Aktuálně: 5 042 inzerátů173 733 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Andulka mláďata, hnízdění - ?

Veronika (neregistrovaný) 18.08.2011, 07:02:27 xxx.xxx.175.2
Včera vylétlo první mládě z budky, celkem mám 3 páry. U této samičky to bylo jediné vylíhnuté mládě. Vím, že by andulka neměla znovu zahnízdit, ale jak to zařídit, budku vyndat nemůžu, protože by docházelo k pořádným rvačkám. Další dvě mláďata od jiné samičky vylétnou brzo, ale poslední samice má v budce ještě holátka. Taky se chci zeptat, jestli mláděti, vylétlému z budky nic nehrozí. Žádnou agresivitu zatím nepozoruji, ale nerada bych o své první odchované mládě přišla, když zrovna nebudu poblíž. Jak mám docílit, aby samička znovu nezačla hnídit, mám je oddělit? I s mládětem?
Obrázek
Zdeny (neregistrovaný) 18.08.2011, 10:07:37 xxx.xxx.228.154
Rozumím tomu tak, že máte tři páry v jedné voliéře. Pak musíte pár, který již nemá hnízdit pustit jinam i s jejich mladými. Pokud jim jenom odeberete budku a necháte všechny pohromadě, budou šarvátky a mohou si i usmrtit mladé. Jinak andulky mohou bez problému hnízdit 2-3x po sobě. Samozřejmě je třeba kvalitní krmivo a né jen oves a zbytky od jiných ptáků. Jen vždy se odstaví mladé, které se již dokáží samy nakrmit, to trvá asi 14 dní po opuštění budky.
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 18.08.2011, 12:39:40 xxx.xxx.57.166
Ahoj..Taky mi prosím poraďte... Mám dva páry andulek ve voliérce.. a oba páry mají podruhé mladé..Poprvé měli 5 a 5 a teď při druhém hnízdění mají 6 a 6 mladých.. Poprvé snášely obě samice souběžně, teď se jedna trochu opozdila..Takže z jedné budky už mám mladé všechny vylétnuté a ve druhé jsou ještě menší mláďata..To nejmladší se začíná teprve ochmýřovat.. Také mám strach odebrat budeku..a včera jsem zjistila, že samice od těch vylítnutých mladých má zase snesené vajíčko..Vyndala jsem opatrně to jedno vajíčko a vyměnila jsem hobliny v budce, jelikož byly od mladých znečištěné.a vajíčko jsem vrátila zpět. Dnes tam vajíčko NENÍ..Já se chci hlavně zeptat: mám ještě andulky nechat v klidu zahnízdit potřetí? Stravu mají bohatou..Prosím,poraďte..Dík.
Zdeny (neregistrovaný) 18.08.2011, 13:41:52 xxx.xxx.228.154
Budku je třeba vyčistit i vícekrát když je větší počet mláďat. Jestli je necháte hnízdit potřetí záleží jen na Vás. Většinou se chovatel rozhodne podle počtu odchovaných mláďat v sezoně od daného páru a také jak to vychází s počasím, aby třetí hnízdění neprobíholo když bude chladno nebo i mrznout. Jestli je necháte letos 3x(počasí by na to bylo), tak potom hnízdění přerušte i za cenu zničení další snůšky
Veronika (neregistrovaný) 18.08.2011, 15:16:39 xxx.xxx.175.2
Díky moc, oddělím tedy pár i s mládětem. Co se týče potravy krmím ob den vaječnou směsí, jinak stále zrním a sen. prosem + jablka. Toto je první odchov a i poslední. Mám andulky jen pro radost. Myslíte, že bude v pořádku po vylétnutí všech mláďat dát andulky všechny společně zpět do 1 voliéry? Samozřejmé za předpokladu, že budky jsou odstraněny. Taky jsem četla, že andulky, jakmile vytvoří pár, jsou doživotními partnery...Tady v diskuzi zase čtu, že sameček zvládá dvě samičky najednou (páření). Mně osobně se to nestalo. Mám 3 "věrné a zamilovaný" páry..:)
