Norfolský teriér

Norfolk Terrier

Oficiální zkratka v ČR: NFT
Výška v kohoutku: 25-26 cm
Hmotnost: 5-5,5 kg
Délka života: 14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 272
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     8856 zobrazení     0 komentářů

Norfolský teriér byl v hrabství Norfolk farmáři využíván k hubení hlodavců a k lovu lišek. Později si cambridžští studenti krátili čas, když jim lovil potkany a jiná zvířata kolem vodních toků a nádrží. Dnes se Norfolský teriér využívá jako rodinný doprovodný pes.

Norfolkský teriér je malý, čertovský diblík, robustné stavěný, temperamentní, ale ne nervózní, velmi milý, dobrácký, silný, pozorný a nebojácný. Je ostražitý, inteligentní a učenlivý pes. Zachoval si však instinkt teriéra hubit drobné hlodavce a napadat kočky. Není to žádný hafan. Ve srovnání s jinak totožným norvičským teriérem má svěšené ušní boltce.

Na rozdíl od ostatních plemen teriérů je Norfolský teriér sociálně velmi únosným psem. Je bezkonfliktní, přizpůsobivý, malý a jeho výchova nečiní potíže ani začátečníkům.

Norfolkský teriér je velice příjemný bytový pes a věrný průvodce na cestách. Dobře se mu daří na venkově i ve městě v temperamentních rodinách nebo v domácnostech osamělých lidí. To vše za předpokladu, že se tomuto chlapíkovi postaráme o přiměřené zaměstnání a dovolíme mu být i všude tam, kde se budeme pohybovat. Jeho hrubou srst musíme pouze tvarovat cupováním, jinak ale nevyžaduje mnoho péče.

Norfolský teriérNázvy ve světě

Anglicky: Norfolk Terrier

Foto: http://www.petswelcome.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.