Aktuálně: 5 006 inzerátů173 799 diskuzních příspěvků17 747 uživatelů

ptačí puberta

Zdenka (neregistrovaný) 12.11.2010, 22:09:25 xxx.xxx.57.166
Ano pane Jedlinský...To také musím potvrdit. Foukání teda opravdu nemiluje.To vždycky kouká,co se to děje a na chvíli přestane blbnout. Sice nás ten mazlík neterorizuje nálety / má totiž hendikep nejen na nožkách,ale ani nemůže od počátku létat../ Přesto je to velmi pohyblivý šplhavec a dožaduje se kontaktu. Nikdy bych nevěřila,že umí pyrury tak pekelně štípat..A co potom větší druhy papoušků-to už musí být fakt masakr.. :-)
Eva P. (neregistrovaný) 12.11.2010, 22:26:28 xxx.xxx.81.125
Křičení se dá omezit jen pokud máte dost času a trpělivosti. Mám to vyzkoušené na korele i na alexovi - když je v kleci a začne křičet, tak klec zakryji tmavou dekou. Samozřejmě předcházet musí napomenutí TICHO! Jakmile přestane díky tmě křičet, tak klec odkryji. Jakmile začne znovu, zase zakrýt se slovem ticho. Po čase pak již stačí jen příkaz ticho! a on přestane. Samozřejmě někdy si musí zakřičet, s tím musí každý kdo si pořizuje papouška počítat. Pokud začne křičet když je venku z klece, tak už mi stačí jen fouknutím mu přerušit křik a říci ticho! Je legrační pozorovat jak mu to řeknu, tak se podívá na mě s hlavou nakloněnou dozadu a jemně zkusí křiknout a kouká co já na to. Když mu rázně řeknu Robi ticho, tak jen něco trošku zabručí a ztichne. Ale jak říkám, chce to mít hodně času a trpělivosti, protože se musí pořád zakrývat a odkrývat. Já pracuju doma na počítači, takže jsem ten čas chodit pořád ke kleci měla a už křičí jen občas, když jsem v kuchyni a on si vyžaduje mou přítomnost. Fouknutí proti štípání mám skutečně také vyzkoušené, nemají to opravdu rádi, ale vždy je třeba u toho i říci to co mu říkáte, když nechcete, aby něco dělal. Já říkám NESMÍŠ! nebo příkazově jeho jméno.
Brno
Brno (211 příspěvků) 13.11.2010, 07:20:47 xxx.xxx.169.158
To fouknutí opravdu funguje, díky. To, že si pták musí zakřičet e samozřejmé. Mám patagonce, mnichy, číňany, aratingy škraboškové, takže vím co to je, ale nepřetržité ptačí křičení během doby, kdy jsme v jeho blízkosti, ale je v kleci a ven nechce, protože po ruce sekne, je mi záhadou. Pokud neděláme špatně už to, že když strčíme ruku do klece a on po ní sekne, tak klec bez dalších reakcí zavřeme a ptáka si nevšímáme. Nechce to nějaký větší trest?
Eva P. (neregistrovaný) 14.11.2010, 23:18:13 xxx.xxx.81.125
Martine, pravděpodobně se ruky začal bát, pokud na ni dříve takto nereagoval. Musíte začít od začátku - nejdříve nabízet pamlsek přes mřížku, až si ho bude bez obav brát, tak nabízet ve dvířkách a nechat ho přijít si pro něj a nakonec až i tohle zvládne dát ruku s pamlskem k němu do klece. Jakmile si takto bude bez obav pamlsek či potravu brát, pak mu dejte v kleci kousek pamlsku a nechte ruku v kleci, až to sní, tak zkuste jestli nepřeleze na ruku. Chce to ale trpělivost.
Zdenka (neregistrovaný) 14.11.2010, 23:36:26 xxx.xxx.57.166
