Aktuálně: 5 003 inzerátů173 736 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Prosím o radu

Pepa (neregistrovaný) 29.12.2010, 11:14:01 xxx.xxx.96.99
Mám doma samici Ary nobilis je stará rok a čtyři měsíce a u mě je rok, ručně dokrmená (mazel). Včera jsem koupil samce který je půl roku starý, je taky dokrmený. Každý papoušek je zatím ve své kleci které jsou vedle sebe aby se viděli. Samice ale po samcovi dost vyjíždí a kdybych je dal k sobě tak by to asi špatně skončilo. Jak nejlépe postupovat aby si na sebe zvykli. Děkuji
cone (neregistrovaný) 29.12.2010, 12:40:16 xxx.xxx.67.3
Je pořeba nic neuspěchat a dopřát jim čas na seznámení, uvidíte později tu změnu v chování.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 29.12.2010, 12:59:08 xxx.xxx.85.66
taky mám názor že by to chtěl dát víc času na sblížení,přece jenom pokud máte samičku už rok, bere vás za svého partnera a teď může brát samečka jako vetřelce.předpokládám že si je volně pouštíte, já bych si je zkusil pustit, samičku mýt u sebe a zkoušet pomaličku je zvykat na sebe i mimo klec, samozřejmě pod bdělým dozorem aby k něčemu nedošlo. ale jelikožto je sameček doma tak krátce dal bych jim ještě čas aspoň tak týden.
Pepa (neregistrovaný) 29.12.2010, 13:11:39 xxx.xxx.96.99
Samečka zatím nepouštím. U předchozího majitele byl v kleci a je zvyklí si jenom brát z ruky, třeba oříšek. Takže to bude trvat než si na mě zvykne.
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 14:22:17 xxx.xxx.109.90
Rozhodne to chce čas.Púšťajte zatiaľ iba samičku a keď bude sadať samcovi na klietku,s tým že odsledujete za akým účelom tam ide,či to nebude agresivita,ale zvedavosť a záujem o neho,tak až vtedy ich môžete pustiť spoločne.No najlepšie by bolo až ste chovateľ pustiť ich do nejakej aspoň 2m voliery mimo domácnosť ,kde by sa najskôr zoznámili.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.