Aktuálně: 5 004 inzerátů173 753 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Jak poznat pár v hejnu-andulky

anonymní (neregistrovaný) 29.07.2010, 11:26:32 xxx.xxx.193.236
nevěšte hlavu,to bývá,když je samička mladá,že "upustí" vejce mimo budku,hlavně ho odstraňte,ať jim nezachutná,pak by se naučili vajíčka žrát a je konec.
anonymní (neregistrovaný) 29.07.2010, 11:33:31 xxx.xxx.152.54
Vajíčko jsem dala pryč hned... hned jsem šla kontrolovat, od které samičky to mohlo být- a jsou tam dvě, které mají naběhlou kloaku... U té albino pořád nevím... chová se jako samice- zalézá do budky, dlouho tam pobývá, dneska i tak zvláštně dává křídla dopředu, pohybuje ocasem nahoru -dolu... Ale pořád se pohybuje s druhou samicí... To je detektivka!!!
anonymní (neregistrovaný) 29.07.2010, 11:44:07 xxx.xxx.193.236
u albina si budete jista pohlavím opravdu až bude mít v budce s tou modrou oplozená vejce :-)))) já jsem v začátcích takhle chovala lutinu, pořád jsem jí párovala s nádherným samcem a divila jsem,proč to neklape, až mi lutina "znásilnila" samičku korely tak,že jí vyškubal peří na křídlech až do krvava. To jsem viděla poprvé a naštěstí naposled v životě, takové mezidruhové páření, vůbec by mě nenapadlo, že by k tomu mohlo dojít. Korela musela na samotku na léčení,než se jí rány zahojily.A koupili jsme dvě samičky andulky. Opravdu to není u albin a lutin jednoduché - s určením pohlaví. Držím palce,ať to vyjde.
anonymní (neregistrovaný) 29.07.2010, 11:50:23 xxx.xxx.152.54
Albino mně pěkně prověřuje :-) A je normální, že sedí s tou modrou samičkou v budce???
anonymní (neregistrovaný) 29.07.2010, 11:56:34 xxx.xxx.193.236
naši samečci taky sedávají se samičkami v první fázi,když připravují hnízdo a začínají nosit první vajíčko,pak už jen vlezou-vylezou. Vy jste teď v té počáteční fázi-nemám pravdu? Myslím,že kdyby to byly dvě samičky,že se v jedné budce porvou,ale už tu byl taky případ,že nosily dvě do jedné budky a společně na vajíčkách seděly.Je to holt detektivka.
anonymní (neregistrovaný) 30.07.2010, 08:55:34 xxx.xxx.152.54
Tak to skutečně vypadá na samečka- včera modrá samička snesla vajíčko a sedí na něm, albina jsem od té doby v budce neviděla....
anonymní (neregistrovaný) 08.08.2010, 21:43:44 xxx.xxx.152.54
Tak nakonec se nám z albina nejspíš vyklubala samička :-) Sedí v jedné budce s druhou samičkou a mají 9 vajíček- tak si myslím, že na 1 by to bylo moc /?/. Moc doufám, že se alespoň jedno vyklube... Poradíte, prosím, čím teď krmit? Vyčetla jsem, že by se měla vysadit vaječná míchanice- je to správně?
anonymní (neregistrovaný) 09.08.2010, 09:30:59 xxx.xxx.193.236
9 vajířek není až tak moc - klidně by mohly být od jedné samičky, nám jedna andulka nesla po 12, většina už byla neoplozená, protože se nepářila, jen seděla v budce. A hlavně napoprvé bývá těch vajíček i víc, než potom bude snášet v dalších snůškách. A myslíte, že by se mohla pářit i s jiným samcem? Tok u andulek je hodně výrazný, a páření bývá vidět ( narozdíl třeba od velkých papoušků), nevšimla jste si ničeho?
anonymní (neregistrovaný) 09.08.2010, 09:42:07 xxx.xxx.152.54
U jednoho páru jsem páření viděla- sameček samičku věrně hlídá a krmí...Ale u těch, co spolu sedí v budce, jsem nezaznamenala vůbec nic... Takže je klidně možné, že vajíčka budou neoplozená všechna- počítám se vším :-) Ale i tak z nich mám radost :-) Kateřina
anonymní (neregistrovaný) 20.08.2010, 19:53:50 xxx.xxx.193.236
tak co vajíčka, paní Kateřino, jsou oplozená? už by to mělo být vidět...
anonymní (neregistrovaný) 30.08.2010, 14:14:09 xxx.xxx.0.90
dobrý den,četla sem vaši konverzaci a myslím že paní kateřina má samičku né samce,chovám andulky druhým rokem a pořád sem začátečník,ale můj názor je že má víc samic než samců a samička v převaze chodí do jiných budek a likviduje vajíčka ostatním,mám víc samců než samic a můžu říct že kluci se chovají skvěle,pečují o samice i mladý,mám taky bílou samičku a ta nezná odpočinek letos už má sedm mladých a ted hnízdí po třetí,měla oddělanou budku,ale vajíčka snášela dál tak sme ji vrátili...mnoho štěstí a když by se vám to pořád nezdálo zkuste přidat samečka a uvidíte.
Michal (neregistrovaný) 24.03.2017, 16:25:48 xxx.xxx.32.22

Dobrý den, mám na vás pár otázek. Pokud budete ochotni mi na ně odpovědět, velice vám děkuji.

1, Chovám dva páry andulek. Sameček (zelený) krásně toká a předvádí se před oběmi samičkami. Což nechámu, protože by si měl vybrat jen jednu, ale před dvěma týdny jsem ho zahlédl, jak se snaží pářit se starší samičkou (Straka). Jenže když jsem je vždy pozoroval, samička neudržela rovnováhu a samečka odehnala, ale veřím, že v mé nepřítomnosti se stále snaží spářit. Samička (Straka) se drží v blízkosti budky, párkrát jsem ji viděl i uvnitř, ale nevím jestli to bylo kvůli mému příchodu. Když jsem se do budky podíval, piliny v ní byly rozházené. Takhle dopadla i druhá budka. Nuže, nyní moje otázka. Myslíte si, že se samička chystá snášet, nebo si budku jen prohlíží, protože první pokus o páření jsem spozoroval před necelými dvěma týdny a to už by měla dávno snášet, ne?

2, Druhá samička (Albino) bude mít v červnu rok, takže od ní nic moc nečekám, ale uvidíme. S touto si sameček nejvíce rozumí, ale snaží se pářit pouze se Strakou. Proč se tedy předvádí před oběma?

3, A poslední otázka, jak podle vás mohu zjistit, zda má samička v sobě vejce a chystá se snášet?

Za odpovědi ještě jednou děkuji, Michal.

Ivana (neregistrovaný) 05.07.2017, 22:29:52 xxx.xxx.45.254

Dobrý den, zajímalo by mě zda se jedná o samce či samici děkuji za odpověď. 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.