Aktuálně: 5 001 inzerátů173 747 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Vousáci

Barvík
Barvík (17 příspěvků) 12.12.2011, 21:28:47 xxx.xxx.50.35
Dobrý večer, zakoukal jsem se do vousáků. Rád bych se pokusil sestavit páry od dvou nebo tří druhů. Páru vousáků senegalských již mám domluvenu. Nevíte o někom, kdo chová a odchovává některý druh těchto zajímavích ptáků? Třeba vousák červenožlutý! Děkuji. Barvík
Obrázek
vmakovicky
vmakovicky (70 příspěvků) 13.12.2011, 17:42:53 xxx.xxx.45.196
Dobrý večer! Doporučujem si prečítať článok http://www.ifauna.cz/clanek/okrasne-ptactvo/mekkozravi-chovanci-nasich-volier-vousak-perlak-cervenozluty-trachyphonus-erythrocephalus/5554/, kde sa píše aj o chovateľovi pánovi Vojtěchovi Čorbovi, členovi SCHHAP, ktorý chová Vousáka červenožlutýho.
Barvík
Barvík (17 příspěvků) 13.12.2011, 21:44:25 xxx.xxx.50.35
Dobrý večer, děkuji Vám za informaci. Nemůžu ale nikde najít žádný kontakt na pana Čurbu! Byl bych vděčný, kdyby mi někdo poradil, kde bych našel nějaké spojení na tohoto chovatele. Děkuji. Barvík
raduz
raduz (128 příspěvků) 03.01.2012, 15:30:51 xxx.xxx.92.194
Dobrý den p.Barvík před koncem lonského roku jsem s kamarády podnikl cestu do nizozemí a belgie a shodou okolností jsme se dostali k chovateli který měl dva páry vousáků černoskvrných (Capito niger) nádherní ptáci,tento chovatel je i odchovával osobně mě zaujalo jak předkládal hnízdní dutiny.. vletové otvory předvrtával,do ztrouchnivělých kmenů pod odříznutý horní díl tak aby mohl kontrolovat mladé..vždycky se mu asi nepovedlo docílit toho aby si ptáci vybrali zrovna tento kmen ale dobrá myšlenka...jinak i já již delší dobu hledám chovatele vousáků seneglaských rád bych si pořídil pár ale z odchovu..i když to není inzerce pokud víte o někom kdo by měl samičku vousáka senegalského budu rád za info.
Obrázek
Barvík
Barvík (17 příspěvků) 05.01.2012, 11:40:57 xxx.xxx.50.35
Dobrý den pane Nesvačil, děkuji Vám za inspiraci ohledně hnízdní dutiny. Rád bych Vás poprosil, zda-li nemáte více fotografií z chovů vousáků. Jestli by jste je nemohl vložit sem nebo mi je zaslat na můj email. Jinak já jsem získal od p.Drozdka dva samce senegalských z jeho odchovu a dvě samice, které měl přivezené ze zahraničí. Zatím o dalších odchovech nevím. S pozdravem Barvík
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2012, 14:44:28 xxx.xxx.92.194
Určitě pokud najdu jiné fotky rád se podělím..No navzdory tomu co se píše to s těmi odchovy zas taková paráda není,pokud vím tak letos je v ČR krom p.Drozdka odchoval pouze jeden soukromý chovatel a Zoo Plzen bohužel se jednalo také o samce... jinak i když to tu již několikrát padlo mohl by jste napsat čím krmíte?případně nějaké své postřehy...určitě to bude zajímat více chovatelů.Děkuji Radek
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2012, 18:04:30 xxx.xxx.50.35
