Irský vlkodav

Irish Wolfhound

Oficiální zkratka v ČR: IW
Výška v kohoutku: 79 - 90 cm
Hmotnost: 41-58 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: X. - Chrti
Číslo standartu: 160
Využití: lovecký pes
velikost písma:  A A A
01.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9481 zobrazení     0 komentářů

Irský vlkodav je zpětně vyšlechtěné plemeno tradičního irského chrta, který se odvozuje od keltského vlkodava. Křížení probíhalo za pomoci deerhounda, barzoje, německé dogy a dalších plemen.

Původně byl Irský vlkodav stíhací pes při štvanicích na vlky, jeleny, losy a divoká prasata. Dnes se využívá spíše jako doprovodný pes.

Charakter má toto plemeno značně vyrovnaný, klidný, je to dobromyslný a citlivý chrt, který se chová přátelsky k lidem i zvířatům. Je přítulný a oddaný svému majiteli. Vlkodavova lovecká vášeň je omezena jeho obrovitou postavou, která mu neumožňuje rychlý a dlouhý běh.

Odchov vlkodava je pro jeho majitele velmi náročný a jeho velikost omezuje i délku jeho života. Chrt vyžaduje těsný kontakt s chovatelem a vhodné prostředí, ve kterém by se mohl volné pohybovat. Pokud bude mít laskavou a důslednou výchovu, stane se psem, kterého budeme ovládat pouze pomocí tichých povelů. Bude z něj poslušný pes, který ani nebude vyhledávat možností dostat se na výlet na vlastní pěst. Není to vhodný pes pro dostihovou dráhu ani pro jiné běžecké aktivity. Jako sprinter na krátké vzdálenosti se Irský vlkodav lépe vydovádí při hře s dalším chrtem. Jeho drsná srst vyžaduje pouze minimální péči.

Irský vlkodavNázvy ve světě

Anglicky: Irish Wolfhound

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.