Pyrury

Jak je to z křikem.prej jsou hodně slyšet.K čemu se daj přirovnat.dik
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
není to tak hrozné,jsou daleko hlučnější papoušci,pyrura bych řekl že je trochu tišší než korela, ale to je zas těžko srovnávatjelikožto je každý jedinec jinačí já osobně pyrury doporučuji i do paneláku a to beru na zřetel že bydlíte mezi několika sousedy a druhá věc pokud si pořídíte ruč. dokrmenou (opravdu ručně dokrmenou né jen pár dní před odstavem) tak je to docela hodně dobře zvládnutelné a pak o něm ani moc nevíte, ale zas na druhou stranu ruč.dokrmení papoušci se dají zvládnout takřka všechny druhy
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Já nevím jak vy ale já mám doma pyruru přes týden a je andílek křičí jen když chce ven nebo trochu pozornosti.Není ručně dokrmovaná a už si bere i pamlsky z ruky rychle se učí .Tak na 18 hodinu zaleze do budky a až do rána dokud nevzstanu spí.prestě pyrury jsou úžasné i nedokrmené.
  • Obrázek
zdravím,moje páry pyrurek.modrobradý a červenobřichý.
  • Obrázek
modrobradý
  • Obrázek
pyrura černotemenný brazilský (pyrrhura rupicola sandiae)
  • Obrázek
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
2
  • Obrázek
A jak je to z teplotou?chlápek mě je chtěl prodat že je má celou zimu venku.čemu já moc nevěřím.
Co já vím tak pyruru venku na mrazu umrznou . když sem si byla pro pyruru před 14 dny u jedné chovatelky měla je v chlívečku ve kterém jim ještě přitápěla.
Dobrý den. Někteří chovatelé opravdu pyrury chovají v mrazu.Osobně to pojímám u těchto papoušků jako týrání. Věřím, že určitá tolerance po několik let chovaných generací u nás může být reálná a v pohodě můžou zvládat třeba i těch pět stupňů nad nulou. U mě jim teplota neklesá pod osmnáct stupňů, v největších mrazech jsem jeden rok naměřil nejmenší teplotu 14 stupňů. Vzhledem k tomu, že jejich hnízdní sezona je prakticky po celý rok a některé páry rády hnízdí i přes zimu, je takové zimování vhodnější. Když už nevytápěné zařízení, tak raději jít trošku jinde, například nynější nejseverněji žijící papoušek - alexandr černohlavý. S jeho tolerancí to už jistě nebude tak náročné, jako pro pyrury, ale to byl pouze příklad.
Dobrý den, není tady mezi vámi nějaký chovatel z Olomouckého kraje? Kamarádka shání pyruru jako dárek pod stromeček, ale zatím jsme žádného prodejce neobjevili. Popř. dá se pyrura sehnat i na burze?
Mona241 Mona241 81 příspěvků
JE LEPŠÍ SI POČKAT NA NĚJAKÝ INZERÁT OD CHOVATELE A PAPOUŠKA SI VYZVEDNOUT PŘÍMO U NĚJ ABY JSTE VYDĚLI V ČEM PAPOUŠEK ŽIJE ATD. JÁ BURZY MOC NEDOPORUČUJI.
Dobrý den. Chci si pořídit papouška jako mazlíka a po prozkoumání internetu jsem se rozhodla pro pyruru. Už ho mám slíbeného u chovatele. Plánovala jsem si vzít dovolenou na jeho první dny pobytu u mě (aby se lépe ochočil,...). Nebude pak tesknit, když bude zvyklý, že se mu věnuji v průběhu celého dne a najednou příjdu až ve čtyři odpoledne?
ano bude. Pokud si chcete papouska ochocit, je dobre vytvorit nejaky kazdodenni rezim, ktery budete dodrzovat a papousek si na nej zvykne.
Přesně tak, od začátku mu nastavte režim tak, jak to bude dál a jak Vám to bude vyhovovat. To je pro další soužití strašně důležité! Někdo to podcení a pak jsou nešťastní, že jim papouch celé dny prokřičí.
Děkuji za odpovědi :), ale mám další problém. Chovatel mi pyruru nabízí s tím, že bych si ho mohla vzít hned po vylétnutí z hnízda, a pak si ho dokrmovat sama. Říká, že by si na mě lépe zvykl. Co na to říkáte vy???
říkáme, že je to blbost. papoušek, který vylétá z hnízda je téměř "hotový" a během několika dní se zcela naučí jíst sám. bude plachý, jak ho jako chcete dokrmovat?
V jakém věku Vám ho chce dát? Máte dvě možnosti, buď si ho vzít ještě z hnízda a dokrmovat třeba třkrát denně. Nebo si ho vzít hnd jak vylétne z hnízda a bude odstaven, to je bude sám žrát a dokrmovat nemusíte. U pyrur bych klidně volila druhou možnost. Ochočí se i tak.
zdravim chcem sa pochvalit pyrurou hnedouchou v mutacii fallow.pokial viem v cechach je este jeden chovatel s touto mutaciou.
  • Obrázek
neregistrovaný diamond neregistrovaný
moji letosni mlady s rodici. Pyrura zlutoprsa
  • Obrázek
neregistrovaný kajik neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 41 - 60 (celkem 83)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?