Aktuálně: 5 019 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

vodítko pro papoušky

anonymní (neregistrovaný) 31.12.2011, 23:24:59 xxx.xxx.94.146
3) na www.rajpapousku.cz nabízejí ke kšírám i pleny. Je možné si to tam přečíst. proč asi. To jako když se z těch kšírů papoušek po........ ???
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 31.12.2011, 23:39:15 xxx.xxx.94.146
Umístění pleny do kalhotek
Obrázek
DášaM. (neregistrovaný) 01.01.2012, 08:46:49 xxx.xxx.78.58
Ty jo, to už je fakt síla...chudáčci.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 01.01.2012, 09:07:30 xxx.xxx.6.82
pro 88.195: moc díky za fotku Korinky, je fakt krásná a ty kšírky do barvy ji sluší :-). Možná, že zrovna pro větší papoušky s vysokou inteligencí jsou kšíry používané s rozumem dobrým řešením. Třeba právě žakové, kteří jsou nejčastěji postiženi škubacími sklony kvůli nudě, může být dobré rozptýlit pobytem venku. Ještě jednou děkuji za obrázek :-)
anonymní (neregistrovaný) 02.01.2012, 07:15:44 xxx.xxx.172.126
Peťulo, nikoho, ani vás jsem hanlivě neoznačil ani to nehodlám dělat. Docid
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 02.01.2012, 11:46:04 xxx.xxx.38.103
4 docid: Myslíte? Cituji: " A ti, co říkají že je nevhodné se z papouškem někde ukazovat jsou akorát neználci a teoretici. Nenechte se odradit. " Možná jsem to špatně pochopila :-).
Docid (neregistrovaný) 02.01.2012, 13:01:24 xxx.xxx.155.67
To ano, s tím souhlasím. Ti, kdo neměli papouška na vodítku venku to prostě nepoznají a jen si něco myslí. V příspěvku nic hanlivého nebylo. Přispívají se ti, kdo papouška na vodítko vycvyčeného nemají, tak jsem chtěl být mězi těmi málo, kdo má s kšíry pozitivní zkušenosti.
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 12:59:37 xxx.xxx.92.50
Já si myslím, že kšíry pro papouška( většího) jsou velice dobrá věc. Sa mozřejmě mi připadá jako pitomost brát ven v kšírách andulku, která by přes ty kšíry ani nebyla vidět, a le např. pro žaka jsou podle mě ideální řešení jak být se svým majitelem téměř všude. V létě, pokud bych ho chtěl mít např. v obýváku, musel bych zavřít všechna okna i dveře na balkon, a to bychom se v tom domě za chvíli udusili!!!
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 17:42:32 xxx.xxx.174.201
Napíšu jednu věc. Přivažte se k pětimetrovému provazu a rozběhněte se co nejrychleji....tak přesně dopadne papoušek. Kšíry jsou nesmysl !!! Jestli chcete s papouškem ven, tak si pořiďte venkovní voliéru. Pokud nemáte možnost venkovní voliéry nebo velké vnitřní, tak nemáte ideální podmínky pro chov. A kšíry to nemůžou nahradit.
Movy (neregistrovaný) 09.01.2012, 18:24:56 xxx.xxx.88.195
pro 174.201 jak souvisí velká vnitřní voliéra s tím,že papouškovi prospívá sluníčko? a ten návod,aby se člověk přivázal k 5-ti metrovému provazu-tohle je přesně ten případ člověka,který kšíry nikdy nepoužil a neví,na co kšíry jsou-nejsou na lítání,ale proti tomu,aby papoušek uletěl-kšíry se musí umět používat. M.
anonymní (neregistrovaný) 09.01.2012, 22:19:03 xxx.xxx.174.201
Movy: ...a jak tomu papouškovy vysvětlíte, že kšíry nejsou na lítání ale jen aby neuletěl ??? A nepsal jsem o vnitřní voliéře v žádné souvislosti se sluníčkem ! Takže když je to jen proti tomu aby papoušek neuletěl, tak ho kšíry nezastaví prudkým trhnutím ?? Proboha zamyslete se nad tím, co se stane, když se papoušek něčeho lekne a bude v tu chvíli na vodítku ! Je to nesmysl a týrání !!! Za chvíly se budou na vodítku tahat křečci, hadi....
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2012, 10:24:58 xxx.xxx.20.78
Samozřejmě, člověk, který nebyl schopný svého papouška vycvičit nedokáže pochopit, že OCHOČENÝ papoušek dokáže chvíli sedět na místě, a pokud se něčeho vyleká, spíše se přikrčí. Navíc, pokud ho často seznamujete s novými věcmi, jen tak se něčeko nelekne!!!
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2012, 10:44:08 xxx.xxx.174.201
Nikdy nedokážete donutit papouška k tomu, aby nehnutě seděl a neodletěl. Dejte se k cirkusu. Tam budete mít úspěch s papouškem na vodítku. Prostě papoušky na vodítku týráte !!!
Movy (neregistrovaný) 10.01.2012, 11:26:42 xxx.xxx.217.68
174.201-asi jste opravdu neviděl ochočenýho papouška,jinak si nedovedu vysvětlit,proč tady "mazlíčkářům" -a tohle slovo bytostně nesnáším- říkáte,aby šli s papouškem do cirkusu,když s ním chtějí jít ven....myslím,že rozumný člověk si z této diskuze prostě něco vybere. Já mám zkušenosti dobré,vy asi žádné,protože kdyby jste nějaké měl,tak víte,že kšíry nejsou pevnej provaz,ta šňůrka je pružná.... Už se nebudu vyjadřovat,napsala jsem toho dost:-). M.
