Jezevčík hladkosrstý standardní

148 J Dachshund Normalgrösse Kurzhaar

Obvod hrudníku: 35 cm
Hmotnost: 10 kg
Délka života: 14-17 let
FCI: IV. - Jezevčíci
Číslo standardu: 148
Využití: Hlídač, mazlíček, myslivost
velikost písma:  A A A
01.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6850 zobrazení     0 komentářů

Jezevčík hladkosrstý standardní je největší variantou hladkosrstého jezevčíka. Obvod hrudníku by neměl být větší než 35 centimetrů a hmotnost nesmí přesáhnout 10 kilogramů, ideálně by se měla pohybovat kolem devíti kilogramů.

Jezevčík hladkosrstý standardní vznikli křížením, již ve 14. století, z francouzských bassetů a pinčů. Dnes se využívají především jako lovečtí psi v myslivosti. Dokáží lovit vysokou i drobnou zvěř – jezevce, srny, králíky, lišky a divoká prasata). Jezevčíci jsou nejstaršími německými loveckými psy.

Jezevčík hladkosrstý standardní je velice vhodný do rodiny, jedná se o skvělého domácího mazlíčka, který bude zvědavý, houževnatý, mazaný, ostražitý, oddaný, milý, přítulný a vynalézavý. Samozřejmě jako u ostatních psích plemen i zde platí, že každý jedinec má svoji povahu.

Hladkosrstý jezevčím má krátkou srst, hustou, lesklou a hladce přiléhající. Na žádném místě těla jezevčíka by se neměla vyskytovat místa bez srsti. Zuby tohoto plemene jsou silně vyvinuty, špičáky bývají masivní a dobře do sebe zapadající. Čelisti jsou silné, s pravidelným, úplným a dokonalým nůžkovým skusem, což znamená, že horní zuby těsně přesahují ty dolní a jsou zasazeny kolmo k čelisti.

FCI klasifikace

Už v roce 1888 byl v Německu založen „Klub milovníků jezevčíků" a tehdy byl také přijat jejich první standard. FCI IV. - Jezevčíci, oficiální zkratka: J, JTK, číslo standartu: 148 / 09.05.2001 (Německo).

Jezevčík hladkosrstý standardníNázvy ve světě

Slovensky: Jazvečík

Foto: http://www.svetpejsku.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.