staral o svoje zebričky a nemiešal sa do toho, čomu nerozumiete a ja kedy budem chcieť tak mladým chovateľom poradím/chápem reakcie niektorých/ boli uvádzaní do omylu a veria tomu, ale skutočnosť je úplne iná. Keby ste mali pravdu Vy,/174.89/Tak v Austrálii, by bolo viac ako 50 % populacie anduliek chorých a zdegenerovaných.A verte tomu, že nejakú tú skúsenosť s chovom exotov mám.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.