papoušek se třese

Zdravím, mám žaka, je nomální že se papoušek občas když v klidu stojí chvějě? A ještě bych se chtěl zeptat, jestli je normální, že když mu dám do klece nějakou novou hračku,tak si s ní chvilku hraje,ale potom se s ní začne prát a řve, nevim jestli mu jí mám vyndat nebo ho nechat.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
ahojky, můžete ještě prosím upřesnit, jak ho máte dlouho, a jak dlouho u něho pozorujete takové chování?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jsou mu 4 roky a pozoruji to tak 2 roky. Nevím, jestli je to normální nebo to je známka že mu něco chybí?... ?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den můj Alexandr se třese ,když stojí je to normální???Mám ho 2 dny.
neregistrovaný Veronika neregistrovaný
Nas papousek - take alexadr maly mame ho 1 mesic se tresal taky. Podle me je to znamka nervozity, ze se boji, ze chce odpocivat, ze chce byt v klidu nebo zmamka nejake nemoci.. Jestli u neho nejsou nejake jine zmeny v jeho chovani tak je to v poradku ale jestli jsou (nezere, nesplha, atd.) tak je potreba navstivit veterinare. Treba se ve svem novem prostredi neciti dobre tak se vas nebo klece mozna boji. I nas minuly papousek se tresal taky ale nic mu nebylo, zral, splhal, atd. Myslim si ze to ma z toho noveho prostredi ale brzo si zvykne. Jestli to bude pretrvavat zajdete s nim k veterinari.
neregistrovaný Anonym neregistrovaný

Dobrý večer.

To, že se papoušek místy třepe není hned signál, že by jste se měl plašit. U našich papoušků to pozoruji kolikrát běžně. Příčina může být jakákoli jako u člověka. Vám se taky mohou místy klepat ruce, nebo vás "střese", může to být i nadšením. Pokud to není ustavičné, dlouhotrvající a často nápadné nepřikládal bych tomu velkou hodnotu. Co se týká hraček, zejména těch nových. Žako jako papoušek sám o sobě je velký konzervatista tzn. že nemá zrovna rád nové věci nebo změny. Buďte svým způsobem rád, že jen v uvozovkách se s hračkou pere nebo na ni řve. Znám případy, kdy se žako s novou hračkou nemohl vyrovnat a přestal žrát a než se zjistilo proč nechce žrát tak se i škubnul. Jakmile se dala hračka pryč, problémy ustali. Tento druh papouška je schopen špatně reagovat i na změněnou misku na žrádlo nebo na pití. Proto pamatujte, máte papouška který má rád své a nerad se přizpůsobuje novým věcem.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Dobrý den , chtěla bych požádat o radu .. mám doma amazoňana asi šest měsíců a teď poslední dva dny pozoruji že se chvílemi třese a klepe a je nesvůj a z toho se oklepe a je dobře..k veterináři ho zatím brát nechci jelikož je to asi 60 km daleko a on nemá rád cesty autem ..nemáte s tím někdo prosím zkušenosti ?

neregistrovaný NNNikola neregistrovaný

Dobrý den,

mám 2 mesíční andulku, doma ji mám druhým dnem.Třese se, tak chci poprosit o radu, jestli to může být novým prostředím. Také ji často beru na ruku. Díky za jakoukoli odpověď.

neregistrovaný Janča neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 8 (celkem 8)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »