Sealyham teriér

Sealyham Terrier

Oficiální zkratka v ČR: SET
Výška v kohoutku: 25-31 cm
Hmotnost: 8-9 kg
Délka života: 13 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 74
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1947 zobrazení     0 komentářů

Původem je Sealyham teriér kříženec dandie dinmont teriéra a bulteriéra, vyšlechtěný v polovině 19. století kapitánem Edwardsem z Walesu. Pes byl využíván především jako norník pro lov jezevců. Ve smečce loveckých psů milujících šarvátky byl nesnášenlivý. Dnes se Sealyham teriér využívá rodinný doprovodný pes.

Sealyham teriér je klidný, nevystrašitelný, pozorný a nebojácný pes s přátelskou povahou, sociálně většinou snesitelnější než většina jiných plemen psů. Je to ostražitý pes, avšak štěká jen sporadicky.

Příjemný pes, který se dá s mírnou důsledností snadno vychovávat. Je učenlivý, pozorný a hravý, takže může svému chovateli připravit mnoho radostných chvil. Nemá žádné požadavky na kynologické sportovní aktivity. Věnujeme-li mu potřebnou pozornost, je s životem v rodině spokojený. Ozývá se nečekaně hlubokým silným hlasem, který je už sám o sobě dostatečně odstraušujícím signálem. V krajním případě je připraven se tulit. Sealyham teriér je příjemný bytový společník, vhodný i do městského prostředí, ovšem v tom případě potřebuje pravidelné venčení. Jeho bílá srst se musí trimovat a pak už nevyžaduje po majiteli tohoto plemene žádnou větší péči. Srst pak téměř nelíná.

Sealyham teriérNázvy ve světě

Anglicky: Saelyham Terrier

Foto: http://dogsocats.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.