Norvičský teriér

Norwich Terrier

Oficiální zkratka v ČR: NOT
Výška v kohoutku: 25-26 cm
Hmotnost: 5 kg
Délka života: 14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 72
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7241 zobrazení     0 komentářů

Původně byl Norvičský teriér šlechtěn jako pes k hubení hlodavců na farmách. Rozštěpení původně jednoho chovu do dvou plemen - norvičské se vztyčenýma ušima a norfolkské se sklopenýma ušima - se uskutečnilo teprve v 60. letech 20. století. V dnešní době se Norvičský teriér využívá nejčastěji jako rodinný doprovodný pes.

Co se týče charakteru, je Norvičský teriér velice milý, bezproblémový, aktivní, veselý a nebojácný pes. Podobně jako Norfolkský teriér je i Norvičský příjemný rodinný pes, který chce být vždy v centru dění.

Dá se snadno vychovávat, a hodí se tudíž pro začátečníky a poněkud laxnější chovatele. Výchova by ale měla být důsledná, i když laskavá. Norvičský teriér je velmi přizpůsobivý pes, dobře snáší život jak na venkově, tak v městě, nejspokojenější je v rodinách s přiměřenou aktivitou. Soužití je možné i s osamělými lidmi, kteří budou se svým psem komunikovat a pracovat. Norvičský teriér miluje pohyb a zaměstnání, nicméně několikahodinové procházky nevyžaduje. Tento teriér si zachoval dobře vyvinutý lovecký pud, který uplatňuje například při chytání potkanů. Je velmi příchylný a citově poutaný na svého chovatele. Jeho hustá srst se tvaruje cupováním. Potom nelíná.

Norvičský teriérNázvy ve světě

Anglicky: Norwich Terrier

Foto: http://www.pesinzert.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.