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 18.08.2011, 16:09:01 xxx.xxx.57.166
Dobře-uvidím, co bude..jak se to vyvine..Počasí je zatím OK. :-) A s čištěním budek to ještě upřesním: Dělám to tak, že nechám vylíhnout všechna mláďata a když je tomu nejmladší pár dní a není už úplně choulostivé-tak čistím budku..A většinou to stačí, jelikož naše andulky patří k těm čistotnějším..Znám chovatele, který má v budkách za pár dní úplně hrozný nepořádek..To u našich obou budek je to v pohodě..Jinak bych to čistila samozřejmě podle potřeby..
anonymní (neregistrovaný) 19.08.2011, 08:15:27 xxx.xxx.228.154
Když jsou v budkách mláďata, dávám vaječnou míchanici každý den. K tomu mají ještě i některou sušenou, je k dostání od několika firem. Také dávám naklíčené a nyní je kukuřice nedozrálá, kterou ptáci zbožňují. Zavěsím do voliéry a můžou se utlouct. Přidám foto, sice na něm nejsou anduly, ale jinou jsem nenašel. Po hnízdění můžete všechny andulky pustit do jedné, přiměřeně velké voliéry. Neměl by být problém
Obrázek
Veronika (neregistrovaný) 22.08.2011, 15:37:21 xxx.xxx.175.1
Kukuřička, chutná...:) Máme jí za hned plotem, takže bez problémů. Už vylítla další andulka. mezitím znovu zasedla první samice. Nechám jí ještě jednou. Co když se stane, že andulka snáší další vejce a poslední mládě ještě nevylítlo z budky? Nemůže přece sedět stále dokola na vejcích, můžu tedy po vylétnutí posledního mláděte budku odebrat i přesto,ze má samice vajíčka??? Díky moc za info. Nechci něco pokazit, ale je to jak rozjetý vlak co nejde zastavit.
Zdeny (neregistrovaný) 22.08.2011, 20:47:00 xxx.xxx.228.154
U andul je to běžné že samice začne další snůšku a nejmladší mláďata jsou ještě v budce. Pokud je chovný pár ve voliéře sám, dá se dříve odchytit samička než začne snášet, sameček mladé sám krmí do osamostatnění. Při více párů pohromadě je nebezpečí že ostatní samice mohou tyto mladé v budce i zlikvidovat, proto když opustí budku poslední mládě, budka se odebere a vajíčka vyhodí a pár s mladými se odstaví.
Veronika Nechvílová (neregistrovaný) 22.08.2011, 21:33:26 xxx.xxx.175.1
Samozřejmě...oddělila bych celý pár i s vylétlými mláďaty. Takže vajíčka pak pryč, co se dá dělat... DÍKY MOC ZA RADY!!
jana (neregistrovaný) 31.01.2016, 10:04:36 xxx.xxx.154.39
Dobrý den mám pár andulek vlnkovaných. Samec i samička se namlouvají oba delají úklony oba kývají hlavičkou po zobáku té druhé andulky ale zarážející je na tom že se nikdy nespáří teď teprve se začly pořadně namlouvat ale samička ani neleze do budky byla tam jen jednou a vyhazovala piliny pár jich tam zbylo a už tam nechodí. Musela jsem jí dát budku z kednou stranou průsvitnou protože tam nechodí když je tam tma tak se bojím že by to mohl být samec ale má tmavě hnědé ozobí ale nevím si rady stím že samička nenamlouvá takhle samce ?
vlasta (neregistrovaný) 15.07.2017, 13:18:54 xxx.xxx.128.209

prosim o radu mam vylihla mladata jsou vylitla z hnizda ve venkovni voliere ale maji roztazene nohy c s tim? dekuji

Anonymní (neregistrovaný) 15.10.2017, 11:33:30 xxx.xxx.131.53
Odpověď na příspěvek uživatele Veronika z 18.08.2011, 07:02:27

ako mam presvedcit rodicov na andulky ps - poradte 

a ako mat maladatka

a naucit ich neutekať z ruky

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.