Naše pyrurka - s hendikepem /prstíky,drápky / se nás nebojí, bere slunečnici z ruky - přes klec i uvnitř v kleci..ale z klece ven jít nechce. Při vyndávání rukou se zachytává mříží a nechce..A při lákání na slunečnici u otevřených dvířek se jen opatrně zkouší přiblížit,ale úplně ven taky nikdy jít nechce...Tak jsem zkusila jiné lákadlo: milovanou vodičku. Vezmu misku s vodou a jelikož je to náš vodomil tak se usadí na okraj misky a cáchá se..a pak už se vzdálím s miskou od klece a přenesu pyruru kam potřebuji. Mezi tím si od misky někdy vyleze po ruce až nahoru. Ale na prst sednout ani potom nechce..Možná cítí nejistotu proto, že má horší stabilitu díky chybějícím prstíkům a drápkům..Ale my pořád zkoušíme,jestli se nějak neosmělí... Zdenka.
Eva P. (neregistrovaný) 15.11.2010, 11:06:17 xxx.xxx.81.125
Zdeni, může být, že se naprst bojí z důvodů udržení stability. Nebo se jí prostě na prstě nelíbí. Můj alexandr na prst také nejde, je zvyklý přelézt na hřbet ruky - nastavím mu ruku s nataženými prsty, palec stočený dolů a hranou ukazovámu k němu. On si hned přeleze na hřbet ruky asi u kloubu ukazováku. Když mu nastavím prst, tak sice někdy na něj vleze, ale hned přejde na hřbet ruky. Když je na kleci, což je dost vysoko abych mohla stočit k němu ruku ukazovákem, tak mu ji nastavím hranou malíčku k němu, opět prsty natažené (ne propnuté, jen volně) a dlaň dolů. Zkuste to.
Zdenka (neregistrovaný) 15.11.2010, 14:01:38 xxx.xxx.57.166
Děkuji Evi za rady... všechno co se tu píše zkusím...Třeba nějak vychytáme postupy, které by byly optimální. Jestli si ale zase ta potvůrka nevymyslí nějaký svůj rozmar... :-) Zdenka.
Brno
Brno (211 příspěvků) 15.11.2010, 17:55:33 xxx.xxx.169.158
Evo, to není o tom, že by se ruky bál, to ani náhodou. Jenom jde o jakésy nálady, jako by říkal: nech mě být na pokoji nebo uvidíš. Za hodinu se nastavuje na podrbání. Tak jak mi máme své nálady, tak i ti ptáci. Spíš jde o to, kdy a jak ty jeho manýry začít usměrňovat.
Eva P. (neregistrovaný) 15.11.2010, 21:45:46 xxx.xxx.81.125
Martine, nevhodné nebo nepříjemné manýry jako je štípání se musí začít usměrňovat hned jak se objeví, jinak se mohou stát zlozvykem a pak je to mnohem obtížnější odstranit. Ovšem nálady to je něco jiného, pokud na Vás nemá náladu, tak bych ho nenutila, mohla by se z toho stát časem averze. Já když nemám náladu na návštěvy, tak taky zalezu a "nejsem pro nikoho doma". Stejně tak když vidím, že papoušek na mne nemá náladu (což se ovšem u mého alexe stává vyjímečně), tak ho nechám být, až ho to přejde. Musíte ovšem rozeznat kdy jde o agresi a kdy jen o špatnou náladu. Ale to jistě již poznáte, když je to mazlík.
anonymní (neregistrovaný) 16.11.2010, 05:24:43 xxx.xxx.88.143
Musíte dát pozor na vyváženou stravu, aby nebyl pták zbytečně přetloustlý.Neni to jeho přirozená strava ani ve volnosti, tak je zbytečné mu zatěžovat v zajetí organismus něčím, po čem jen přibírá na váze. Váha škodí nejen jeho srdci.
Šimon Dlouhý (neregistrovaný) 03.04.2017, 18:21:54 xxx:xxx.9f63:2852

Chtěl bych se zeptat jestly k pubertě patří i že se nechce pohladit?

Kuba (neregistrovaný) 26.07.2017, 21:52:46 xxx.xxx.135.68

Dobrý den.Mám mladou samičku(necelý rok) papouška žlutotemenného.Je ochočená,ručně dokrmená.Věnuji jí spoustu času,z klece je puštěná co to jen jde.Nechtěl jsem odchovávat,ale i tak uvažuji o pořízení druhého papouška.Chtěl bych se proto zeptat,zda pořídit samečka,nebo jestli by se snesla s druhou samičkou.Děkuji.Kuba.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.