Foxteriér hladkosrstý

Fox Terrier Smooth

Oficiální zkratka v ČR: FXH
Výška v kohoutku: 39 cm
Hmotnost: 8 kg
Délka života: 13-14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 12
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
12.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7880 zobrazení     0 komentářů

Jsou to teriéři šlechtěni pro hon na lišku. Každý lovec měl svého teriéra vycvičeného speciálně pro svou zálibu nebo podle místních podmínek. Ve větší oblibě byli pestrobarevní psi, kteří se dali dobře odlišit od štvaných lišek.

Hladkosrstý foxteriér se sice ještě dnes chová jako lovecký pes, ale většinou již jde pouze o rodinného doprovodného psa.

Foxteriér hladkosrstý je velmi živý, ostražitý, napjatý očekáváním, přátelský, přístupný a nebojácný pes. Náruživý lovec, který je vždy aktivní, plný životní energie a jiskřivého temperamentu. Zatímco k cizím psům se často chová nesnášenlivé, k cizím lidem je většinou přátelský. Foxteriér hladkosrstý je velmi sebevědomý.

Není to pes určený pro pohodlné lidi. Foxteriér vyžaduje úkoly a zaměstnání, chce být vždy tam, kde se něco děje, a je ochoten se přizpůsobit jakékoliv životní situaci. Je to inteligentní pes, který je vhodný i pro mnoho psích sportovních aktivit. Nerad se toto plemeno podřizuje nárokům jeho majitele a má svou hlavu, proto potřebuje důslednou výchovu. Foxteriér je robustní a odolný pes, který miluje pobyt v přírodě za každého počasí. Péče o jeho krátkou srst je pro jeho pána poměrně snadná. Pes tohoto plemene silně líná.

Foxteriér hladkosrstýNázvy ve světě

Anglicky: Fox Terrier Smooth

Foto: http://kids.britannica.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.