Zlatý retrívr

Golden Retriever

Oficiální zkratka v ČR: GR
Výška v kohoutku: 51-61 cm
Hmotnost: 36 kg
Délka života: 13-15 let
FCI: VIII. - Retrívři, slidiči a vodní psi
Číslo standartu: 111
Využití: společník, lovecký pes
velikost písma:  A A A
05.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     25824 zobrazení     1 komentář

Zlatý retrívr byl koncem 19. století lordem Tweedmoutnem ve Skotsku šlechtěný pes; je výsledek křížení žlutého labradora, irského setra a vodního španěla.

Zlatý retrívr je využíván jako lovecký a doprovodný pes.

Charakterově je přátelský, laskavý a důvěřivý pracovní pes, ochotný se podřizovat. Je povahově vyrovnaný a temperamentní, také velmi vodomilný.

Toto plemeno bohužel podléhá módním vlivům a jako lovecké je šlechtěno již jen velmi vzácně. Často tak postrádá některé požadované vlastnosti, jako snahu poslouchat, ale i inteligenci. Až na některé problémy je to snadno vychovatelný pes, i když se podřizuje pouze jednoznačnému vedení. Teprve pak se stává Zlatý retrívr spolehlivým a věrným psem. Není vhodným společníkem pro pohodlné lidi, kteří by chtěli svého psa využívat jen na procházky. Zlatý retrívr vyžaduje pověřování úkoly, nejlépe aportováním a vyhledáváním. Je šťastný u lidí, kteří mu chtějí věnovat hodně svého volného času. Pak je i všestranně využitelným psem nejen pro lov, ale i jako záchranářský pes nebo pes pro tělesně poškozené lidi. Je často využíván i jako stopař ve službách armády a celníků. Jeho hladká a dlouhá srst vyžaduje od chovatele pouze minimální péči.

Zlatý retrívrNázvy ve světě

Anglicky: Golden Retriever

Foto: http://commons.wikimedia.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

17.06.2020, 01:01
Moc pěkný pejsek.