Aktuálně: 5 019 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Vajíčka škrkavek v trusu

Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 19:23:09 xxx.xxx.18.225
Omlouvám se, že zakládám další nové téma, ale potřebuju opět poradit... Před chvílí jsem se dozvěděla, že rozbor trusu amazoňana na parazity prokázal asi 3 vajíčka škrkavky. Veterinář do telefonu tvrdil, že to je zanedbatelné a že v podstatě o nic nejde. Mně se to vůbec nezdá. Zdravý papoušek by přece neměl mít žádné parazity.. Za každou radu děkuji.
Adf (neregistrovaný) 01.03.2011, 19:39:31 xxx.xxx.162.153
Rozhodně by papoušek neměl mít parazity tohoto typu - škrkavky. Pokud jsou v trusu vajíčka škrkavky je pravděpodobné, že jsou v zažívacím traktu i dospělí jedinci. Papoušek bude chřadnout, slábnout a nakonec zemře pokud nebude léčen.
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 01.03.2011, 19:44:26 xxx.xxx.193.236
neváhejte a vyžádejte si u veta přípravek na odčervení!Máte výhodu - máte domácího mazlíka a nebude problém dát roztok přímo do zobáku. U voliérových papoušků je to boj :-(
Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 19:51:01 xxx.xxx.18.225
Dášo, ono to právě bude taky trochu boj i u nás, máme ho něco přes dva týdny a sice si už vezme z ruky a nechá se zlehka pohladit (na to že byl odchodchován pod rodiči je to slušné), ale dál sme zatím nepokročili.. Nějaké chycení do ruky neexistuje a stříkačky se určitě bude bát. Teď jsem četla, že je vhodné látku vstříknout do oblíbené potravy, u které máme jisté, že ji celou sežere.. Jaký přípravek byste mi doporučili ? Našla jsem, že nejvhodnější a nejbezpečnější je prý Runcid..
anonymní (neregistrovaný) 01.03.2011, 20:26:10 xxx.xxx.109.90
Ako vidím, moja odpoveď na zývanie sa potvrdila.Ten trus to je tiež o tom istom, preto som Vám doporučoval knoblamín.Najbežnejší prípravok na odčervenie je Panacur - priamo do zobáka dávkovanie 0,4 ml na 100 gramov hmotnosti vtáka.
Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 20:46:57 xxx.xxx.18.225
Dobře, ale nejšetrnější se jeví Runcid. Protože těžko říct, jak moc je začervený a já nechci, aby se mu při odčervování ucpala střeva.. Viz tady v diskuzi s názvem "Odčervení?", kde se píše: "Runcid je opravdu špička a zastíní ostetní tvrdé přípravky jako je třeba Panacur.Můžete sním odčervovat i při krmení mládat,je to velmi humánní přípravek." "...odčervovací přípravek který neucpává střeva RUNCID - červy v těle ptáka paralizuje a postupně je pták vylučuje z těla, neodchází zaráz. Také je nejvíce šetrný ze všech. "
Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 20:59:02 xxx.xxx.18.225
Dášo, brzy bude mít novou klec i s novými bidly. Ta, která má teď, se vyhodí. Dezinfikovala byste nějak tu novou nepoužívanou klec nebo jen otřela ?
anonymní (neregistrovaný) 01.03.2011, 21:07:25 xxx.xxx.109.90
Áno i ja som niečo o tom písal, ale pôsobí iba v tráviacom trakte aj to iba na dospelých červov.Vo Vašom prípade by som sa nebál použiť ani Chemisole, pretože ako Vám veterinár povedal, nejde o masívnu inváziu,takže upchatie nehrozí.
salamounek (neregistrovaný) 01.03.2011, 21:23:23 xxx.xxx.81.125
Nejlepší dezinfekce je vroucí voda. Všechno, včetně klece umyjte co nejteplejší vodou a pak to naskládejte do vany. Přelijte pomalu všechno vroucí vodou a nechte oschnout. Sepii takto dezinfikovat nemůžete, tu vyhoďte a dejte novou. Místo bidýlek dejte čerstvé větvičky, ty ovšem před umístěním do klece také umyjte. Já je z venku vždy myji, protože nevíte nikdy, jaký pták na tom seděl a co měl za parazity. Mám s Panacurem dobré zkušenosti, zatím nikdy žádné problémy.
Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 21:29:11 xxx.xxx.18.225
U Chemisolu jsem četla, že je poměrně vysoce toxický.. Starou klec vydezinfikuju, kdyby ještě byla někdy potřeba, a tu novou omyju tou horkou vodou. Nová bidýlka budou lískové větve, taktéž poleju horkou vodou.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 01.03.2011, 21:32:21 xxx.xxx.85.66
Ano RUNCID je jaký píšete asi nejšetrnější, ale je poměrně drahý nato jakou má dobu upotřebení. Po otevření lahvičky je upotřebitelnost 14 dní. Taky jsem jej používal, ale přešel jsem na PANACUR. Hlavně kvůli doby trvanlivosti a nejhorší taky není,jsem s ním spokojen.
Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 21:39:04 xxx.xxx.18.225
O té krátké upotřebitelnosti jsem četla, to je na nic.. Ale i přesto bych teď šla do toho Runcidu, po úmrtí penanta si teď dávám na všechno hodně velký pozor...
anonymní (neregistrovaný) 01.03.2011, 22:33:10 xxx.xxx.183.140
paní Hanko, To jsem taky zažil. je mi vždy potom smutno. :-(Ale tak život jde dál... Jinak taky používám Panacur. www.marekzikmunda.mypage.cz
Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 22:44:31 xxx.xxx.18.225
Marku, zatím slečna .) Penant nám uhynul po velmi krátké době, ani ne 3 letech.. Bohužel jsme ho neposlali na pitvu, takže nevím, proč tenkrát (skoro ze dne na den..) uhynul a dodnes mě to štve. Teď když mám amazoňana, kterého si všichni hned zamilovali, si dávám opravdu pozor a raději se několikrát poradím a zeptám, než něco udělám.. Koukala jsem na tvoje stránky.. Přeji mnoho štěstí v chovu :) Hezký večer :)
anonymní (neregistrovaný) 01.03.2011, 23:00:03 xxx.xxx.204.249
Runcid nejmenší balení se tuším pohybuje něco přes 300 kč, sice je nejšetrnější (sama ho používám), ale zvažte jestli se vám to vyplatí ... Klec a veškeré vybavení prolijte min. 60ti st. vodou, po odčervení vydesinfikujte taky, doporučuji aspoň 3x pro jistotu ... blbé je že máte nového papouška, není na vás tak navyklý a tohle ho bude stresovat...
Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 23:12:06 xxx.xxx.18.225
To teda blbé je :/ .. Ale co nadělám. Doufám, že to do něj dostanu skrz oblíbenou potravu. Miluje pomeranč, tak bych to do něj vstříkla.. Do vody to je blbost, to by se do něj dostalo minimum.. No a do zobáku nechci, ruky už se skoro nebojí, ale všeho, co v těch rukou držíme, se bojí.. Vím jaké to bylo, když sme podávali rosele do zobáku antibiotika. Horor. A to byla mnohem víc ochočená než je tento amazoňan. Ohledně toho Runcidu, Vy byste šla do spíš třeba do Panacuru ..? Cena Runcidu sice nejnižší není, ale přežít se to dá.. Můžu tu klec dezinfikovat Savem..?
anonymní (neregistrovaný) 02.03.2011, 09:53:09 xxx.xxx.73.234
Aplikace různých tekutých přípravků je vhodná vsáknout do piškotu, tím většina papoušků nepohdrne.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.