Úhyn andulek

Dobrý den, potřebovala bych poradit- letos mi uhynuly již 2 andulky a podle všeho to vypadá na úhyn další :-( Nepozoruju žádné příznaky choroby, jeden den lítá úplně normálně, další den je najdu na podlaze voliéry načepýřené s křídly pověšenými dolů a úhyn pak nastane do pár hodin :-((( Neporadíte, co by mohlo být příčinou?
neregistrovaný Kateřina neregistrovaný
Já zatím nevím, přemýšlím. Ale když je takhle najdete načepýřené, zkuste si rozmíchat v hrnku koncentrovaný roztok glukopuru a vody ( vlažné ). To pak dejte andulce stříkačkou do zobáčku ( ona to chtí asi nebude - ale musíte i za použití mírného " násilí " ). Toho glukopuru tam dejte opravdu dost. Pak ji přemístěte na nějaké teplé místo ( pod lampu ) a čekejte, co se bude dít.
neregistrovaný Vojta neregistrovaný
Jestliže je andulka normálně a správně živená, tak glukopur nestačí. Možná by bylo dobré dát andulku na pitvu abyste se nemusela dohadovat co je příčinou. Těch příčin může být spousta.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Ano to je pravda, no ale jako první pomoc by to zkusit mohla. Pitva by se ale také provést měla.
Jdu zkusit alespoň ten glukopur- pokud nepomůže, tak určitě na pitvu dám- nerada bych přišla o další... Jinak jsem je prohlídla důkladně, tak oči jsou v pořádku, z nozder taky nic neteče, jen trus se mi zatím nepodařilo vysledovat. Ale je pravda, že se mi u nich objevila vápenka- nemohlo by to s tím souviset? I když na tomhle konkrétním ptáčkovi nebyla nijak silná a byl přeléčený...Dýchá taky úplně normálně. Na veterině taky nevěděli, posledně dali vitamíny a od příjezdu do hodiny bylo po ptáčkovi...
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Já myslím, že to s vápenkou soviset nijak nemůže. A jedna otázka - jak jsou ty andulky staré? Dejte pod andulku bílý papír a zjistěte jaký má trus - pak napište, jak to s ní vypadá.
První dvě jsou z loňského odchovu, teď by jim byl rok. A sameček, který má dnes na kahánku, je 3-letý. Glukopur mám rozpuštěný, tak jdu pro něj... Moc děkuju za rady!!
Tak jsem zpět- ptáčka jsem odlovila- průjem tedy rozhodně nemá, naopak má kloaku celou olepenou tuhými výkaly.
Odčervujete ?
Nooo, to jsem ale mamlas. Odčervení nejsou :-(( Mohlo by to být ono? Co teď?
Vy je máte ve voliéře venku nebo je máte v bytě?
Přes zimu jsou v bytě, přes léto venku.
Podle mě původ bude nějaké virové onemocnění. Iva
nevím, jestli by to mohli být červi- možné to ale je.
Jak byl přelečený na tu vápenku? Iva
Nejdřív jsem zkoušela sprej od Vitakraftu, potom jsme dostali na veterině nějaký roztok, který se kape pod křídlo.
No tsk v tom případě je odčervený, resp. mel by být zbavený parazitů. Podle mě je to nějaká viroza a asi akutní průběh. Ptát se na vyšetření na cirkoviry je asi zbytečné, že? Iva
Vyšetření na cirkoviry nemají- nebylo by to ale u těch mladých poznat na opeření? Ale i pokud by bylo vyšetření pozitivní, tak podle toho, co čtu, bych pro ně asi příliš udělat nemohla,že?
U mladých ano, ale u takto starších nemusí. Nemoc u nich mohla propuknout až nyní, resp.z důvodu oslabení imunity je mohlo postihnout onemocnění, s kterým si tělo neporadí. Vyšetření by bylo vhodn stejně udělat, abyste se popřípadě mohla podle toho zařídit do budoucna. Iva

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit? Včera začaly být některé andulky malátné a jedna uhynula, dnes úhyn dalších dvou a další dvě jsou pravděpodobně na řadě.V poslední fázi se andulka točí a neudrží ani hlavu, nechytí se ani prsty. 

Jedná se o staré i mladé kusy. Jinak jsou ve venkovní volijéře, odčervené a nejsou ani pohublé. Mám strach jestli to není něco od venkovního ptactva. 

Díky za radu.

neregistrovaný Pavel neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 21)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »