Chesapeake bay retrívr

Chesapeake Bay Retriever

Oficiální zkratka v ČR: CBR
Výška v kohoutku: 56-66 cm
Hmotnost: 25-36 kg
Délka života: 12-13 let
FCI: VIII. - Retrívři, slidiči a vodní psi
Číslo standartu: 263
Využití: lovecký a sportovní pes
velikost písma:  A A A
05.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4007 zobrazení     0 komentářů

Základ šlechtěného plemene tvoří štěňata novofundlanďana, zachráněná v roce 1807 na pobřeží Marylandu ze ztroskotané lodi a poté křížená s domácími loveckými psy.

Využíván je Chesapeake bay retrívr jako lovecký pes.

Chesapeake bay retrívr je čilý, veselý a inteligentní pracovní pes s výborným čichem. Chesapeake bay retrívr je velmi sebevědomý, houževnatý a nebojácný pes. Je to také spolehlivý strážný a obranný pes, který se k cizím lidem chová nedůvěřivě. Pracuje s radostí a neúnavně i v těch nejsložitějších podmínkách, jak na suchu, tak i v ledové vodě. Vyznačuje se schopností přejímat vedení.

Chov „Čessie“ musí být vychováván důsledně a je třeba vědět, že se podřizuje pouze jasnému vedení. Chesapeake bay retrívr je chápavý a rychle se učí, ale rád se rozhoduje sám. Štěňata musí být od raného věku seznamována s cizími lidmi i psy a musí si osvojovat i submisivní chování. Není to vhodný pes pro začátečníky ani málo aktivní lidi Když může pracovat, je „čessie" nejšťastnější. Vyžaduje od svého pána náročné zaměstnání a pohyb, nejlépe v podobě loveckého výcviku, nebo alespoň práci s maketou, agility nebo výcvik záchranářského psa. Srst vyžaduje po majiteli minimální pouze péči.

Chesapeake bay retrívrNázvy ve světě

Anglicky: Chesapeake Bay Retriever

Foto: http://www.retrieversetc.com/

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.