Aktuálně: 5 004 inzerátů173 759 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Začátečník

Pavel (neregistrovaný) 13.02.2012, 19:14:59 xxx.xxx.248.247
Dobrý den. Chci začít s chovem hmyzožravého ptactva. Mám poměrně dost zkušeností s drobnými exoty a papoušky. Chci se zeptat,které druhy jsou pro mě jako začátečníka vhodné. A které mohu zimovat venku? Děkuji
vmakovicky
vmakovicky (70 příspěvků) 14.02.2012, 08:47:54 xxx.xxx.45.196
Dobrý deň! Myslím si, že jednoznačná odpoveď na Vašu otázku neexistuje. Pokiaľ máte dosť skúseností ako píšete s drobnými exotami, ktorým ste podávali aj hmyz je to dobrá skúsenosť. Záleží na chovateľskom zariadení a prostredí ktoré by bolo vhodné na chov hmyzožravého vtáctva (riedky trus). Na začiatok po prečítaní článkov o ich chove je potrebné ako pri každom druhu vtáctva s lacnejšími druhmi a hlavne po návšteve chovateľov, ktorí už majú skúsenosti. Na základe informácie, ktorú ste poskytli o svojich podmienkach pre chov je veľmi ťažké a až nemožné určiť druhy, ktoré by pre Vás ako začiatočníka boli vhodné na chov.
raduz
raduz (128 příspěvků) 14.02.2012, 09:56:13 xxx.xxx.92.194
Dobrý den, jak napsal p.Makovický doporučit Vám vhodné druhy pro začátek je dost obtížné každý má nějaké své favority které bude prosazovat spíše zaleží jaká skupina Vás zaujala v současné době je v ČR už poměrně dobře zastoupena řada druhů která by pro začátek nabyla špatnou volbou..dají se u nás sehnat kardinálové,leskoptve,bulbulové z větších druhů pak turaka krasky....spíš záleží na tom jaké máte chovatelské zařízení z těch druhů vhodných pro celoroční chov ve venkovní voliéře by se dalo uvažovat např. o timáliích čínských je opravdu z čeho vybírat..každopádně přeji hodně štěstí do začátku.
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 14.02.2012, 10:55:57 xxx.xxx.156.8
Zdravím,pro zimování ve venkovní voliéře které mají zálet jsou vhodné,jak už zmínil Radek timálie čínské,krasky rudozobé a špaček rudokřídlý
bouda
bouda (77 příspěvků) 26.02.2012, 20:10:49 xxx.xxx.69.33
Dobrý den. K výše uvedeným radám není prakticky co dodávat. Obecně byli jako nejvhodnější pro začátečníky doporučováni kardinálové a leskoptve. To však není moc říkající rada, jelikož není leskoptev jako leskoptev atd.. Já osobně začínal s turaky fialovými (Musophaga violacea). Prakticky v začátcích jsem ale také choval např. arasariho zeleného (Pteroglossus viridis) a ani jeho chov nečinil nejmenší obtíže. Z vlastních zkušeností mohu říct, že byl chovatelsky méně náročný, než řada mnou chovaných zrnožravých hrabavých, holubů nebo pěvců. Takže jak píše pan Nesvačil, je opravdu z čeho vybírat.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.