Aktuálně: 5 016 inzerátů173 879 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Syndrom pátého dne

anonymní (neregistrovaný) 10.05.2012, 16:10:30 xxx.xxx.93.1
Můžete to vyzkoušet jestli je to Syndrom pátého dne tak, že podložíte vejce od nemocného páru pod ty bělohlavé a pokud žádné mládě nepadne, tak je to jasné. Tedy pokud ty bělohlavé odchovávají bez problémů.
anonymní (neregistrovaný) 10.05.2012, 17:15:09 xxx.xxx.155.190
no skusím to, to je dobrý nápad.:+D
Fana. (neregistrovaný) 19.10.2012, 12:06:49 xxx.xxx.243.245
Přečetl jsem si celé vlákno,přesto je to s těmi korelami zapelklité.Mám 3 páry,a jede pár perlových mi dvakrát odchoval mladé a třetí hnízdo umíralo postupně kolem pátého dne.Druhý pár strakatých mi zasedl 3x,poprvé mláďata opustily asi ve 14ti dnech,druhé hnízdo vymřelo postupně po pátém dni,třetí hnízdo opuštěno asi ve 12ti dnech.Třetí pár odchoval pouze jedno mládě ze třech hnízd,ostatní mláďata uhynula kolem pátého dne.Nepomohlo ani přehazování ptáků.Zajímavé je na tom všem to,že ptáci kteří odchovávali přesto měli úhyny kolem pátého dne.
v. (neregistrovaný) 05.04.2013, 12:41:48 xxx.xxx.237.76
Měl jsem 4 páry korel a neustálé problémy. Jeden pár byl zdravý, od něho jsem podložil vejce pod nemocný a naopak. Po debatě s doktorem Tukačem jsem myslel, že zdravý pár odchová a nemocný ne.Ale bylo to naopak. Měl jsem strach že mám v chovu PBFD. Pak mi nznámý poradil, abych do toho 5tého dne věku posledního mláděte nekrmil naklíčeným. Všechna mláďata byla najednou zdravá. Nicméně když je víc párů pohromadě, tak nenasedají přesně ve stejný den, tak jsem musel vlastně krmit jen suchým. Po sezoně jsem všechny korely zrušil. Jediné řešení podle mě je nákup zdravých ptáků od známých, jinak se to vyskytuje u většiny chovatelů. Jednou jsem se o tom bavil na burze s prodávajícím kore a ten říká, korely nesmíš krmit mokrým, jinak padají. Tak se nemoc vesele množí nemocnými ptáky dál. A teď zkuste koupit nějaké korely do chovu........
anonymní (neregistrovaný) 05.04.2013, 20:37:13 xxx.xxx.251.134
Nikdy nenakupovat na burze! Jasná rada.
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2013, 00:57:43 xxx.xxx.155.190
TAKŽE OPĚT MI DVĚ HNÍZDA PADLY, TAKŽE VYZKOUŠÍM NEKRMIT KLÍČENÝM ZRNÍM A RADĚJI VYNECHÁM I MÍCHANICI
anonymní (neregistrovaný) 19.04.2013, 09:03:30 xxx.xxx.243.245
Já dávám klíčené i míchanici a jedné páře to hyne a druhé ne.Zdá se mi jakoby ti pětidenní úhyny byly i z nedostatečného krmení od rodičů-ve voletech sice mají,ale málo nakašované a menší množství.
Anonymní (neregistrovaný) 17.04.2016, 09:03:05 xxx.xxx.149.118
anonymní: Já dávám klíčené i míchanici a jedné páře to hyne a druhé ne.Zdá se mi jakoby ti pětidenní úhyny byly i z nedostatečného krmení od rodičů-ve voletech sice mají,ale málo nakašované a menší množství.

Mne sa to stáva ale u kanarov. Vzdy okolo 4 dňa sa mlade z ničoho nič stávaju apatické. Trvá to asi 3 dni, čiže do 6 až 7 dňa. Ak to prežiju tak už su ok. V tych kriticých dnoch ich musím dokrmovať, pretože neintenzívne žiadaju o potravu a samica je v tom prípade ku krmeniu ľahostajná. Ako som spomenul na 6-7 deň su mlade opať živšie. Samozrejme slabe kusy v tých kritických dňoch neprežiju.

Stretli ste sa s niečim podobným ako píšem?

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.