Aktuálně: 5 019 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Naklíčená semena

Ludva
Ludva (72 příspěvků) 14.01.2008, 20:38:47 xxx.xxx.42.37
Včera jsem byl v Globusu a viděl jsem tam že prodávají k jídlu nějaká naklíčená semínka, tak se chci zeptat jestli jste si to někdo koupil a dal to papouškům
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 14.01.2008, 21:27:06 xxx.xxx.168.20
Proč si nenaklíčíte vlastní semena? Nechci nějak zpochybňovat tyto výrobky, ale klíčky jsou příliš velké a proto do výživové hodnoty moc vhodné nebudou. Nejlepší jsou klíčky cca 2 mm dlouhé.
Petra (neregistrovaný) 14.01.2008, 21:50:04 xxx.xxx.238.12
Pane Hálo,
můžete prosím napsat, jak naklíčit semena? Kolik dát vody, aby např.nezplesnivěla, a jaká semena? Moc děkuji za odpověď
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 15.01.2008, 05:47:39 xxx.xxx.183.35
Dobrý den.
Pani Petro nakličuji celou směs zrnin. Nenakličuji semena zvlášť. Dávku suché krmné směsi vysypu do průhledného kyblíku. Zaliji vodou a nechám 12-24 hodin ve vodě. Pak zrniny vysypu na sítko a důkladně propláchnu pod tekoucí vodou. Nechám pořádně okapat a vysypu do suchého kyblíku. Při pokojové teplotě zrniny dobře klíčí do 24 hodin by jste měla vidět první klíčky. Vyzkoušejte si to je to velice jednoduché. Podle klíčivosti se pozná kvalita zrnin. Tvrdí se, že pokud naklíčí 80% zrnin, tak je směs zrnin kvalitní.

Pane Nedorost i já nakličuji čočku. Čočka velice dobře a rychle nakličuje, už po 12 hodinách se vyskytují klíčky. Obsahuje především bílkoviny a to 25% v porovnání například s pšenicí, která obsahuje 10-12% bílkovin je to dost velký rozdíl.
Velice dobře a rychle nakličuje například čočka, pšenice, slunečnice, fazolky mungo
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 15.01.2008, 12:54:29 xxx.xxx.183.35
Pro pani Petru: Ještě jsem zapomněl. Jakmile jsou zrniny v suchém kyblíku, tak je dobrý je občas protřepat, tak aby se sušší zrniny nahoře dostali dolu a naopak vlhké zrniny ze spod dostali nahoru. Hned jak bude čas, tak napíši o tom článek i s fotografiemi.
anonymní (neregistrovaný) 17.01.2008, 08:48:12 xxx.xxx.231.85
AHoj, mám cca půl roku starého papouška - Aymaru a má naklíčenou pšenici ze všeho nejradši. Můžu mu jí dávat pořád? Nemyslim jako hlavní složku, ale spíš tak pro chuť (cca 20 zrníček denně). POdle informací co jsme dostali od chovatele by se měla dávat hlavně v mládí a v odbobí odchovu, tak se radši ptám. Jinak krmím směsí zrnin a ovocem (hlavně jablko) Dík za radu Ondra
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 17.01.2008, 11:49:33 xxx.xxx.183.35
Pro Honzu: Ano je vhodnější tuto směs zalívat teplou vodou. Pro rozely, tak jako pro všechny ostatní papoušky jsou vhodné všechny zrniny, proto nakličujte celou směs. Pokud je chováte a snažíte se je odchovat, tak je podávejte v době před hnízděním, aby jste stimuloval ptáky k hnízdění a pak v době krmení mláďat.

Pro Ondru: Zde je to složitější. Pokud je váš aymara sameček, tak klidně můžete podávat naklíčenou pšenici. Pokud je váš aymara samička je to problém. Starší generace chovatelů, když ještě nebyli speciální směsi zrnin podávali jako stimulant k hnízdění naklíčenou pšenici a slunečnici. Takže kdyby byla vaše aymara samička, tak by mohla začít snášet vajíčka a to by pak byl problém.

PS:článek o nakličování budu připravovat.
anonymní (neregistrovaný) 17.01.2008, 13:08:51 xxx.xxx.231.85
Díky za odpověď, máme samečka tak mu dopřejeme co má rád :o) Ondra

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.