Dobrý večer, jelikož jsem vousáky "senegalské" získal teprve před vánocemi, tak zkouším, co vše jim chutná. Základ je ovoce a zelenina: jablka,hrušky,banány,hrozny,žlutý meloun,kiwi,pomeranč... A co mě velice překvapilo tak první jdou po červené paprice! Tuto směsici krájíme na kostečky cca 0,8x0,8cm pro více druhů ptáků, takže ji distávají každý den. Dále nesmí chybět granulky T16 a F16. Ty mají dostupné po celý den. Do další misky dávám vaječnou míchanici (nastrouhané vajíčko,mrkev,jablko,ledový salát,troškou strouhanky a do toho ještě směsi AL PET). Jednou za den jim přilepšujeme červi zophobas nebo šváby, které odchováváme. V současné době začali přepeřovat, tak jim dáváme na piškoty a do vody nektar z aloe. Ten používám u všech ptáků několikrát do roka. Zatím je mám ve společné voliéře než dokončím chovné voliérky do kterých by měli být přemístěni na jaře. Vousáci senegalští jsou zajímaví ptáci a velice mě učarovali. Těším se na období, kdy budou vytvářet dutiny do kmenu a případné odchovy. Doufám, že se mi povede získat i jiné druhy těchto zajímavých ptáků. Přikládám foto. S pozdravem Barvík
Obrázek
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 06.01.2012, 07:40:30 xxx.xxx.194.41
Chápu Vaše těšení na vytváření dutin do kmenu,ale pozor na konstrukci voliér,když jsem před časem navštívil jednoho chovatele vousáků červenožlutých(Trachyphonus erythrocephalus)tak jsem viděl,že dutina byla nejenom ve kmeni,ale také několik ve zdi,která byla z cihel a tuším že jsem tam zaregistroval i škvárové tvárnice.Chovatel(p.Bobek)jenom nevěřícně očekával,kdy mu budou vousáci poletovat ve vedlejší místnosti.Naštěstí to nebyla zeďvenkovní,ale dělící.Fotografii toho pracovního vypětí bohužel nemám.
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 15:51:07 xxx.xxx.92.194
Tak bohužel lepší foto taky nemám ...ale když už jsem to nakousnul tak vložím jen pro potěchu oka co jiného bylo možné u některých chovatelů spatřit největší krasavec byl rozhodně květomil modrý (Cyanerpes cyaneus)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 13.07.2012, 12:33:56 xxx.xxx.96.10
Dobrý den všem, Chci se zeptat pana Barvíka jak pokračují vousáci ? Děkuji Marek
Barvík
Barvík (17 příspěvků) 13.07.2012, 18:17:23 xxx.xxx.166.138
Dobrý den, pro vousáky jsem dokončil v podkroví hospodářské budovy voliérky. Zatím mám tří druhy: Vousák (Perlák) Danaudův, Vousák (Perlák) červenožlutý a Vousák senegalský. Rád bych pořídil ještě ze dva druhy, pokud možno vše po dvou párech. Jedna pára senegalců již začíná dutinovat, tak uvidím, jestli něco udělají. S pozdravem Barvík
Obrázek
gazd
gazd (193 příspěvků) 13.07.2012, 21:14:51 xxx.xxx.84.145
Dobrý den pane Honzo, máte velice pěkné chovatelské zařízení a také našlápnuto na pěknou kolekci vousáků. Mohl by jste prosím zde zmínit náklady na výstavbu Vašich podkrovních voliér. Děkuji. Gajdoš Zdeněk
anonymní (neregistrovaný) 25.07.2012, 21:03:22 xxx.xxx.166.138
Dobrý den, tyto voliéry jsem si dělal sám. A jelikož se zabívám výrobou voliér a klecí, tak jsem se pokusil spočítat cenu tak, jako by jsem je vyrobil pro někoho jiného. Celková cena materiálu i s prací je 68 000,-Kč. Je to celkem 10 voliérek. Mezistěny jsou z cetrisu o síle 8mm, uchycené v hliníkových U profilech. Lemování mám z nerez plechu o síle 0,5mm. S pozdravem Jan Barvík
Docid (neregistrovaný) 08.10.2012, 15:02:25 xxx.xxx.128.34
Honzo gratulluju k rozšíření chovatelského zázemí, super klece. Vousáků bylo mnoho letos ve Zvolle, nějací se i dovezli. Zahlédl jsem nějaké čechy jak je maj v přenoskách. Druh nepoznám, není to moje parketa.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.