Aktuálně: 4 979 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Lze papouška odnaučit kousání?

Petra Hejtmánková (neregistrovaný) 25.07.2011, 17:23:02 xxx.xxx.102.159
Zdravím a prosím o radu: Máme doma asi 4letého ručně dokrmeného papouška senegalského. Je úžasně mazlivý a krotký, problémem ale je, že se dožaduje téměř neustále pozornosti křikem, pokud je zavřený v kleci (min. 3x denně ho pouštíme prolétnout a věnujeme se mu) a dost často také kouše a to dost bolestivě. Jsou situace, kdy kousne za strachu, což je pochopitelné, častěji to ale dělá pokud se mu dostatečně nevěnuji, nebo ho třeba proti jeho vůli zavřu do klece. Občas mám pocit, že to dělá jen tak pro zábavu. Mého přítele, který má u něj mnohem větší autoritu, si až na výjimky kousnout nedovolí. Myslíte, že je možné papouška kousání nějak odnaučit? Děkuji za odpověď Petra Hejtmánková
Jájina (neregistrovaný) 25.07.2011, 20:36:40 xxx.xxx.48.123
To kousání se mě moc nezdá :D Ale to štípání by mohlo přejít samo,časem. Zkuste to ignorovat,nijak na to nereagujte,pak ho to možná přestane bavit. Dělá to odmala,nebo začal až teď?
anonymní (neregistrovaný) 26.07.2011, 20:19:00 xxx.xxx.85.66
váš přítel nemá větší autoritu než vy, ale papoušek si jej prostě oblíbil víc a bere ho za svého partnera.vás bere spíš jako soka, vztah mezi vámi bude spíš jako snacha a tchýně tj. čas od času jedna strana té druhé něco provede :-), to jej asi neodnaučíte ale vše je otázkou času a časem by vás mohl spíš začít víc tolerovat. s tím křikem to už je horší, když je papoušek mladý dá se to snížit tím, že si ho právě nebudete všímat a on časem pochopí, že křikem vás nepřivolá aby se mu někdo věnoval, nyní to může být otázkou kdo to dýl vydží, zda on s křikrm, nebo vy s nervama přeji pevné nervy :-)
Klára (neregistrovaný) 26.07.2011, 21:02:39 xxx.xxx.105.132
tohle video vám snad pomůže: http://www.youtube.com/watch?v=LbXHrqqEIp4&feature=related
Natálie (neregistrovaný) 26.07.2011, 22:24:46 xxx.xxx.219.249
Té slečně na videu to jde dobře, ale co když je už papoušek starší? Ten náš má už oči úplně žluté a je mu tři až více let..kroužek nemá takže s tím stářím je to nepřesné ale asi takto starý kus se již nedá nějak vychovat či změnit..
petr (neregistrovaný) 10.11.2014, 21:17:46 xxx.xxx.247.253

Měl jsem jednu andulku (samce) a přikoupil jsem si kněmu samce a samici.

On se od nich naučil štípat            jak je to mam odnaučit???🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.