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2012, 11:40:18 xxx.xxx.74.6
Pre Movy. A ako sa chcete nazývať ? Hádam nie chovatelia. My chovatelia umožňujeme vtákom plnohodnotný život vrátane najzákladnejšieho životného pudu - prenosu svojich génov. Mazlíčkari túto základnú potrebu každého živého jedinca, svojim chovancom neumožňujú a ešte navyše sa snažia z nich vychovať /aspoň niektorí / cvičené opice.
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2012, 13:37:39 xxx.xxx.104.78
Chovatel je ten kdo se snaží odchovat mláďata přirozeným způsobem a jestliže rodiče mládě nekrmí, tak se snaží zachovat život již vylíhlým mláďatům uměle. U chovatele žijí ptáci ve voliérách s možností proletu do venkovních voliér. Někteří chovatelé mající papoušky v bytě zhotoví voliéry na balkoně nebo na zahradě, kam je v případě pěkného počasi dají a když se počasí zhorší odnesou je do prostorné voliéry v bytě. Mazlíčkář má většinou jednoho papouška a proto ani nemůže nic odchovávat. Snaží se za každou cenu udělat s papouška miminko a víc než by bylo přání ptáka je přání takového majitele nosit papouška na rameni, možná se s ními před lidmi producírovat jak je papoušek ochočený a namlouvat si jak potřebuje být pták taky na vzduchu. Papoušek by spíš raději přijal kamaráda svého druhu a prostornou voliéru, ale o tom mazlíčkář neuvažuje, protože jeho potřeby jsou vůči papouškovi sobecké aniž by si to uvědomoval. Třikrát běda chovateli jestliže vyřkne o mazlíčkáři takovou pravdu.
cone (neregistrovaný) 10.01.2012, 13:44:23 xxx.xxx.67.3
Osobně bych se ztotožnil s posledními dvěma příspěvky, kšíry, nerezová či plastová bidla a jednoduché krmení jen granulemi / všechno toto jsou vydobytky vyspělé mazličkářské komunity v US / zkrátka nemusím.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 10.01.2012, 17:10:51 xxx.xxx.85.66
Já osobně nestraním ani jedné straně, když se vezme rub, tak je i líc. Tohle je dle mě nekonečné téma, které se může probírat donekonečna, protože každý člověk jiný názor a vlastní pravda. Osobně si myslím, že papoušek na provázku (což kšíry beze sporu jsou, jen se tomu říká odborněji) je opět tahání něčeho co já osobně nemám rád. A to poameričťování, jako snad už ve všem,svátky,jídlo,chování atd., co je z USA to je nej a in…… Začalo to stupidními oblečky pro psi, kočky…. Nyní se výdělečné firmy snaží urvat několik mil.dolarů, tak smýšlejí různé ho…. Souhlasím s názorem, že při přečtení některých příspěvků mi připadá, že se chce někdo s papouškem venku jen ukázat, ovšem však né v zájmu papouška, ale skrz svůj zájem se zviditelnit před druhými a nastartovat si svůj imič. Chozením s papouškem po městě či snad dokonce po obchodech asi opravdu nebude moc v zájmu papouška ale člověka. Ovšem opět na druhou stranu, když vezmu mazlíčkáře, který si vyjede někam na výlet – ke kamarádům,k rodině…. kde zůstane třeba i přes noc a je venku pěkně, uzavřená společnost, tak proč jej nemít někde u sebe, aby nemusel strádat sám doma zavřený nebo na návštěvě v nějaké malé kleci nebo snad přepravce. Dovedu si představit situaci. Kdy máte rodinný piknik na zahradě, máte svého žaka,amazoňana,kakadua,senegalce…….. pro nějž máte postavenou na zahradě voliéru, ale máte tak nějak chuť jej mít u stolu pod širým nebem u sebe, ale ikdyž je OCHOČENÝ, nechcete riskovat a jste tak nějak jistější, když ho na těch kšírech budete mít. Druhá věc je chov. Chovatel který s papoušky žije opět zase svůj život, ale už trochu z větší hloubky, to bere samozřejmě jinak. Pro něj je takový papoušek pouze cvičená opice, která je nucena dělat a snášet rozmary svého pána. Tazateli vlákna bych jen napsal, zvažte k čemu a jak moc to pro papouška bude přínosné a druhá vážnější věc, je otázkou, jak je papoušek přijme. Může se stát, že je přijme, ale také to, že z nich bude mít takovou panickou hrůzu,že pro něj nasazení kšírů bude jako nejhorší noční můra pro člověka a začne ze stresu kousat,bát se atd.
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2012, 18:04:58 xxx.xxx.104.78
Papoušek na šňůře je něco jako pes v sukýnce nebo ve svetříčku. Oč je lepší pohled na trpasličího pinče, který dokáže pánovi bránit při odložení batoh než pinč ve svetříčku. To samé je u papoušků na kaničce. Neberme zvířatům jejich přirozenost a nepolidšťujme je. I zvířata mají právo na svoji důstojnost.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 11.01.2012, 10:07:57 xxx.xxx.38.103
Nabízí se jednoduchá přímá otázka. Kdo z vás tahá svého papouška ven na kšírech a nemá s tím problémy? Já ne, a mohla bych! Nechal si ode mě líbit i obvazování rány na těle, a ještě mi přitom povídal a oždiboval jemněl prsty, a přesto bych to ani zkusit nechtěla. Proč se to vlastně dělá, je to pro papouška v něčem lepší nebo snad zdravější? Taky jsem v začátcích měla o chovu papouška úplně jiné představy, které mě vlastní zkušenosti donutily poopravit. Naučila jsem se respektovat přirozenou ptačí konzervativnost. A hlavně to, že i přes všechnu snahu člověka zůstává jejich reakcí na změnu či vyděšení strach, ať už úprk nebo přikrčení. Proč bych svého kamaráda děsila?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.